Разбита рейка-нов РАВ4

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Amadevs
Регистриран: 15 яну 2017 15:34

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнениеот Amadevs » 03 ное 2017 19:56

Съжалявам, че тук не съм дал обратна връзка. Вече близо 5 месеца всичко е ОК. Други двама мои познати пробваха и при тях резултатът също е налице!

ahab
Регистриран: 27 окт 2017 11:03

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнениеот ahab » 09 ное 2017 09:50

Здравейте, нов съм във форума и точно темата за потропването на волана ме провокира да се включа. Преди година започнах да усещам едно припукване във волана при въртене на място. После взе да се проявява и при маневриране на заден, по-късно и при маневриране напред а накрая взе да припуква и при по остро завиване в движение. Ходих по майстори, разглобяваха и сглобяваха и накрая ми казаха, че най-веротяно има луфт във рейката, но основния проблем били предните амортисьори и тампоните и трябвало да ги сменят. Усмихнах се и...попаднах на тази тема във форума. Казано честно, бях почти убеден, че проблема е във втулката на рейката, защото беше запчнало да пука много силно. Близо до работата обаче има оръжеен магазин, в който продават въпросния Brunox Turbo Spray и реших, че нищо не ми коства да опитам първо с него. Изпълних описната по-горе процедупа и ... заспа! Мина месец от тогава, изминал съм повече от 2000 километра и съм извършил стотици маневри - ни троп, ни хлоп! При мен смазването с Brunox Turbo Spray помогна напълно! Благодаря за добрия съвет!

Потребителски аватар
jim_beam
Регистриран: 25 юли 2007 23:01

Разбита рейка-нов РАВ4

Мнениеот jim_beam » 09 ное 2017 13:52

Ами радвай се, но например при моя майстора ми показа при смяната на вътрешния накрайник, че действително има луфт във втулката. Ако е така няма как да се оправи с брунокс.
RAV4 D4D 2007 с кожен салон,фронт гард,ролбари,Вебасто,парктроник,CC,Blaupunkt,17''...

Изображение

Върни се в “Окачване”