Carina E 1.6 4A-FE 1996 - вибрации във волана ?

clownposs
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Авг 2015 11:52

Carina E 1.6 4A-FE 1996 - вибрации във волана ?

Мнение от clownposs » 14 Авг 2015 17:11

Здравейте,

От както се здобих с колата на празен ход се предават вибрации към волана и ако не го държа се вижда ясно как вибрира. При потегляне на 1ва и на задна има също така и претрисане. Ако има някой който е минал по този път ще съм му благодарен ако сподели опит. Чета на ляво на дясно че най-вероятно причината е в тампон на двигателя, но идея си нямам кой може да е и как да го проверя преди да тръгна по мъките в сервизи.

Предварителни благодарности.
Последно промяна от Akima на 17 Авг 2015 18:54, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Re: Тойота Карина Е 1.6 4А-ФЕ 96г - вибрации във волана

Мнение от max-2 » 15 Авг 2015 10:17

За вибрациите са виновни тампоните, но те са 4 броя и предполагам са достатъчно скъпи. Би могло да се смени само преден и заден, но ако причината точно да предава вибрация във воланае във някой от страничните? Оборотите на празен ход би трябвало да са 700 +-50.
Аз реших този проблем като поставих обикновена газова уредба и когато е на газ съм направил оборотите да са 900-1000 об/мин. Вибрации няма. Ако решиш да взимаш тампони взимай всичките и то оригинални от колегатаToyota forever. Може и един по един, като започнеш от най-вехтия.
Тресенето при потегляне е от съединителя най-вероятно. Хубаво е да се смени с подходящото обслужване (почистване и смазване на вилката и водача на лагера, както и смяна на спирачна течност).
Carina E 4AFE LB 1992

clownposs
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Авг 2015 11:52

Re: Тойота Карина Е 1.6 4А-ФЕ 96г - вибрации във волана

Мнение от clownposs » 17 Авг 2015 09:49

Малко ъпдейт

Значи вибрациите може и да не са от тампоните. След като свалих с триста зора термощита (спекли болтове, които се наложи да режа, разпробивам и пренавиване на нова резба) останах прятно изненадан от пукнатина в изпускателния колектор, което е най-вероятно причината колата да се спъва от време на време като поеме въздух и шашне лaмбда сондада. Та следващото упражнение на ход преди каквото и да е било друго е смяна на колектора и слагане на права тръба или резонатор на мястото на катализатора при колегата Дидо. Още се колебая какво точно да сложа. Дали да е рошава гаргата с тръбен колектор или да си взеma на старо един чогунен. След като изпълня операцията ще споделя какво се случва с вибрациите.

Лед ден за сега и благодаря на отзовалите се :)

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Re: Тойота Карина Е 1.6 4А-ФЕ 96г - вибрации във волана

Мнение от max-2 » 17 Авг 2015 10:55

Ами едва ли ще е от колектора тресенето , но като е спукан го сменяй. Имам такъв колектор и всичко му се отвива ако решиш обади се на 0 9 8 8 7 8 6 6 1 2.
Carina E 4AFE LB 1992

clownposs
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Авг 2015 11:52

Re: Тойота Карина Е 1.6 4А-ФЕ 96г - вибрации във волана

Мнение от clownposs » 17 Авг 2015 12:55

max-2 написа:Ами едва ли ще е от колектора тресенето , но като е спукан го сменяй. Имам такъв колектор и всичко му се отвива ако решиш обади се на 0 9 8 8 7 8 6 6 1 2.
А термощита здрав ли е? Ако да направо да си стискаме ръце след едно телефонно прозвъняване. Май ще се откажа от тръби защото ще тряват и допълнително средства за една хубава термолента.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 71 госта