Течност за чистачки

Публикувай отговор
scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 17 Дек 2010 10:05

Колеги, не купувайте (ако не сте на зор освен) течност за чистачки от Метро, Лидл, Практикер и пр. Зареждат с отявлени боклуци и освен, че не вършат работа, могат да ви прецакат системата, пък и гумените уплътнения и боята. Също и от разни малки измислени магазинчета!
За съжаление дори и доказаните марки течности по бенизоностанциите на ОМВ, ШЕЛ, ЕКО не Ви гарантират, че течността няма да замръзне така ,че разреждайте концентратите с по-малко вода от указаното.

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнение от digitalpr » 17 Дек 2010 10:08

То от тая същата имаше и за -40* и -60*, добре че не взех такава да я разреждам, тогава и дюзите щяха да замръзнат.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 17 Дек 2010 10:26

аз взех от -60 на РЕХ мился беше и я сипах директно без разреждане и, зашото имах в казана 1 литър го хвана точно

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 17 Дек 2010 11:02

Ami kolega napravisi izvod kakva zimna te4nost izpolzvah htom ti zamryzva .Iz izpolzvah po-rano gotova za upotreba i pri men zamrizna .
Sega si kupuvam koncentrat i sam si si razrejdam

Аватар
NIXON
Мнения: 81
Регистриран на: 12 Дек 2009 17:04
Местоположение: VARNA

Мнение от NIXON » 17 Дек 2010 11:42

Като видях темата и червейчето заработи веднага. Сложих малко за проба в камерата на минус 18*C. Вече два часа стои в хубаво течно състояние. Марката е MGS OIL - до - 20*C. Производител-АИБО-С ЕООД, гр. Пловдив, ул. Д-р Добрев 3. Пловдивчани може да имат по-подробни впечатления, но според мен течността е качествена.Има я по бензиностанциите. Също и до минус 60*C- концентрат, 1 л.
Тойота авенсис Д-4Д 110 к.с. 2001г.

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 17 Дек 2010 11:54

ок, ако са замръзнали дюзите, като поработи колата известно време няма ли да се размразят? unsure.gif или трябва да се пръскат с нещо?

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 17 Дек 2010 13:08

Ako klata e v dvijenie nima kak dase razmraziat .Ako hubavo zagriala i se vkara na toplo miasto primerno v garah i prestoi izvestno vreme duzite hte se otmraziat

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Мнение от Akima » 17 Дек 2010 13:31

Мисля че и преди е ставало дума - лично аз съм точил с маркуче без проблеми.

Иначе съм много доволен от течност Sonax 1л концентрат - 7лв.
Проверена е миналата зима във Варна при -21 °C
Само да спомена, че дори реномиран производител като Sonax дава гаранция до -30 °C и то за неразреден концeнтрат,тъй че не вярвайте на тези -60 °C -100 °C и т.н. маркировки!

http://senax.bg/index.php/index/tirdlpr ... /63#bottom

Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
NIXON
Мнения: 81
Регистриран на: 12 Дек 2009 17:04
Местоположение: VARNA

Мнение от NIXON » 17 Дек 2010 14:42

Само да спомена, че дори реномиран производител като Sonax дава гаранция до -30 °C и то за неразреден концeнтрат,тъй че не вярвайте на тези -60 °C -100 °C и т.н. маркировки!

Противоречиш си, градски! В инфото за течност до минус 30*С, пише, че се разрежда 2/1, т.е. концентрат 2, а дейонизирана вода 1. Следователно концентратът на СОНАКС издържа по-ниска от минус 30*С температура.
Тойота авенсис Д-4Д 110 к.с. 2001г.

moloko
Мнения: 283
Регистриран на: 14 Окт 2010 22:23
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от moloko » 17 Дек 2010 14:49

Akima написа:Мисля че и преди е ставало дума - лично аз съм точил с маркуче без проблеми.

Иначе съм много доволен от течност Sonax 1л концентрат - 7лв.
Проверена е миналата зима във Варна при -21 °C
Само да спомена, че дори реномиран производител като Sonax дава гаранция до -30 °C и то за неразреден концeнтрат,тъй че не вярвайте на тези -60 °C -100 °C и т.н. маркировки!

http://senax.bg/index.php/index/tirdlpr ... /63#bottom

Изображение
Е........б............ати течностите за зима.
-30 , - 50 концентрати и други подобни......
Просто си беше замръзнала и днес по обед като се поотпусна и постопли си заработи нормално........
Точно тази с червената капачка от линка на колегата съм налял и ЗАМРЪЗНА.....
Само дето той говори са "SONAX", а линка отваря сайт на "SENAX".... кой знае кви ментета ни пробутват ......за пореден път .....

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 17 Дек 2010 15:04

moloko написа:Само дето той говори са "SONAX", а линка отваря сайт на "SENAX".... кой знае кви ментета ни пробутват ......за пореден път .....
http://senax.bg/index.php/index/about/languageID/1/

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 17 Дек 2010 15:14

Не точно за течност за чистачки но пак има отношение и най-вече за измамите на производители и дистрибутори.
За локалното парно на вилата купувах преди една зима течност против замръзване. Казвам течност, защото е специална за соларни системи (и отоплителни), неотровна (това не го вярвам), не вреди на алуминиевите радиатори и най-вече на съответните уплътнения по инсталацията.
1 литър (-60 градуса по етикет) около 12 лева. Купувам като пич 15 литра (е заболя ме сърцето), като ми направи впечатление, че тубичките нещо са с разпечатни капачки. Но продавачката ме увери, че така идвали от завода. Както и да е. Преди да сипя този "антифриз" решх да направя проба. Сложих във фризера (който по електронен показател показваше около - 21 градуса) три проби. Чиста течност, 1/2 разредена с вода и 1/3 резредена с вода,
За мой ужас след 24 часа тази с 1/3 беше направо лед, тази с 1/2 каша с лед ohmy.gif , а чистата пробе на гъсто олио.
Обаждам се директно на магазина. Хъката мъката свързаха ме с гл.технолог. Редя му аз за какво иде реч, а човека се кълне че всичко е ОК и не е възможно. Даже ми казва, ето тук при мен имам една туба която ви уверявам, че е запе.... а, господине то май не се запечтват тубите. Стана ми ясна историята и дори и за майна не ми остана желание !



И така колеги. Предполагам, че на една цистерна 10 тона по веригата един тон се е заместил с вода и само сметнете 1000 литра по 12 лева, които 1000 литра са размесени и те с поне 10 % вода и така ......

Така е с антифриза, течностите за чистачки, маслото, спирачната течност и пр. ....... Просто в тази държава далаверата и ментетата са на почит.

Поздрави !

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Мнение от Akima » 17 Дек 2010 15:45

NIXON написа: Противоречиш си, градски! В инфото за течност до минус 30*С, пише, че се разрежда 2/1, т.е. концентрат 2, а дейонизирана вода 1. Следователно концентратът на СОНАКС издържа по-ниска от минус 30*С температура.
Нали забелязваш,че съм писал проверена до -21 °C следователно,ако бях разредил 1:1 щеше да замръзне - разредих до 2:1 с дестилирана вода и я проверих във фризер до -27 °C е течна при -28 °C обаче започва да се "желира"/сгъстява, затова и пиша че не трябва да се вярва на опаковките - искам да ми донесете течност да изкара до -60 °C при положение,че при -40 °C горивото замръзва едва ли ще мисля за чистачките!

Извод:
Sonax разреден за -30 °C 2:1 издържа до -27 °C - следователно концентрата може да изкара до посочената на опаковката температура!

П.С.
СЕНАКС ООД е директен вносител на разнообразна гама продукти и аксесоари за автомобилно обслужване и поддръжка. Фирмата е създадена през 1994 г. и за 15 години на българския пазар се утвърди като надежден партньор на редица фирми и спечели доверието на хиляди потребители.

СЕНАКС е официален представител и дистрибутор за България на продукти, доказали високите си качества на световните пазари:

SONAX – индивидуална и професионална автокозметика (Германия)
СЕНАКС ООД е ексклузивен представител на SONAX за България от 1995 г.
Не знам как ги гледате линковете. wacko.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
NIXON
Мнения: 81
Регистриран на: 12 Дек 2009 17:04
Местоположение: VARNA

Мнение от NIXON » 17 Дек 2010 15:58

Колега Акима, имаш ли фризер до - 60 ? И линковете ги чета внимателно.
Тойота авенсис Д-4Д 110 к.с. 2001г.

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Мнение от Akima » 17 Дек 2010 16:17

Не,за съжаление нямам, но от време на време имам достъп до LN2/течен азот/ тъй че можем да измислим някакъв опит от типа дали ще замръзнат пръскалките на совалка в открития космос. biggrin.gif

Иначе промишлени хладилни инсталации/от тези с амоняк/ има и до -50 °C.
Последно промяна от Akima на 17 Дек 2010 18:00, променено общо 1 път.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта