Свирене при навъртял волан - Avensis T25 - РЕШЕН

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Свирене при навъртял волан - Авенсис

Мнение от ffsolutions » 01 Дек 2014 19:33

Здравейте, колеги!
Влизам в темата, за да драсна за резултата. Днес отидох в сервиз за да видим нещата. Проблемът се оказа... ами няма такъв. Увериха ме, че това, което чувам, е нормално.

За да бъдa сигурен поисках обяснение. Хората ми казаха, че при навъртян на 100% волан и при положение, че продължавам да го държа на макс (т.е. не го оставям леееко да се върне сам а го държа плътно навъртян до края), помпата продължава да работи. Тъй като няма на къде да се завърти повече колелото, се натрупва налягане и клапите на помпата се отварят. На няколко пъти докато колата беше в сервиза попитах за това нещо и ме увериха, че всичко е окей. happy.gif

И понеже така и така бях там, качихме колата да я огледат отвсякъде. Е, всичко окей, саааамо дето се оказа, че водната помпа тече... guns.gif
Сменил съм я преди 5 хил. км. и скоро ще ходя в сервиза, в който я обслужвах, за да я сменим гаранционно. Само играчка, ама здраве да е... :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

dblos
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Яну 2015 00:35
Местоположение: София

Re: Свирене при навъртял волан - Авенсис

Мнение от dblos » 31 Мар 2015 16:44

Принципно това което описваш са симптоми на заминаваща си хидравлична помпа .
Принципно никога ама никога не дръж волана в най крайно положение за повече от 4-5 сек.
в противен случай рискуваш да си докараш теч масло от рейката.

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: Свирене при навъртял волан - Avensis T25

Мнение от dechobg » 02 Май 2015 09:02

При мен имаше свирене при пълен десен.Учудващо с ремонтиране на кормилна рейка,Смяна на хидравлична течност, свиренето изчезна.Ремонта на рейката не е правен в тая връзка.
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Свирене при навъртял волан - Avensis T25

Мнение от ffsolutions » 14 Юни 2015 23:32

Здравейте, колеги!
Ще дам един малък ъпдейт - този месец правих годишно обслужване на колата и споделих на "моя майстор" въпросния проблем с шума при навъртян волан. Помолих го да ми погледне помпата, защото бях започнал от време на време да чувам шум при въртене на волана на място + задължителния при 100% навъртян волан. Човека погледнал нещата, стегна ми ремъка и шумът вече го няма. Дори когато ми се наложи да въртя парахода на някое супер тясно място и завъртя волата докрай - шум няма.
Ако някой колега има подобни симптоми нека просто си погледне ремъка. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

memorex

Re: Свирене при навъртял волан - Avensis T25 - РЕШЕН

Мнение от memorex » 15 Юни 2015 01:49

Пита ли мастора от какъв зор се е отпуснал ремъка и как го натегна ,че май и аз искам да знам за всеки случай.

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Свирене при навъртял волан - Avensis T25 - РЕШЕН

Мнение от ffsolutions » 16 Юни 2015 00:05

За съжаление не, memorex. Стана така, че ходих втори път след като си взех колата да си сменя и горивния филтър (не се бяхме разбрали че искам и той да се подмени) и тогава ми каза, че го е натегнал. Беше ми направило впечатление липсата на какъвто и да е шум от изминати около 40-50 км., и след като ми каза от какво е било, даже и не го разпитах за подробности. Така карам вече около 800 км. без връщане на старите симптоми и шум. Съжалявам, че нямам детайли. Но със сигурност ако имаш подобни оплаквания започни от ремъка, има голяма вероятност и да решиш нещата с него. :thumbsup:

П.С. Благодаря за тага РЕШЕН. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Pavlov и 43 госта