Течност за чистачки

Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 23 Фев 2012 23:45

Raya написа:Пръскат.
Едва ли ще я опънат цялата, защото си има каско. После застрахователите ще им натрошат ръцете. Едно време си забравях ключовете в колата, отворени прозорци, а сега до къде я докарахме.......до чистачките и капачките.
Криза,колежке,майката си е ебало.Ей на на Веско в Русе му откраднали капачките на винтилите.Ужас.Иначе много се радвам за пръскалките.Ако съм още жив и съм във Форума обещавам тържествено в Началото на Октомври да ти напомня да си източиш водата и да налееш прясна зимна течност за чистачки.Няма да забравя,щото тогава наливам и на съпругата. :thumbsup:

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 23 Фев 2012 23:48

Аз не забравям за течността. Просто сипах 4-годишна. От къде да знам, че вече не става, нали уж алкохол има в нея..........а алкохола, доколкото не знам, с годините става все по-хубав rolleyes.gif
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 23 Фев 2012 23:48

Raya написа:Аз не забравям за течността. Просто сипах 4-годишна. От къде да знам, че вече не става, нали уж алкохол има в нея..........а алкохола, доколкото не знам, с годините става все по-хубав rolleyes.gif
Но се изпарява при подходащи условия tongue.gif

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 23 Фев 2012 23:55

Vesko написа:
Raya написа:Аз не забравям за течността. Просто сипах 4-годишна. От къде да знам, че вече не става, нали уж алкохол има в нея..........а алкохола, доколкото не знам, с годините става все по-хубав rolleyes.gif
Но се изпарява при подходащи условия tongue.gif
Точната дума е "изфирясва".От моя казанджия съм я научил навремето.Иначе Рая е права-алкохола с годините става все по-хубав.Ако е правилно затапен и скрит на подходящо място.

misho09
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Мар 2009 22:31

Мнение от misho09 » 24 Фев 2012 23:17

Интересен обрат е придобила темата. В тази връзка се чудя братушките с каква течност карат при техните студове? Със сигурност на концентрата му намират друго приложение laugh.gif .

П.С. Аз ползвам тази http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5172 и мога да я препоръчам.
TOYOTA AVENSIS 2.2 D-4D

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 24 Фев 2012 23:51

Остави течността. Ама по спецификация OBD2 инфото за външната температура е >-40 градуса целзии. А какво се случва, ако е -50?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 25 Фев 2012 18:43

Vesko написа:Остави течността. Ама по спецификация OBD2 инфото за външната температура е >-40 градуса целзии. А какво се случва, ако е -50?
Слагаш първак.Ама казанджията трябва да е твой човек. :thumbsup:

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Re: Течност за чистачки

Мнение от Hursa » 30 Дек 2015 23:17

Наложи ми се да налея течност без много да я подбирам, далеч от дома. Взех от лукойл такава до -20 градуса в трилитрови бутилки – българска май, но не помня наименованието. Докато я наливах се разпени. Веднага след това пръскалките започнаха да пръскат чувствително по слабо. На някой случвало ли му се е? Дали е от течността. Не забелязах докато наливах да е с по висок вискозитет.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Течност за чистачки

Мнение от slowtraveler » 01 Яну 2016 17:23

Случвало ми се е (и съм го споменавал някъде напред в темата) ... Със скъпи марки зимни течности...
Пръскалки тип 'мъгла'...
Започваха да църцорят...
Никога не са ми замръзвали с 'марковите' течности, но ефекта бе силно негативен...
Година се мъчих докато разбера причината - псувах автомобила, конструктора и т.н...
След което започнах да купувам някаква съвсем евтина българска течност (Геотех или нещо такова)....

И изведнъж пръскалките пак проработиха както лятото...

А в темата - преди седмица ми бе светнала индикацията за течността и в офиса ми имах една 5-6л тубичка с течност, която по спомени бе зимна...
Налях я и нямах проблем - то температурите достигаха +20С :thumbsup:
До преди 2 дни, когато падна снега и реших да пръсна на стъклото - помпичката работи, ама нищо не пръска...
Тогава ми прищрака, че май спомените не са това, което бяха - набухал съм лятна течност....
Веднага скокнах до ОМВ и налях някакъв супер-концентрат -90С и допълних 3л с ОМВ течността до -30С....
На сутринта реших да пробвам как е - и помпичката бе замръзнала tooth.gif
Днес сутринта стана по-топло... -2-1С... Изкарах колата на слънце, загрях я добре (врътнах 10-20км из града и работи на място някъде час)....
Светна лампата за липсваща течност, а нивото - до гърлото.... tooth.gif
В околността няма молове нито подземни гаражи.... Сега закрихме един гараж с няколко платнища и пуснах вътре калорифер...
Лампата изгасна, гледам нивото леко поспадна (2мм под ръба) - значи някъде се топи леда... Интересно, че водата в резервоарчето бе топла - навярно има някакъв топлообменник вътре...
Но помпичките отново бяха безмълвни...
След 3-4 часа ще видя резултата...
Извода - лятната течност МАЙ замръзва през зимата guns.gif tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Re: Течност за чистачки

Мнение от Hursa » 03 Яну 2016 12:34

Надявам се да е от течността. Макар, че пръскалките на ауриса не са толкова фини. Мислех да я изпомпя и да я заменя, но ще взема нещо по добро и ще доливам – надявам се да не се скапе нещо междувременно. Ако вече не се е скапало де и течността да не е виновна.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Течност за чистачки

Мнение от baba_metca » 25 Яну 2016 12:17

Достатъчно финни са да става така на Ауриса.
При мен даже на висока скорост и едвам достигат половината прозорец, а няма начин да ги вдигна нагоре, защото конструкцията им не го позволява /нали са под капака/.
За маркови не знам, но аз си взимам от Кауфландската на -20, готова за употреба и без метанол. Купувам и за фирмата и слагам в бусовете. Не са се оплакали хората, като се има в предвид, че размразяват стъклото с нея вместо със стъргалки.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Течност за чистачки

Мнение от slowtraveler » 25 Яну 2016 19:55

Мисля с метанола е по-добра течността...
Низвергната и забранена е в някои райони на света просто защото я пият и се тровят...
Тук за щастие нямаме такъв проблем...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Течност за чистачки

Мнение от Рошко » 25 Яну 2016 20:49

baba_metca написа:При мен даже на висока скорост и едвам достигат половината прозорец, а няма начин да ги вдигна нагоре, защото конструкцията им не го позволява /нали са под капака/.
Преди много време (още докато старият ми Аурис беше в гаранция) излезе информация в английския Toyota Owners Club, че от Toyota са го отчели като дефект това с пръскалките при висока скорост и ги заменяха (при изявено желание) по гаранция. Оригиналните по спомен бяха -1 и -2°, a те пуснаха -3°. Естествено отидох и аз в представителство на Toyota тук с информацията (естествено не бяха и чували или просто не им се е чувало, че Toyota го отчитат като недъг в конструкцията и ги подменят по гаранция) и се опитаха да ме накарат да си ги платя, при което аз категорично отказах и им отговорх, че ще пиша до Toyota Europe за отказа им да подменят части, признати за дефектни, при което за секунди решиха, че все пак ще ми ги сменят по гаранция... tooth.gif

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Течност за чистачки

Мнение от baba_metca » 25 Яну 2016 22:31

Имате ли представа това кога е било и пазите ли някакъв документ. Това ще е полезно на доста, включително и на мен.

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Течност за чистачки

Мнение от Рошко » 26 Яну 2016 01:23

Далечната 2009... :) Никакъв шанс за пазене на документи - предадох всико на новата му собственичка :)

Иначе ето я темата в UK TOC, има и part numbers.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта