Тойота Карина проблем с хидравличното масло

carina97
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Апр 2010 18:20
Местоположение: Ловеч

Тойота Карина проблем с хидравличното масло

Мнение от carina97 » 11 Окт 2014 21:48

Здравейте колеги! Имам следния проблем с Тойота Карина Е 1997 г. Имам постоянно изтичане на хидравличното масло. Започна с много странно прескачане на волана при завиване, което много бързо премина в твърд волан. Оказа се, че е изтекло маслото на хидравликата. След наливане на масло проблема се върна за по-малко от седмица.
Техниците се съмняват в кормилна рейка, но казаха, че маслото на хидравликата може да се губи и от много други места. Може ли някой да даде идея къде още да търся решение на този проблем. Предварително благодаря!

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Тойота Карина проблем с хидравличното масло

Мнение от мехаННика » 11 Окт 2014 23:13

Малко са ти слаби техниците като че ли. Ако така бързо губи маслото, не е трудно да се види от къде тече. Ако не се вижда, ще го намерите в маншоните на рейката.

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Тойота Карина проблем с хидравличното масло

Мнение от Оги » 15 Окт 2014 11:15

Ха ха ха, цялата система представлява рейка, помпа, 2 маркуча и казанче, от колко ли места може да тече и дали е толкоз скрито, че за 1 седмица се изгуби маслото и няма теч. tooth.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

carina97
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Апр 2010 18:20
Местоположение: Ловеч

Re: Тойота Карина проблем с хидравличното масло

Мнение от carina97 » 15 Окт 2014 23:22

Ами аз не разбирам много от автомобили! :) Принципно съм доволен от колата, но попаднах на лоши майстори и така проблемите станаха повече и повече. Правят едно чупят друго и само се жалват че това не било хубава марка кола, а то не е точно така.
Един приятел ми каза, че този проблем с хидравликата може да е в рейката, каза че това е много сериозен проблем и ако се окаже че е там се оправяло с нова. Благодаря ви много за съвета. Явно ще сменям майсторите и ще потърся някой който разбира повече.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Карина проблем с хидравличното масло

Мнение от Bass_Man » 16 Окт 2014 14:40

Човек бягай от тези "майтори" и гледай маслото по-често и доливай или махни ремък от помпата за да не счупиш и помпата. Което става много лесно когато няма масло!!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nasko_jarti и 95 госта