[TPMS]Система за следене на налягането в гумите - Reset Tool

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

predatora007
Регистриран: 10 окт 2016 23:17

Мнениеот predatora007 » 10 окт 2016 23:29

От съвсем скоро и аз съм в клуба, но със корола от 2014-2015 1,6 бензин. Ходих до тойота но те ми казаха че за корола неможело да се сложи втори коплект датчици , но не бях много сигурни. Дали някой има опит или знае дали мога да си сложа на зимните гуми оригинални датчици от тойота.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 11 окт 2016 14:01

Не може да не може.... Ти не си единственият, който ползва два комплекта джанти...
Просто подбери правилните датчици...
Да, може да се наложи обучаването/запомнянето на новите датчици към компютъра на TPMS..
Като краен вариант - правене на копия на сегашните датчици...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Bojanov
Регистриран: 21 сеп 2007 18:47

Мнениеот Bojanov » 16 дек 2016 07:47

Здравейте на всички.
Имам следното питане. Очаквам в началото на Януари да си получа един Аурис хибрид chik. Има сензори в джантата за налягане. Въпроса е могат ли да се сменят джантите с други без сензори за зимата и системата да се изключи да не писка. Да не търси постоянно сензорите. Или могат да се местят тези сензори?
До сега пак имахме Аурис хибрид и просто ми останаха джантите.

Поздрави и весели празници.

! Съобщение от: Akima
Моля да си попълните населеното място в профила - по правилата.
Последна промяна от Akima на 16 дек 2016 11:25, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошли и честито.

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Мнениеот Енев » 17 дек 2016 20:28

Джантите могат да се сменят, зависи колко инча са старите ти джанти. Нищо не пищи, само лампичката свети.
Последна промяна от Akima на 06 яну 2017 07:46, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 20 дек 2016 09:26

Bojanov написа:Източник...могат ли да се сменят джантите с други без сензори за зимата и системата да се изключи да не писка. Да не търси постоянно сензорите. Или могат да се местят тези сензори?

Отговорих ти на ЛС, но да ти пиша и тук. Там не беше писал, че е Chic, но щом е Chic, идва на 17-ки и с по-големи дискове и апарати, така че забрави за 15-ките! 16 е минимумът, който влиза на тези дискове/апарати. А датчиците не че не можеш да ги местиш от джанти на джанти, ама честно казано не виждам идеята. Поддържането на два комплекта джанти е за да можеш да си ги сменяш сам, в последния момент - точно когато е нужно да се смени типа на гумите, без да "висиш" по големи опашки пред гумаджийниците. Ако ще си купуваш втори комплект джанти и ще ходиш всеки сезон на гумаджия, хем ще ти излезе по-скъпо, хем ще имаш всички неудобства на единия комплект джанти. Или купи 2 комплекта джанти с датчици, или зимнити ги дръж без датчици и търпи светещата лампа, или като ще ходиш всеки сезон на гумаджия, си върти два комплекта гуми с еднакъв размер на оригиналните джанти.
Последна промяна от Akima на 06 яну 2017 07:47, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

FraDiavollo
Регистриран: 20 фев 2017 09:36

Мнениеот FraDiavollo » 28 авг 2017 08:40

Колеги, искам да си направя комплект зимни гуми с джанти, които да сменям с летните. Естествено не мисля да харча пари за 4 броя датчици и обучаването им. Имам следните въпроси:
1. Има ли как да се изключи тази система, за да не свети лампата на таблото, докато карам със зимните гуми (датчиците ще останат на джантите с летните гуми)?
2. Като си върна летните джанти с датчиците лампата би следвало да изгасне, нали?
3. Светенето на контролната лампа на таблото дава ли някакво отражение на други системи?
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

Върни се в “Окачване”