Гуми, фарове + още нещо

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Гуми, фарове + още нещо

Мнение от ffsolutions » 26 Окт 2014 19:55

Здравейте, колеги!
Имам нужда от малко помощ. :help:

Искам да отида да си направя реглаж на фаровете.Бихте ли ми препоръчали конкретен сервиз, където ще свършат работата добре? Знам, че има схеми, по които сам да я свърша тази работа, но честно казано нямам време и условия за това, та предпочитам да платя и да ми е мирна главата (а и да стане като хората).

Второто нещо, което трябва да свърша тази седмица, е да сменя гумите. Закупил съм ги преди месец, но дойде време и да ги сложа. Насочил съм се към някой от големите сервизи (които са и вносители), като ще потърся този, който ми е най-близо, и вероятно ще се мушна там. Идеята е да се направи и качествен баланс. Ако все пак имате препоръки конкретно към някой сервиз за гуми, ще се радвам да ги чуя.

И на последно място, колеги, ме интересуват корите, които покриват по-голямата част от пространството около мотора. Става въпрос за Авенсис Т25, Д4Д. Много ми е интересно, освен визуална, имат ли някаква друга функция? Питам, защото моите леко дрънчат при движение по неравности, когато през купето минават силни вибразии (например при движение по паваж). В началото мислех, че ми е от номера, но след като глътна още 2 самонарезни болта и стана като залепен за бронята, съм сигурен, че корите ми вибрират (при уточнените по-горе условия), и от това дръняат, вероятно и щеката, която е закачена за корите, допринася за това. Окачването е бетон, като съм го проверявал последно преди няма и 2 седмици, но това тракане ми бърка в здравето. wacko.gif Та, чудя се дали мога просто да ги разкарам? Купих няколко тапи от Тойота, надявайки се като ги постегна да спрат, но уви... В случай, че не пазят по някакъв начин от влизане на вода или някакви други гадости, т.е. са там просто "да ти радват окото", смятате ли, че мога да ги разкарам, за да не ми "дразнят ушите"? biggrin.gif

П.С. С цел да не бъде считано като реклама или нещо от сорта, моля всеки, който счита за необходимо, да ми изпрати препоръки за сервизите за гуми/реглаж на фарове на лично съобщение.
П.С.2. Знам, че пускането на музика ми решава проблема с тракането на тия пусти кори, но нали знаете, един път като съм ги чул и знам, че дрънчат... biggrin.gif :whistle:


Благодаря, колеги!
Живи и здрави! drunk.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Гуми, фарове + още нещо

Мнение от iovkito » 26 Окт 2014 20:37

Колата ти без това няма да загрява въобще , искаш съвсем да я простудиш през зимата. Аз не бих ги махнал , много гадости се набиват в двигателния отсег - пясъци , вода , кал и т.н. Вибрират , защото има разхлабени щипки. След определен брой махания , просто не държат както трябва и има луфт. Има щипки , които защипват корите една за друга , има и такива , които защипват кората за шасито. Тези щипки могат да се изхвърлят и да се нареже резба , в която се навиват болтове с гумени шайби. Това го направи форумният майстор diesel_power и дрънчене вече нямам. Също така може да дрънчи и от горните (над двигателя) . На тях също съм сменил всички щипки с нови .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Гуми, фарове + още нещо

Мнение от ffsolutions » 26 Окт 2014 20:48

Да, това е доста добра идея. Ще обмисля и аз подобен вариант, за да се захванат като хората.
Благодаря ти! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Гуми, фарове + още нещо

Мнение от Akima » 27 Окт 2014 00:32

Не помня как бяха при Авенсис,но най-простия вариант като се скапят щипките е:

Изображение

Не махай корите - не са за красота там! cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Гуми, фарове + още нещо

Мнение от scorpion » 27 Окт 2014 10:57

Споделям мнението на колегите. Корите са за да предпазват от проникване на кал, прах, вода и т.н. ... т.е. имат си предназначение.
Със свинските опашки могат да се пристегнат !

За гумите: Ако си от София, На ъгъла на сфетофара на МОЛ Парадайз и Южния парк има добра гумаджийница но сега е доста натоварено.
Ако са ти нови гумите е добре след примерно 1000 километра да ти ги качат пак за баланс, особено ако ще ги държиш на постоянно на едни джанти.

За фаровете не знам къде да те насоча ... може би в нета има инфо.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Гуми, фарове + още нещо

Мнение от slowtraveler » 27 Окт 2014 11:28

Ако сте забелязали къде потропват корите, може просто да подпъхнете там парче дунапрен....
За фаровете - след като се опарих от 'известен сервиз' (СБА), който твърдеше, че автомобила е удрян и затова не можели да настроят много добре фаровете (автомобила бе на 6 месеца без никакъв удар), и разстроиха фаровете до степен да бъде опасно и трудно да се кара нощем, все пак намерих време и си ги настроих сам... Стана перфектно и наистина съжалих, че съм се доверил на сервиза - играчката по оправяне на фаровете след малоумната интервенция в сервиза бе по-голяма отколкото ако бях внесъл малкото корекции към 'заводската' настройка...
Разбира се има сервизи и сервизи - така, че ако не знаеш как се прави по-добре да пробвах наистина проверен сервиз...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Гуми, фарове + още нещо

Мнение от ffsolutions » 27 Окт 2014 19:35

Благодаря на всички за помощта! :thumbsup:
Ще оставя корите, ще хвана брат ми да удари едно рамо и да ги фиксираме като хората.
Гумите са нови, днес пуснах заявка в Медина мед и ще видя дали ще могат да ми насрочат час за петък. Днес се сетих обаче за Пит стоп, проверих и видях, че монтират гуми и правят и баланс. Та ще ги преслушам утре дали регулират и фарове. Ако го правят, направо ще скокна при тях и за гумите, и за фаровете. Айде дано, ще видим. Когато станат нещата с реглажа ще дам отзиви къде съм ги оправил и какъв е резултата, може да бъде в помощ и на други колеги. drunk.gif
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта