[2009]Летни гуми - марки,модели - избор,обсъждане съвети

Публикувай отговор
Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

[2009]Летни гуми - марки,модели - избор,обсъждане съвети

Мнение от desSs » 29 Мар 2009 16:04

Момчета, дайте един акъл какви гуми да си купя за ярето biggrin.gif има разни теми из форума, ама имам чувството, че си говорите на друг език laugh.gif та...кажете ми какъв модел да си взема, и да ходя да пазаря, че жега biggrin.gif
п.п. и некви по-безшумни да са ако може laugh.gif че с ярето на магистралата ше оглушея пфуу laugh.gif
Последно промяна от Akima на 29 Фев 2016 00:02, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Летни гуми

Мнение от Рошко » 29 Мар 2009 16:53

[quote="desSs"][/quote]A нещо като "таван" за паричките имаш ли? Също какъв размер са ти оригиналните гуми, че не съм запознат с ярето tongue.gif Тиграта последно я карах с Kumho Ecsta KU31 - бих казал невероятна гума, а цената й беше повече от прилична - 100 лева за брой за размер 195/50/15. Невероятно добро поведение и на сухо, и на мокро, устойчива на "лунните пейзажи" в милата ни рОдина, стабилна в завои, изключително тиха гума и не се износва като кашкавал. Ето и как изглежда шарката:

Изображение

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 29 Мар 2009 17:42

ох ами ще потърся по-късно, но имам някакви спомени за 185/65/15 unsure.gif
п.п. ако може без пари laugh.gif за зимните мисля че дадох по 180 лева за гума, тъй че и сега ми е границата някъде там smile.gif

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Рошко » 29 Мар 2009 18:24

desSs написа:ох ами ще потърся по-късно, но имам някакви спомени за 185/65/15 unsure.gif
п.п. ако може без пари laugh.gif за зимните мисля че дадох по 180 лева за гума, тъй че и сега ми е границата някъде там smile.gif
Не са ли му голем'шки на Ярето тия Жапанки... biggrin.gif tongue.gif Иначе за тия пари, на тоя размер можеш да си купиш кажи-речи всичко, което ти душата сака! K'во е това спИцялно Яре, дето му даваш по 180 кинта за 15-ка гума, не знам... Аз Ауриса му обух 16-ки Америка за зимата за 130 лева парчето и се държаха много добре - в големите снегове, когато другите едва пъплеха, аз си "перках" с 60 и нямаше и следа в поведението на автомобила, че се движи по силно заснежен път.


П.П. За безпари -> справка в темата за антистатика! Изображение

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Мнение от didak » 29 Мар 2009 19:25

desSs написа:ох ами ще потърся по-късно, но имам някакви спомени за 185/65/15 unsure.gif
п.п. ако може без пари laugh.gif за зимните мисля че дадох по 180 лева за гума, тъй че и сега ми е границата някъде там smile.gif
185/60/15 са на ярето!
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 29 Мар 2009 20:50

1.6 VVT-i написа:Иначе за тия пари, на тоя размер можеш да си купиш кажи-речи всичко, което ти душата сака!
душата ми сака дрехи, чанти и обувки tooth.gif нали затва пуснах темата я, да кажете некви конкретни марки, че нищо не разбирам :whistle:
1.6 VVT-i написа:K'во е това спИцялно Яре, дето му даваш по 180 кинта за 15-ка гума, не знам...
ми май гудиър бяха biggrin.gif
1.6 VVT-i написа:П.П. За безпари -> справка в темата за антистатика! Изображение
ахахха прасе bash.gif stretcher.gif tooth.gif

didak
, само една грешка...доволна съм от себе си tooth.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 29 Мар 2009 23:14

Купи си Michelin,Yokohama или някоя друга скъпа марка гуми и няма да сгрешиш :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 30 Мар 2009 01:17

SFINKS написа:Купи си Michelin,Yokohama или някоя друга скъпа марка гуми и няма да сгрешиш :thumbsup:
Аве колега на тоя размер каква велика гума ще вземе колежката ? Само да се набутва . Ако аз имам яре няма да му слагам никакви други освен китайски гуми ! Нито има кой знае какви модели на тези размери нито ярето е кола дето може да вземе тока на гумите . То хубаво човек да си купува маркови работи ама за яриси и айгота ( пък и не само те всички колици с около и под 100 коня мотори ) малко прекалено ми се вижда . Наистина аз за такава кола бих избирал само по цена и разбира се да имат поне една година гаранция ако се изкривят или разни балони това онова .
Каквито и гуми деа си избереш обаче провери каква цена ще ти дадат на този сайт barzgumve.bg . Имат доста добри цени по някой път ( виждал съм разлики от по 50% ) . Но за този размер може и да няма голяма разлика .

Ето ти малко гумета мжду 90 и 150 лв:
един Мишлен :
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So
и един Фалкън :
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So
и едно китайче:
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So
и още едно :
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 30 Мар 2009 01:37

Bass - тука вече определено не си прав батка .... От гуми пара не се пести! Може да не можеш им вземе тока, но спирането е много различно с китаец и мишлен. Стабилността на колата при рязка, неочаквана маневра е в пъти по-ниска, спрямо хубавата гума..... Минусите на китайците в гумите, които даваш са много.....Може и да произвеждат хубави гуми китайски, но определено си идват пак с името wink.gif


dess - Hankook, Dunlop или Michelin - като Hankook-a са на много добри цени, а три години подред ги препоръчват Ауто билд и много други тестове. А и цената им е най-ниска спрямо другите марки. Но във всички тестове са из между най-добрите 5 :thumbsup: А и при яриса има доста значение, дали е тиха гумата, но ти това го знаеш happy.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 30 Мар 2009 01:58

Me4oKyX написа:Bass - тука вече определено не си прав батка .... От гуми пара не се пести! Може да не можеш им вземе тока, но спирането е много различно с китаец и мишлен. Стабилността на колата при рязка, неочаквана маневра е в пъти по-ниска, спрямо хубавата гума..... Минусите на китайците в гумите, които даваш са много.....Може и да произвеждат хубави гуми китайски, но определено си идват пак с името wink.gif
Ама това от собствен опит ли го казваш или така си мислиш и си чувал ?
Щото аз цяла зима карам Супра ( ужасТ кола със задно зимата .......) с китайки и да ти кажа не забелязвам да имат някакви недостатъци спрямо други гуми . Карах ги с голяма скорост по планините и магистралите и не забелязах да съм нестабилен . Спирах също от много голяма скорост и не станаха квадратни ( а ярето нито е 1500 кг. нито може да спре от тази скорост дето аз спирах !!! ) въпреки , че ги карах с повече от колкото им е скоростния индекс :whistle: . Ако искаш може да ги тестваме с някоя "премийна" марка някой ден ама да не останеш изненадан !
Така , че тия размисли ги остави и заповядай в началото на Азиатската/Индийската ера .
Точно поради такива изказвания и без личен опит си направих теста тази зима и резултата ме очарова ! Направи си труда и прочети коментарите по чуждите форуми за впечатления от няколко "премийни" Китайски марки . Не казвам , че всичките са ОК и , че нямат ниаккви ядове ( те и европейските не са всичките ОК ) . Но с малко подбор може да вземеш добри гуми ( подходящи за евридейка/градска колица ) на мноооого добра цена !
Също така имам и един познат с E39 540i , който от няма на къде си взе едни китайки уж докато събере някой лев и сега не иска да ги сваля !
Пробвай пък тогава пак кажи :thumbsup: .

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 30 Мар 2009 02:10

пробвал съм, но от Нангаканг до другите, които не стават има много голяма разлика.... Има добри, особено зимни, но на асфалт са трагични. тествахме ги доста сериозно, но спиране и странично ускорение не са им силна старана..... Иначе на сняг, калище какви ли не дори не се зачудваха. Сега говорим за лятна гума. Тествал съм много видове гуми, от японските, през европейските, та и сега корейски - Ханкук са корейчета. Но са много по-добри от Нангканг и другите подобни. Тествани са на коли, на СУВ и на истински джипове happy.gif Някои хора може да са много доволни от тях, но за момента тези три марки са най-напред. И от трите караме коли с тях, просто каквито мусови тестове съм правил с 90-110, просто с другите щях да съм тотализирал колата rolleyes.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 30 Мар 2009 02:58

Me4oKyX написа:пробвал съм, но от Нангаканг до другите, които не стават има много голяма разлика.... Има добри, особено зимни, но на асфалт са трагични. тествахме ги доста сериозно, но спиране и странично ускорение не са им силна старана..... Иначе на сняг, калище какви ли не дори не се зачудваха. Сега говорим за лятна гума. Тествал съм много видове гуми, от японските, през европейските, та и сега корейски - Ханкук са корейчета. Но са много по-добри от Нангканг и другите подобни. Тествани са на коли, на СУВ и на истински джипове happy.gif Някои хора може да са много доволни от тях, но за момента тези три марки са най-напред. И от трите караме коли с тях, просто каквито мусови тестове съм правил с 90-110, просто с другите щях да съм тотализирал колата rolleyes.gif
След това , което си написал нали разбираш , че говориме за Ярис и , че няма никакви грижи да си бичи с Нанканг например цяло лято ?
И ти доста говориш за СУВ и джипове демек 1700-2500кг . и за много големи гуми . А тука въобще не се споменават тези неща !
BTW аз зимна гума дето да държи на странично ускорение е меко казано нереално . Дори и най-марковата и скъпа зимна гума на света на асфалт се усеща леко лигава и в никакъв случай не спира , като лятна . Особенно ако асфалта не е студен ( над 0 градуса ) . Ако обаче асфалта е 0 и надолу градуса вече зимната започва да си спира , а лятната да се пързулка .
А и да тестваш странично ускорение със СУВ също не е много смислено .

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 30 Мар 2009 08:45

яя не се карайте biggrin.gif по принцип искам по-хубави гуми, щото карам като идиот, и все спирам в последния момент, а и карам доста бързичко, тааа не искам да си виждам еърбеците отблизо biggrin.gif докараха ми ярето с йокохама, доволна съм /макар че кво ли разбирам, първа кола, първи гуми хаха/, освен да потърся пак същите unsure.gif всъщност ще им видя цените, ще ги сравня с мишелин и евентуално ако има от тия кохбо, и ше решавам на място smile.gif

п.п. абе аз верно като ви четох в една тема, че еди-коя-си гума била много шумна unsure.gif искам безшумни бреее sad.gif laugh.gif щот на 140-150 оглушавам, всички викат че било от зимните гуми, щот било топло..ама то и лятото с летните йокохама не беше сякаш много безшумно...наистина има ли значение? unsure.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 30 Мар 2009 10:42

Bass man , всички дето си мислят че могат да таковат дявола във въздуха рано или късно разбират че не става съвсем така ако ме разбираш wink.gif

ти си карай с евтини китайски гуми и си мисли че са наравно с MIchelin, Dunlop , Yokohama , ама не се опитавй да убеждаваш другите че е така щото не е така .


ПП
Била малка и лека кола Yarisa , е и , моят специално си върви с 160-170 на магистралта . :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
COSTA
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Мар 2008 15:25
Местоположение: София

Мнение от COSTA » 30 Мар 2009 11:06

тест на ADAC - http://www.adac.de/Tests/Reifentests/So ... ageID=8772#
размер като твоя wink.gif . като първите 7 марки са особенно препоръчителни, а за шума гледай колонката "Geräusch"
Avensis 1.6<Avensis 2.0 D4D<Corolla Verso Forte D4D + Yaris 1.4 D4D на жената :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 94 госта