Диапазон на ЕТ на джанти

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от biro » 22 Окт 2017 09:31

alexander79 написа: А предвид, гаранционния автобил да не излезе, че гаранцията е паднала? Твоите датчици сам ли си ги "обучи"? Гумите и тях ли купи от тях? Предложената цена беше малко над пазарната по гумаджийниците. Във Варна ме убедиха, че ще ми напрвят подарък една гума и накрая цената на 4 гуми във всяка гумаджийница бе доста по-ниска от 3 във Карком! Дразнещо е да те правят на балък. За джантите е по-различно. Факт е, че като няма конкурент цената ще е по-висока, а и се предполага, че качеството на оригиналната е по-добро или поне тестовете на колата са правени с такива джанти. От заместителите основното, което ме притеснява е втулката. Доста хора от които потърсих впечатления се оплакаха от втулките. Стана много дълго, поздрави!
Не, датчиците ми ги обучиха при монтажа на гумите. Дори ги помолих да ми активират автоматични затваряне на стъклата при задържане на бутона за заключване на дистанционното - безплатно. Бях прочел за тази функция в упътването и там пише, че може да се активира от предсъавител на тойота. Гумите ги купих от тойота - continental ts850 suv 215/65r16 като ми ги продадоха с отстъпка за 235лв, но в нета ги видях за 208лв. В предвид на всичките безплатни екстри и подаръци мисля, че +30лв на гума не е проблем, а може би в тая цена има и доставка.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от tora » 23 Окт 2017 06:37

E kak някой да знае за всички модели, различни от фабричните размери, и какво точно ще се случи, ако се пробва?

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от alexander79 » 23 Окт 2017 18:57

Ами не е много сложно. Това е форум на тойота и се предполага, че масово потребителите карат тойота, а тъй като корола е един от най-продаваните модели вероятността някой да е слагал различни джанти от оригиналните е още по-голяма. Както и да е, вече купих джанти с оригинален размер точно защото не желая да се занимавам с гумаджии, които да ме убеждават кое е добре и кое не! Остава близките дни да взема и гуми и да се реши "проблемът" със зимните гуми за следващите 6-7 години!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от BOz » 24 Окт 2017 10:05

Направих един бърз калкулатор и го качих на този линк, за това на къде отива цялото колело освен с джантата и ако смениш широчината на гумата.
Така ще може да се ориентираш най-лесно, без да разчиташ на някой да ти каже нещо.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Диапазон на ЕТ на джанти

Мнение от slowtraveler » 24 Окт 2017 13:19

Нищо не може да подмени прекият тест на дадената конфигурация... Има доста условности - например стърчащ спирачен апарат, разлика в конструкцията и отливката на самата джанта, които да опират в дадена част...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта