Зимни гуми - тесни или широки?

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от martod » 01 Дек 2014 12:20

ivied написа:....................................
Здравей отново .. smile.gif
Гледам темата се разви, вече 3 страници се изписаха, а нищо не отговори по въпроса от 1-ва страница, smile.gif http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?p=279426#p279426 иначе казано, що е то ДОТ и има ли почва у нас, пък и у вас там по Германията ?..
Или да сядам аз, като човек който никога не се е занимавал с гуми, а със съвсем други щуротии, biggrin.gif да си отговоря сам на въпроса ..
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от mirott » 01 Дек 2014 12:40

Department Оf Transport

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от martod » 01 Дек 2014 19:30

Ама департамента по транспорт на Вършец ли е, tongue.gif или на Америка ?
Щото ако е първото, ще има почва у нас, biggrin.gif ама не е и никога няма да бъде, та за това ми е чудно, защо у нас все го свързват с датата на производство, а той няма нищо общо с нея .
Буквите и цифрите след ДОТ-а указват само държавата и завода произвел гумите, за да знаят американците кого да таковат, ако се случи нещо лошо с гумата ..
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от Scott » 01 Дек 2014 21:04

martod написа:... да сядам аз, като човек който никога не се е занимавал с гуми, а със съвсем други щуротии, biggrin.gif да си отговоря сам на въпроса ..
Недей, добрите хора от Пирели са ти отговорили tongue.gif
http://www.pirelli.com/mediaObject/pire ... _tyres.pdf

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от mirott » 02 Дек 2014 09:12

martod написа: Буквите и цифрите след ДОТ-а указват само държавата и завода произвел гумите

Сигурен ли си в цитираното от мен твое твърдение?!
Явно скоро си попрочел за DOT-a що е то и има ли почва под тепетата, щом в друг форум 2012 година пускаш обява за гуми на които вместо да посочиш дата на производство пишеш ДОТ-3307, ДОТ- 3707, ДОТ-3009 и т.н.! Май самия ти нещо не си наясно... biggrin.gif
Което е очевидно де...

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от martod » 02 Дек 2014 11:14

mirott написа:
martod написа: Буквите и цифрите след ДОТ-а указват само държавата и завода произвел гумите

Сигурен ли си в цитираното от мен твое твърдение?!
Явно скоро си попрочел за DOT-a що е то и има ли почва под тепетата, щом в друг форум 2012 година пускаш обява за гуми на които вместо да посочиш дата на производство пишеш ДОТ-3307, ДОТ- 3707, ДОТ-3009 и т.н.! Май самия ти нещо не си наясно... biggrin.gif
Което е очевидно де...
Абсолютно съм сигурен, ти ако си сигурен в обратното, седни и обясни защо от едната страна на гумата ДОТ-а приключва със символите за информация за завода произвел гумата .
И няма значение кога си научил нещо, важното е да го научиш, wink.gif особено ако е свързано с работата ти, ама защо ли ти обяснявам, вие във Вършец се раждате научени .. worthy.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от mirott » 02 Дек 2014 11:41

Значи по-назад в темата пишеш "като човек който никога не се е занимавал с гуми, а със съвсем други щуротии", па сега са ти свързани с работата...!Ся последно не си ли се занимавал с гуми или са свързани с работата ти?!
Щото ако е второто-добре, че не съм ти клиент... :whistle:
Продължаваш ли да твърдиш, че буквите и цифрите след ДОТ-а указват само държавата и завода произвел гумите и нищо друго?!

DOT Safety Standard Codes
DOT (Department Of Transportation) is a legal marking required in many countries in order to sell the tyres. DOT means
the tires meet or exceed the Department of Transportation’s safety standards.
1. Means tire meets or exceeds Department of Transportation safety standards
2. Manufacturer and Plant Code Number (Assigned by DOT)
3. Tire Size Code Number
4. Group of Optional Symbols for the Manufacturer ( To identify the brand or other significant characteristics of the tire)
5. Date of manufacture

Буквите и цифрите след DOT-a указват включително СЕДМИЦАТА И ГОДИНАТA на производство на гумата!
Следователно буквите и цифрите след ДОТ-а НЕ указват само държавата и завода произвел гумите! А и някои други неща. Дето ще ги понаучиш, ама си трябва време. Само на 1-но място хората се раждат научени според теб, а ти не си родом оттам... tooth.gif
Майна, нещо друго неясно?!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от martod » 02 Дек 2014 12:03

Scott написа:Недей, добрите хора от Пирели са ти отговорили tongue.gif
Добри хора викаш .. biggrin.gif
Не съм останал с такива впечатления .. no.gif Изобщо ги нямам даже за някакъв критерий вече, в бизнеса с гуми .
Преди много години, в ерата на Ладите, smile.gif направих тази грешка да им опитам продуктите, повече не ща да ги видя, предпочитам втора и трета употреба laugh.gif Мишелин, Гудиър, Дънлоп, отколкото тези дървета, дето можеш да си ги караш и на 0.001 бар напомпани и пак да возят твърдо . smile.gif
Преди няколко години един приятел с БМВ 7-ма серия затвърди мнението ми за тях, видяха му се много 2000 лв. за 19-ски Мишелин и заложи на Пирели за 1000 лв., половин цена си е половин цена, smile.gif ама само след 1000 км. шарката на гумите взе да се къса на парчета и да се разпада и се наложи да ги рекламира и да си вземе пак Мишелин в крайна сметка .
За туй, на техните тълкувания не вЕрвам, no.gif малко са позабравили да споменат, за кой департамент иде реч аджаба и някой спокойно може да си помисли, че и Вършец влиза в този департамент. wink.gif
Иначе правилно са отбелязали символи 1, 2, 3 и 4 в отделно каренце и символ 5 (дата на производство) в друго каре, за това и от едната страна на гумата няма дата на производство, защото не е неразделна част от другите символи .
Ей тук пък има инфо и за департамента .http://www.carbibles.com/tyre_bible.html
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от mirott » 02 Дек 2014 12:17

Майничка, не се пали толкоз! Видяхме, че не си в час много. Само дето не стана ясно в бизнеса ли си с гуми или не?! Много разнопосочно пишеш, та не може да ти се хване края, даже и на човек от моя град му е трудно... tooth.gif

Датата на производство се намира на края на кода ДОТ, който също се намира на страницата на гумата. На края на кода са разположени (най-често в елипса) четири цифри. Първите две означават седмицата на производство на гумата, следващите две годината на производство. Дали е неразделна част явно ти знаеш! Та нали допреди малко викаше, че буквите и цифрите след ДОТ-а указват само държавата и завода произвел гумите, сега вече не била неразделна част от другите символи, па била само от едната страна?!
Кой и къде го видя тоя да твърди, че е неразделна част датата на производство от символите с данните за гумата и производителя? Обаче "твоите хора" от carbibles го твърдят, а ти си го постнал:
"G North American Dept of Transport compliance symbols and identification numbers."
А се загледай ся на картинката точно в ляво от G-то какво има!

И понеже от Пирели не са ти го написали, пък ти написа дето било само Америка, да те поправя-Северна Америка! Според "твоите хора", дето им вярваш... tooth.gif

Друго неясно има ли?!

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от Оги » 02 Дек 2014 13:36

Несериозно е да се твърди, че "в" или "след" ДОТ последните цифри не означават време на производство и че тез цифри са нещо различно от ДОТ. Дали таз информация е на всяко друго място по гумата, но не и след ДОТ... Или затова че тоз щемпел стои само от едната страна или че в някой сайт някъде из нета нещо не е отбелязано пълно или достатъчно подробно не представлява това ? Всъщност таз информация явно за някой е нова, и това не значи, че съществува отскоро. На гуми, произведени преди 2000 г. цифрения код за време на производство е 3 цифрен.

п.с. исках да кажа само, че в спора се раждат истини. wink.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от Scott » 02 Дек 2014 17:31

martod написа:Преди няколко години един приятел с БМВ 7-ма серия затвърди мнението ми за тях...]
И аз нямах високо мнение за Пирели, но от 7 години точно на БМВ, само че X3 не съм успял да намеря по-добри от Scorpion STR, с които беше оригинално. Пробвал съм и Yokohama Geolandar (OEM на RAV4) и Michelin MXM4 (също OEM за X3), но в крайна сметка пак слагам Скорпиона на следващата смяна. При мен най-важно е държанието на мокро, защото 70% от времето карам в дъжд.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от martod » 02 Дек 2014 17:51

mirott написа: Майна, нещо друго неясно?!
Да . biggrin.gif
Защо от едната страна на гумата слагат само 4-те символа на ДОТ-а, а месеца и годината липсват, нали уж и те са неразделна част ?
Ей туй ако ми го разясниш и те признавам за капацитет по департаментите .. smile.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от mirott » 03 Дек 2014 08:59

martod написа:
mirott написа: Майна, нещо друго неясно?!
Да . biggrin.gif
Защо от едната страна на гумата слагат само 4-те символа на ДОТ-а, а месеца и годината липсват, нали уж и те са неразделна част ?
Ей туй ако ми го разясниш и те признавам за капацитет по департаментите .. smile.gif
Здравей отново.. smile.gif
Неразделна част са според картинката на твоя източник. Кой друг го твърди тук?! Видяхме те, че не отбираш много. Не си чеши пръстите с тая тема повече... tooth.gif

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от martod » 03 Дек 2014 09:38

mirott написа: Неразделна част са според картинката на твоя източник. Кой друг го твърди тук?! Видяхме те, че не отбираш много. Не си чеши пръстите с тая тема повече... tooth.gif
Нещо отбягваш отговора на въпроса, защо от другата страна на гумата липсва дата на производство, щом е неразделна част от ДОТ-а . biggrin.gif Трудничко ли ти е да отговориш ? .. smile.gif Няма го като отговор в укипедията ли ?
Ти сам се нахендри в темата с отговор на въпрос, който изобщо не беше зададен на теб .
На въпроса "що е ДОТ", даде готов отговор от уикито "департамент по транспорт"- ти го написа, не аз .. tongue.gif
Сега продължаваш да се мъчиш да ми обясниш, как ДОТ е дата на производство на гумата и нещо взех да се обърквам ..
Последно, ДОТ департамента по транспорт ли е, или датата и ако е второто пак да питам, защо датата я няма и от другата страна, а ДОТ-а го има ..
Това, че производителите на гуми са решили да слагат датата непосредствено след ДОТ-а, не я прави неразделна част от него, иначе щеше да я има и от двете страни на гумата . wink.gif
И най важното, ДОТ не е дата на производство, а това което и ти сам написа в първия си пост по темата, обаче за да останеш верен на принципите си, ако искаш продължавай да си водиш монолог по темата .
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Зимни гуми - тесни или широки?

Мнение от mirott » 03 Дек 2014 10:08

Нещо много си се объркал, очевидно!

Къде видя да ти обяснявам, че ДОТ е дата на производство на гумата?! Я да видим...

Къде видя да казвам, че датата на производство е неразделна част от DOT?! Дай...
Сполед линка дето ти даде тук, на картинката датата е след DOT-a, сега друг бил го казал...
Много неща не са ти ясни в тази насока, явно...ама спри да си чешеш пръстите тук!

И понеже ми казваш, че отбягвам въпрос(отговора на който е неясен за теб, защото го няма в нета-сам го каза...)-за теб, специааално:
DOT – информация, че гумата отговаря на изискванията на Американския Департамент по Транспорта!
За да отговаря на тези изисквания на нея трябва да има символи(букви, числа или цифри) които описват производителя, фабриката, размера, модела на гумата и ДАТАТА НА ПРОИЗВОДСТВО! Това са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ неща, по DOT! И в над 80% oт случаите са след DOT! За да е ясно, че се отнасят по спецификациите на DOT! Има страшно много други символи, които указват много други неща. Но не са задължителни по DOT и за това не се слагат след обозначението DOT! По принцип! Но DOT НЕ ЗАДЪЛЖАВА производителите за това! Ако си забелязал на повечето гуми датата е от външната страна на гумата(когато има оределена такава страна от производителя), след DOT. Защото това е по-важно от къде и кой е произвел гумата-тези символи може и да са отвътре, след DOT! Но понякога всичката информация е на външната страна на гумата, на вътрешната липсва такава(дали си виждал изобщо такива гуми е друг въпрос).
Това, че задаваш въпроси и си намираш майстора те дразни, определено... tooth.gif ! Много обичам да се "нахендрям" така... tooth.gif

Надявам се да са ти се изяснили нещата, майна...щото повече нямам намерение да ти обяснявам... no.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 40 госта