Течност за чистачки

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 23 фев 2012 23:45

Raya написа:Пръскат.
Едва ли ще я опънат цялата, защото си има каско. После застрахователите ще им натрошат ръцете. Едно време си забравях ключовете в колата, отворени прозорци, а сега до къде я докарахме.......до чистачките и капачките.
Криза,колежке,майката си е ебало.Ей на на Веско в Русе му откраднали капачките на винтилите.Ужас.Иначе много се радвам за пръскалките.Ако съм още жив и съм във Форума обещавам тържествено в Началото на Октомври да ти напомня да си източиш водата и да налееш прясна зимна течност за чистачки.Няма да забравя,щото тогава наливам и на съпругата. :thumbsup:

Потребителски аватар
Raya
Регистриран: 10 апр 2009 12:17

Мнениеот Raya » 23 фев 2012 23:48

Аз не забравям за течността. Просто сипах 4-годишна. От къде да знам, че вече не става, нали уж алкохол има в нея..........а алкохола, доколкото не знам, с годините става все по-хубав rolleyes.gif
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 23 фев 2012 23:48

Raya написа:Аз не забравям за течността. Просто сипах 4-годишна. От къде да знам, че вече не става, нали уж алкохол има в нея..........а алкохола, доколкото не знам, с годините става все по-хубав rolleyes.gif

Но се изпарява при подходащи условия tongue.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 23 фев 2012 23:55

Vesko написа:
Raya написа:Аз не забравям за течността. Просто сипах 4-годишна. От къде да знам, че вече не става, нали уж алкохол има в нея..........а алкохола, доколкото не знам, с годините става все по-хубав rolleyes.gif

Но се изпарява при подходащи условия tongue.gif
Точната дума е "изфирясва".От моя казанджия съм я научил навремето.Иначе Рая е права-алкохола с годините става все по-хубав.Ако е правилно затапен и скрит на подходящо място.

misho09
Регистриран: 29 мар 2009 22:31

Мнениеот misho09 » 24 фев 2012 23:17

Интересен обрат е придобила темата. В тази връзка се чудя братушките с каква течност карат при техните студове? Със сигурност на концентрата му намират друго приложение laugh.gif .

П.С. Аз ползвам тази http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5172 и мога да я препоръчам.
TOYOTA AVENSIS 2.2 D-4D

Потребителски аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Регистриран: 27 авг 2007 18:25
Контакти:

Мнениеот Vesko » 24 фев 2012 23:51

Остави течността. Ама по спецификация OBD2 инфото за външната температура е >-40 градуса целзии. А какво се случва, ако е -50?

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 25 фев 2012 18:43

Vesko написа:Остави течността. Ама по спецификация OBD2 инфото за външната температура е >-40 градуса целзии. А какво се случва, ако е -50?
Слагаш първак.Ама казанджията трябва да е твой човек. :thumbsup:

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Re: Течност за чистачки

Мнениеот Hursa » 30 дек 2015 23:17

Наложи ми се да налея течност без много да я подбирам, далеч от дома. Взех от лукойл такава до -20 градуса в трилитрови бутилки – българска май, но не помня наименованието. Докато я наливах се разпени. Веднага след това пръскалките започнаха да пръскат чувствително по слабо. На някой случвало ли му се е? Дали е от течността. Не забелязах докато наливах да е с по висок вискозитет.
Auris Е15 Hybrid

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 01 яну 2016 17:23

Случвало ми се е (и съм го споменавал някъде напред в темата) ... Със скъпи марки зимни течности...
Пръскалки тип 'мъгла'...
Започваха да църцорят...
Никога не са ми замръзвали с 'марковите' течности, но ефекта бе силно негативен...
Година се мъчих докато разбера причината - псувах автомобила, конструктора и т.н...
След което започнах да купувам някаква съвсем евтина българска течност (Геотех или нещо такова)....

И изведнъж пръскалките пак проработиха както лятото...

А в темата - преди седмица ми бе светнала индикацията за течността и в офиса ми имах една 5-6л тубичка с течност, която по спомени бе зимна...
Налях я и нямах проблем - то температурите достигаха +20С :thumbsup:
До преди 2 дни, когато падна снега и реших да пръсна на стъклото - помпичката работи, ама нищо не пръска...
Тогава ми прищрака, че май спомените не са това, което бяха - набухал съм лятна течност....
Веднага скокнах до ОМВ и налях някакъв супер-концентрат -90С и допълних 3л с ОМВ течността до -30С....
На сутринта реших да пробвам как е - и помпичката бе замръзнала tooth.gif
Днес сутринта стана по-топло... -2-1С... Изкарах колата на слънце, загрях я добре (врътнах 10-20км из града и работи на място някъде час)....
Светна лампата за липсваща течност, а нивото - до гърлото.... tooth.gif
В околността няма молове нито подземни гаражи.... Сега закрихме един гараж с няколко платнища и пуснах вътре калорифер...
Лампата изгасна, гледам нивото леко поспадна (2мм под ръба) - значи някъде се топи леда... Интересно, че водата в резервоарчето бе топла - навярно има някакъв топлообменник вътре...
Но помпичките отново бяха безмълвни...
След 3-4 часа ще видя резултата...
Извода - лятната течност МАЙ замръзва през зимата guns.gif tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Регистриран: 10 окт 2011 21:22

Мнениеот Hursa » 03 яну 2016 12:34

Надявам се да е от течността. Макар, че пръскалките на ауриса не са толкова фини. Мислех да я изпомпя и да я заменя, но ще взема нещо по добро и ще доливам – надявам се да не се скапе нещо междувременно. Ако вече не се е скапало де и течността да не е виновна.
Auris Е15 Hybrid

baba_metca
Регистриран: 28 апр 2009 07:55

Мнениеот baba_metca » 25 яну 2016 12:17

Достатъчно финни са да става така на Ауриса.
При мен даже на висока скорост и едвам достигат половината прозорец, а няма начин да ги вдигна нагоре, защото конструкцията им не го позволява /нали са под капака/.
За маркови не знам, но аз си взимам от Кауфландската на -20, готова за употреба и без метанол. Купувам и за фирмата и слагам в бусовете. Не са се оплакали хората, като се има в предвид, че размразяват стъклото с нея вместо със стъргалки.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 25 яну 2016 19:55

Мисля с метанола е по-добра течността...
Низвергната и забранена е в някои райони на света просто защото я пият и се тровят...
Тук за щастие нямаме такъв проблем...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 25 яну 2016 20:49

baba_metca написа:При мен даже на висока скорост и едвам достигат половината прозорец, а няма начин да ги вдигна нагоре, защото конструкцията им не го позволява /нали са под капака/.
Преди много време (още докато старият ми Аурис беше в гаранция) излезе информация в английския Toyota Owners Club, че от Toyota са го отчели като дефект това с пръскалките при висока скорост и ги заменяха (при изявено желание) по гаранция. Оригиналните по спомен бяха -1 и -2°, a те пуснаха -3°. Естествено отидох и аз в представителство на Toyota тук с информацията (естествено не бяха и чували или просто не им се е чувало, че Toyota го отчитат като недъг в конструкцията и ги подменят по гаранция) и се опитаха да ме накарат да си ги платя, при което аз категорично отказах и им отговорх, че ще пиша до Toyota Europe за отказа им да подменят части, признати за дефектни, при което за секунди решиха, че все пак ще ми ги сменят по гаранция... tooth.gif
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

baba_metca
Регистриран: 28 апр 2009 07:55

Мнениеот baba_metca » 25 яну 2016 22:31

Имате ли представа това кога е било и пазите ли някакъв документ. Това ще е полезно на доста, включително и на мен.

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 26 яну 2016 01:23

Далечната 2009... :) Никакъв шанс за пазене на документи - предадох всико на новата му собственичка :)

Иначе ето я темата в UK TOC, има и part numbers.
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

Върни се в “Интериор/екстериор”