[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Мнение от slowtraveler » 10 Окт 2016 21:50

Дидак, тъкмо тази седмица планирам преобуването на Доблото с летни и зимни... За размера 195/65/15 с товарен индекс 95XL цените на летните е с около 20лв под зимните :)
Предполагам пролетта ще е обратното tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Мнение от Iliyа Damyanov » 11 Окт 2016 00:39

Akima написа:
slowtraveler написа: Е, Чуков е прав донякъде - тестовете трябва да се приемат предимно като рекламен трик...
Но въпреки това могат да дадат насоки за размисъл...
Никой не твърди обратното.
И аз подкрепям колегата chukov - с уточнението, че не съм "заловил" ADAC с "белязани" пари.
Съмненията ми все пак остават - винаги липсват Toyo и Yokohama, а за мен те правят едни от най-добрите performance гуми.

Ако помните, темата беше създадена от мен поради началото на кампанията за смяна на зимни с летни гуми.
Целта беше да се спасим от 10 различни теми за едно и също нещо, както е ставало през годините... :whistle:

Картинките в пост №1 са само повод за размисъл и дискусия - ще се радвам да се получи такава. :thumbsup:

Да споделя мое вътрешно впечатление. Преди няколко месеца се зачетох някъде за един проект. Става въпрос за кола бегачка от тия дето правят 400 метра за малко секунди. Та за гонките се ползват две марки някакви специални гуми дето ги купуват от Англия. Ако състезателите не могат да се докопат до тия гуми ползват TOYO Proxes 888 ако не ме лъже памета. Но и да не беше 888 , модела се намираше лесно. Та се замислих доста. Тия момчета дето си дават сърцето за няколко десети от секундата защо не пържат колите с прехвалините модели на ADAC ами ползват в краен случай TOYO дето го няма в нито един тест. За мене тия мъже са много грамотни по въпроса и знаят от опит кои гуми са по-ефективни. Не виждам смисъл да добявям разни други примери и освен това нямам идея да правя реклама. Нямам пристрастия към даден производител но ме хваща яд като ме бадакат за да ми бръкнат по-на дълбоко в джоба.

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Мнение от WoLF » 11 Окт 2016 00:59

Гумата е компромис между шарка-шум, смес-износване и сцепление... Въпросните хвърлят гуми след няколко старта или най-много като формулата 1, а ние нямаме толкова пари :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Мнение от Akima » 11 Окт 2016 01:23

Обсъждали сме Toyo в темата на Lord-a и smb - SPEC 86 CUP - RaceCar Build. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Мнение от Iliyа Damyanov » 11 Окт 2016 11:10

WoLF написа: Гумата е компромис между шарка-шум, смес-износване и сцепление... Въпросните хвърлят гуми след няколко старта или най-много като формулата 1, а ние нямаме толкова пари :thumbsup:
Да напълно съм съгласен , че гумата е сбор от комплексни качества които взаимно се изключват и се търси оптимален компромис. Но въпросната TOYO Proxes 888 си е гума за обикновени автомобили и хората си ги карат по-няколо сезона без проблеми. Дискусията , е че първокласна гума не учавства в тестовете. Аз ползвам TOYO Proxes T1 Sport 215/50/17 като в момента е на около 40 000км. и на око ще изкара още толкова. Не казвам , че е най-добрата гума но е достатъчно добра за да я включат в тестовете както и 888 но поради някакви съображения не учавстват в тестовете. Може би защото са стари модели tooth.gif

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Мнение от Scott » 11 Окт 2016 12:42

Iliyа Damyanov написа:...но е достатъчно добра за да я включат в тестовете както и 888 но поради някакви съображения не учавстват в тестовете...
Не мисля че участието в тестове е някакъв показател, но от личен опит знам че ако гумите не са на един от първите 5 производители в света, винаги имам ядове. Пробвал съм и с Тойо, и с Нанканг, и с Йокохама и винаги съм съжалявал.

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

[Летни Гуми] 2016 - обсъждане,мнения,препоръки и цени.

Мнение от didak » 11 Окт 2016 17:21

slowtraveler написа: Дидак, тъкмо тази седмица планирам преобуването на Доблото с летни и зимни... За размера 195/65/15 с товарен индекс 95XL цените на летните е с около 20лв под зимните :)
Предполагам пролетта ще е обратното tooth.gif
Честно казано не съм сравнявал един и същ размер летни и зимни на един производител на почти една цена ли са, затова меродавно ми се струва, някой пазарувал летни в пика на сезона, да види сега на каква цена са.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта