Avensis T25 SW - смяна на пружини.

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Iliyа Damyanov
Регистриран: 05 апр 2016 15:10

Мнениеот Iliyа Damyanov » 21 дек 2017 22:50

Здравейте. Пружините ми са уморени и колата стои ниско. Тоест ще се сменят но имам затруднение при избора на пружини. Гледам Каяба предлага поне два модела пружини.Параметър АС и параметър F с леки разлики в размерите , отделно примерно параметър АС има версия която не е за Русия и такава която е за Русия. Други производители имат модели за Словения или Ирландия ,Турция ....
Моля някой да ме просветли за какво става въпрос ,че се дезориентирах поради липса на знания. Януари ще подготвям колата за ТЮВ и ще сменям всички дискове , предни биалетки , шарнири или може би целите носачи , вътрешни и външни кормилни накрайници. Та като ще се цапам мисля и пружините да сменя. Автомобила е перманентно натоварен с багажи и затова предпочитам някакви по-товароподемни пружини. Надявам се да споделите опит също и съвет кои марки за окачването са за предпочитане.
Поздрави.

Двигателист
Регистриран: 13 окт 2008 23:32

Мнениеот Двигателист » 23 дек 2017 18:16

Руските версии на Т22 видимо изглеждаха повдигнати и предполагам, че при Т25 ситуацията е същата. 10 или 15 мм беше разликата в просвета.

Iliyа Damyanov

Мнениеот Iliyа Damyanov » 24 дек 2017 12:26

Да дават ги с около сантиметър по-дълги а задните и малко по-дебели. На места посочват , че са леви и десни на други сайтове не дават такава информация. Ще трябва внимавам какво поръчвам или да се откажа за момента.

Потребителски аватар
gimara
Регистриран: 27 фев 2014 18:56

Мнениеот gimara » 24 дек 2017 15:26

Ето тук едно решение:ТУК
Има много отзиви, трябва да се чете. Изглежда, че работи на първо четене.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Toyota Corolla Verso 1.8, 2008

Iliyа Damyanov

Мнениеот Iliyа Damyanov » 24 дек 2017 17:01

Да има подобни решения но пружините са си за смяна и искам да ги сменя. Имам и други основания да избягвам подобни модификации. Все пак благодаря , вероятно ще ми е полезно за друг автомобил.

Върни се в “Окачване”