Течност за чистачки

Публикувай отговор
Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 17 Дек 2010 17:35

scorpion написа:Колеги, не купувайте (ако не сте на зор освен) течност за чистачки от Метро....
Преди 3 години купих 5л от Метро, българска - 40, разреждам 1/1 до сега не е замръзвала. Само вони в салона като пръсна, затова рядко пръскам..........може и за другата година да ми стигне.
И какво толкова, ако покарате няколко дена без пръскалки докато се размрази? Миналата есен, зима изкарах без пръскалки и не е болка за оплакване.

niki60
Мнения: 147
Регистриран на: 14 Фев 2007 12:27
Местоположение: VARNA 1999-toyota corolla AE 111 2007-honda accord sport
Обратна връзка:

Мнение от niki60 » 17 Дек 2010 17:51

и какъв е проблема ако се допълни със зимна концентрат казанчето,не разбрах защо трябва да се източва лятната

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 17 Дек 2010 17:52

Без пръскалки не мога да карам дори и 10 минути в такова време...
В момента пътя е в луга, и дори на по-голяма дистанция стъклото се маже като за световно...
Обичам да имам добра видимост, затова и често ползвам пръскалките...
При такова време казанчето ми свършва за 2-3 дни...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7122
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Мнение от Akima » 17 Дек 2010 18:03

Raya написа:
scorpion написа:Колеги, не купувайте (ако не сте на зор освен) течност за чистачки от Метро....
Преди 3 години купих 5л от Метро, българска - 40, разреждам 1/1 до сега не е замръзвала. Само вони в салона като пръсна, затова рядко пръскам..........може и за другата година да ми стигне.
И какво толкова, ако покарате няколко дена без пръскалки докато се размрази? Миналата есен, зима изкарах без пръскалки и не е болка за оплакване.
Рая,внимавай - твоята течност е с метилов алкохол,който е вреден,както за теб/миризмата в купето след пръскане/ така и за боята и гумените оплътнения.Преди време имаше случай даже на натравяне от течност за чистачки и като ми го казаха помислих,че някой луд я е пил,а всъщност парите са влизали в купето. wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 17 Дек 2010 18:04

slowtraveler написа:...
В момента пътя е в луга, и дори на по-голяма дистанция стъклото се маже като за световно...
...
На такъв път карах миналата зима Варна-София. Спирах няколко пъти да плисна вода на стъклото, тъкмо ми беше за раздвижване, че карах без почивка.
Akima написа:..
Рая,внимавай - твоята течност е с метилов алкохол,който е вреден,както за теб/миризмата в купето след пръскане/ така и за боята и гумените оплътнения....
Аз затова и пръскам малко и отварям прозореца веднага :). Щом съм купила такава, няма ся да я изхвърлям :)))

gena_bs
Мнения: 844
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Мнение от gena_bs » 17 Дек 2010 20:27

Velind http://www.velind.de/Index_English.htm (-70) концентрат/5л., от МЕТРО. Скъпичка, но работи безотказно! Втора година нямам проблеми, но я разреждам за -40 biggrin.gif Май беше 2:1 и само с дейонизирана вода.
За колегите с лятната течност в системата - източете я навреме, за да не ви замръзне в дюзите на пръскалките. Почти задължително следва тяхната смяна, поради спукване! Пръскайте, докато започне да излиза зимната и спете спокойно. Особено внимавайте с пръскалката на задното стъкло, защото остава доста течност в маркуча.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 17 Дек 2010 20:40

gena_bs написа:....
За колегите с лятната течност в системата - източете я навреме, за да не ви замръзне в дюзите на пръскалките. Почти задължително следва тяхната смяна, поради спукване! ....
Късно е - в суматохата успях да забравя да налея зимна течност laugh.gif
Резулата (както обикновено) при -6С - никакъв проблем за дюзите, но успях да изгоря един предпазител на помпата високо налягане за миене на фаровете....
Надявайки се, че колата е стояла достатъчно на +1+2С реших да си измия стъклото - дюзите пръснаха малко трудно в началото(вече бях налял зимната течност), но пръскалките за фаровете още са били замръзнали...
Като се поразмрази - пръскалките на фаровете се прибраха (бяха се показали заради разширения лед на 2-3мм), и всичко си дойде на мястото...
Само един предпазител назад....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
pesheto
Мнения: 73
Регистриран на: 13 Май 2010 14:23
Местоположение: София

Мнение от pesheto » 22 Дек 2010 16:48

Аз да ви кажа честно откакто карам сипвам спирт 70 градуса и го разреждам с вода едно към едно горе долу. До сега не съм имал никакви проблеми. Веднъж даже си спомням че бяхме с едно приятелче в банско и през ноща стана доста студено той беше с течност някаква от шел а аз бях със спирт. Неговите чистачки бяха замръзнали а с моите нямах никакъв проблем. Да ви кажа честно като гледам течноста на ОМВ какво прави по предните капаци на служебните ни коли направо не ми се мисли какво има в нея. Колите са сини то верно че не са и кой знае какви коли Пежа и направо около пръсклаките е трагедия направо са си за боя. Затова си бухам вода и спирт и си свиркам за момента нямам проблеми.

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 22 Дек 2010 16:57

Мисля тази година да пробвам спрей за размразяване на стъклата.
До сега не съм ги ползвала, но вече не ми се ходи с таксита докато чакам да се размразят сами.
Някакви наблюдения, препоръки, че има голям избор по бензиностанциите и хипермаркетите???

virtual
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Ное 2010 09:49

Мнение от virtual » 22 Дек 2010 19:09

Аз пък сам си я забърквам. Правя я за -20, тествам я във фризера на -18 и няма проблем. Не съдържа отрови (като метанол) и не ми струва много :whistle:
Даже и на цвят я докарвам

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнение от slowtraveler » 22 Дек 2010 23:22

Raya написа:Мисля тази година да пробвам спрей за размразяване на стъклата. ....
Някакви наблюдения, препоръки, че има голям избор по бензиностанциите и хипермаркетите???
Аз ползвам Сонакс...
Практиката показва следното: ползвам го само на предното стъкло...
При пръскане на страничните стъкла остава един мъзгоч, дето ще се влачи цяло лято при всяко смъкване на стъклото... Задното се размразява от нагревателя..
Докато на предното стъкло мъзгоча не пречи...
И друго - когато се размрази стъклото (практически моментално), НЕ ПУСКАЙ ЧИСТАЧКИТЕ....
Карай така с мъзгоча по стъклото докато не загрее колата.
Ако пуснеш чистачките по-рано ще видиш, как кристалите лед бързо тръгват по стъклото и всичко пак ще замръзне....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 22 Дек 2010 23:59

REX концентрат от МЕТРО 5 л - 26 лв. и мирише на лимон tongue.gif ,а не на отрова както миришат някои други течности за чистачки. Не ми е замръзвала никога. Използвам тази марка вече 3та зима.
TOYOTA AVENSIS 2012 г., 2.0 D4D 124 КС
TOYOTA YARIS, 2004 г. 1000 куб., vvti
PEUGEOT 407, 2006г., 2000 куб., HDI

Ex:
TOYOTA AVENSIS , 1999 г. 2000 куб. TD

gh0s7r1d3r
Мнения: 399
Регистриран на: 18 Ное 2010 00:28

Мнение от gh0s7r1d3r » 23 Дек 2010 00:38

Незнам каква марка беше, защото не я бях наливал аз, но до вчера имах една течност, която така смърдеше на джибре, че се задушавах в колата. 2 месеца не можах да я изпръскам, вчера свърши и даже почерпих по случая. Незнам метилов спирт ли имаше или обогатен уран, обаче никога повече не купувам българска течност...
Сега съм с една на WURTH 1 л. - 4.90 лв за -60. Мирише много хубаво, за другото не знам. :)
SUBARU Outback 3.0 H6 2005
Toyota Yaris Sol 1.3 VVTi 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7122
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Мнение от Akima » 23 Дек 2010 01:37

Течностите с метилов алкохол трябва да се избягват,защото освен че ще ви осмърдят живота ще ви свалят и боята, както е описал колегата по-горе.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 23 Дек 2010 07:01

pesheto написа:Аз да ви кажа честно откакто карам сипвам спирт 70 градуса и го разреждам с вода едно към едно горе долу. До сега не съм имал никакви проблеми. Веднъж даже си спомням че бяхме с едно приятелче в банско и през ноща стана доста студено той беше с течност някаква от шел а аз бях със спирт. Неговите чистачки бяха замръзнали а с моите нямах никакъв проблем. Да ви кажа честно като гледам течноста на ОМВ какво прави по предните капаци на служебните ни коли направо не ми се мисли какво има в нея. Колите са сини то верно че не са и кой знае какви коли Пежа и направо около пръсклаките е трагедия направо са си за боя. Затова си бухам вода и спирт и си свиркам за момента нямам проблеми.
Тоз спирт 70 градуса май и за друго става.Аз го слагам в казана с джибрите и почва да излиза лековит мехлем.Иначе на ЛУКОЙЛ продават някаква на -60.Вчера от Русе до Пазарджик през Хаинбоаз заминаха 2 казанчета по 4,5 литра.10 лв за течност,вместо за бира.Щях да получа иунфаркт.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта