Диапазон на ЕТ на джанти

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 16 Окт 2017 20:30

Здравейте! Имам желание да си закупя нови джанти за зимните гуми, които съответно да са на 16 цола, но останах неприятно изненадан от липсата на информация относно диапазона, в който може ЕТ на джантата да варира. За моята кола (от подписа) размерът е 16х6,5J ЕТ45 5х114,3 и точно този размер по магазините е дефицитен към момента. Сегашните джанти са 17х7J ЕТ50 5х114,3, който размер е същият като обявения размер за 16 цола. Не ми се иска да се действа проба грешка и да се налага някой търговец а ме убеждава как някоя джанта е идеална. Искам да знам предварително! Ясно е, че става дума за милиметри, но все пак. Предлагат ми се джанти 6,5J s ET50 и 7J с ET38. Проблем ми се виждат и втулките за джантите. В Тойота не дадоха информация с колко може да варира офсета. Трябвало джантите да са оригинални, което пък не е написано в книжката на колата, затова прибягвам до вас. Предварително благодаря!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от biro » 17 Окт 2017 13:13

В тойота имат налични от този размер. Наскоро купих за c-hrа доста ефектни двуцветни, изобщо не са дефицитни.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 17 Окт 2017 23:28

В тойота всичко е по 2! Не мисля, че джантата струва 500лв за колкото ми беше обявена. От двуцветните си имам, наистина са много красиви! Въпросът ми беше друг, но явно и тук няма да намеря отговор!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от tora » 18 Окт 2017 08:07

Мисля, че в сайт на производител на джанти може да се намери инфо. Погледнах в сайта на Мак, но модела ви не е посочен там. Иначе подобна информация систематизирана, не се сещам от къде другаде може да се види, освен от дилъра или от ръководството.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от spiridoncho » 18 Окт 2017 08:43

Мисля, че ЕТ50 на 7J няма да ти е проблем според ТОЗИ САЙТ, и май няма да има нужда от фланци. Подбери си джантите така, че да не ползваш скъп размер гуми. Мисля, че ЕТ-то може да се свали до 30 без проблем. Също подбери ширината на джантата. Ако искаш да караш с гуми 195 то джанта 7J е на ръба на долна граница и не стои особено добре. Оптималния размер за 6.5J e 195 - 205, а за 7J мисля да беше 205 - 215. Много зависи с какви гуми искаш да караш. ЕТ-то не го сваляй много, за да нне почнат джантите да стърчат от колата :thumbsup: .
По отношение на втулките мисля, че ако е малка разликата в диаметрите, втулките ще са тънки, и ако са пластмасови ще се чупят бързо. Общо взето са си малко консуматив. Моите примерно са с громни втулки. Най-добре е джантите да са с диаметъра на главините, но нека и някой по запознат да се изкаже.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от biro » 18 Окт 2017 10:16

alexander79 написа: В тойота всичко е по 2! Не мисля, че джантата струва 500лв за колкото ми беше обявена. От двуцветните си имам, наистина са много красиви! Въпросът ми беше друг, но явно и тук няма да намеря отговор!
Тези ми излязоха на 380лв бройката: Изображение
16"x6.5J
Дори не ми взеха пари за монтаж на гумите върху джантите и баланс.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 19 Окт 2017 19:08

spiridoncho написа: Мисля, че ЕТ50 на 7J няма да ти е проблем според ТОЗИ САЙТ, и май няма да има нужда от фланци. Подбери си джантите така, че да не ползваш скъп размер гуми. Мисля, че ЕТ-то може да се свали до 30 без проблем. Също подбери ширината на джантата. Ако искаш да караш с гуми 195 то джанта 7J е на ръба на долна граница и не стои особено добре. Оптималния размер за 6.5J e 195 - 205, а за 7J мисля да беше 205 - 215. Много зависи с какви гуми искаш да караш. ЕТ-то не го сваляй много, за да нне почнат джантите да стърчат от колата :thumbsup: .
По отношение на втулките мисля, че ако е малка разликата в диаметрите, втулките ще са тънки, и ако са пластмасови ще се чупят бързо. Общо взето са си малко консуматив. Моите примерно са с громни втулки. Най-добре е джантите да са с диаметъра на главините, но нека и някой по запознат да се изкаже.
Аз сега съм 7J ЕТ50. Реално това е 6.5J ЕТ45. Въпросът бе до колко от този размер може да варира. В тойота казаха че не могат да дадат такава информация и препоръчаха оригинални. Предложиха ми джанти ENZO или нещо подобно с размер 6.5J ET 40 и си мисля, че всичко ще е наред, но харесах едни други които бяха. 6.5J. ET50 което вече си мисля че ще доближи прекалено спирачния апарат. Затова попитах тук. Може пък някой да кара с неоригинални джанти с втулки и да няма проблем.
@biro много са хубави тези джанти и сякаш цената е добра. От кой дилър ги купи и имаше ли по-евтини оригинални?
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от biro » 19 Окт 2017 19:56

От дилърът в Русе ги купих, нямаше по-ефтини. На същата цена имаше изцяло сиви с леко заоблени спици като вентилатор. В шоурума бяха на 450лв, но ми направиха отстъпка.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 19 Окт 2017 21:08

biro написа: От дилърът в Русе ги купих, нямаше по-ефтини. На същата цена имаше изцяло сиви с леко заоблени спици като вентилатор. В шоурума бяха на 450лв, но ми направиха отстъпка.
На фона на 500лв обявени по телефона, 380лв направо си е "без пари"! Явно ще бъдат някой заместител!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от spiridoncho » 20 Окт 2017 08:16

alexander79 написа: ET50 което вече си мисля че ще доближи прекалено спирачния апарат
Най-добре е да пробваш. Това дали ще се приближи до спирачния апарат зависи и от концепцията на джантата. Премери си свободните разстояния и прецени спрямо джантите и съобрази модела. Има модели, при които ЕТ50 би задрало в спирачния апарат, и такива при които не би се получило това. Ако примерно сложиш стоманена джанта с ЕТ50, ще задере било то и със 7J. Попитай дали не можеш да пробваш джантите на място. Не виждам какъв би бил проблема. Да сложат найлонки да не се изцапат нещо и слагаш само джантата на предно, след това на задно колело. Иначе може само да гадаем, и да чакаме някой с такъв размер да се включи, което пък е съмнително.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 21 Окт 2017 16:57

biro написа:
alexander79 написа: В тойота всичко е по 2! Не мисля, че джантата струва 500лв за колкото ми беше обявена. От двуцветните си имам, наистина са много красиви! Въпросът ми беше друг, но явно и тук няма да намеря отговор!
Тези ми излязоха на 380лв бройката: Изображение
16"x6.5J
Дори не ми взеха пари за монтаж на гумите върху джантите и баланс.
Питах ги, много са любезни хората. НАд определена сума има 14% отстъпка, а монтажът е от тях. Само не разбрах дали ако им занеса гуми монтажът е безплатен. Редовно пътувам до Русе, а и вече съм набрал на Карком и най-вероятно ще дойда специално да си обуя колата. Тук никой не ми каза че има такива отстъпки, да не говорим, че датчиците са 500лв без обучение, а в Ником 400 със обучение :whistle:
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от biro » 21 Окт 2017 18:28

Датчиците също ми ги дадоха с отстъпка, по 88лв бройката. А обучението е елементарно с mini vci кабел. Подариха ми и текстилни "вериги".
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 21 Окт 2017 18:38

biro написа: Датчиците също ми ги дадоха с отстъпка, по 88лв бройката. А обучението е елементарно с mini vci кабел. Подариха ми и текстилни "вериги".
А предвид, гаранционния автобил да не излезе, че гаранцията е паднала? Твоите датчици сам ли си ги "обучи"? Гумите и тях ли купи от тях? Предложената цена беше малко над пазарната по гумаджийниците. Във Варна ме убедиха, че ще ми напрвят подарък една гума и накрая цената на 4 гуми във всяка гумаджийница бе доста по-ниска от 3 във Карком! Дразнещо е да те правят на балък. За джантите е по-различно. Факт е, че като няма конкурент цената ще е по-висока, а и се предполага, че качеството на оригиналната е по-добро или поне тестовете на колата са правени с такива джанти. От заместителите основното, което ме притеснява е втулката. Доста хора от които потърсих впечатления се оплакаха от втулките. Стана много дълго, поздрави!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от tora » 21 Окт 2017 20:26

Каква е тая втулка? За централния отвор ли? Ако е за него има джанти с точния размер.

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 21 Окт 2017 20:35

tora написа: Каква е тая втулка? За централния отвор ли? Ако е за него има джанти с точния размер.
Да, а централния отвор. Има и с точния размер, но тоези които аз намерих са само марка ОХХО! Даже не бях чувал за тях. Със заместителите никак не е лесно, а и по магазините предлагащи ги нямат много налични. Работи се по каталог и като се добави цената на доставката достигаме една сериозна цена. Иначе навсякъде са любезни и предлагат проба, което вече мен ме притеснява. Самият факт, че самите те не са сигурни дали ще стане джантата мен ме отказва! Май на чисто нова кола подхождат чисто нови оригинални джанти :)!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта