Проблем с полуоската на Celica T23

Trex1
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Мар 2015 23:20
Местоположение: Асеновград

Проблем с полуоската на Celica T23

Мнение от Trex1 » 13 Мар 2015 07:33

Здравеите.От скоро имам Сели ка но имам проблем със нея още със взимането и.Предишният и собственик е сменял дясната и полуоска но е по къса и вътрешното и каре излиза а е от същият модел.И аз вземах полуоска със карета уз за този модел но пак същата работа вътрешното каре излиза .Моля за съвет какво да правя
Последно промяна от Akima на 15 Мар 2015 21:27, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Проблем със полуоската

Мнение от slowtraveler » 13 Мар 2015 07:42

Trex1 написа:Здравеите._От скоро имам Сели ка но имам проблем със нея още със взимането и._Предишният и собственик е сменял дясната и полуоска, но е по къса и вътрешното и каре излиза, а е от същият модел._И аз вземах полуоска със карета уз за този модел, но пак същата работа_вътрешното каре излиза ._Моля за съвет какво да правя
Добре дошъл колега...
Моля да прочетете правилата на форума и да си попълните Местоживеене в профила.
Сели-ка наистина звучи по-японско tooth.gif

Ами първо прегледай дали наистина полуоската е по-къса, или колата е станала по-широка (например от удар)...
Поради неграмотен и направо опасен ремонт (в официален сервиз, който за щастие веднага след това го закриха) при смяна на тампон на окачване, едни 'майстори' бяха скъсали болта, който държеше тампона на носача...
И защо да го разпробиват и възстановят, вместо да пробият една дупка наблизо и там да хванат тампона (дупка в 'тънка' част на шасито, а болта хванат с гайка и шайбичка отгоре... Така окачването отпред бе станало 'по-широко' (гумата излиза с 4-5 см навън)...
Полуоската не успяваше да излезе, но шлиците и започваха да тракат при завой и бе само въпрос на време да се строшат или да отървем полуоската...
Та затова според мен след като се убедиш, че полуоската е точния модел и дължина, провери геометрията на окачването (ширина и т.н.)...
И ако там няма проблем, то може проблема да е в диференциала?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта