Белеща се топка на скоростния лост

Аватар
dev212
Мнения: 67
Регистриран на: 29 Яну 2012 02:43

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от dev212 » 22 Апр 2012 18:01

Гледам, че е доста често явление топката на скоросния лост да почне да се бели (при королите) и се разрових из нета и попаднах на интересна тема в английския форум на Toyota. http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... pic=119922

Към края на страницата има няколко мнения на човек, който твърди, че от българска фирма са му я оправили(има и сайта на фирмата) при това за 5 паунда (12-13лв). Някой да е чувал за такова нещо ??

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 22 Апр 2012 18:30

Гледам сайта на фирмата - звучи много стабилно....
Възстановяват и рефлектори..
http://ewertlak.com/

П.С. докъде я докарахме - в Английски сайтове да четем каква фабрика има в Стрелча.... Относно рефлекторите пишат - пращаш им ги с куриер и след около 5 дни ще Ви го върнат ремонтиран с наложен платеж..
Цена - 15-50лв с вкл.ДДС в зависимост от състоянието на рефлектора
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 22 Апр 2012 21:05

Слоу, един приятел ми даде фар на който рефлекторът беше почернял. Отворих го, почистих го отвътре, пратих рефлетора в Стрелча-във въпросната фирма да го възтановят и да ти кажа, хората се справиха парфектно.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 22 Апр 2012 21:08

Не се учудвам - виж на сайта им какви машини имат...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
dev212
Мнения: 67
Регистриран на: 29 Яну 2012 02:43

Мнение от dev212 » 22 Апр 2012 21:12

може да се обадя да питам дали могат да ми оправят топката на скоростния лост, но ако дейсвително веднъж са го правили едвали ще е проблем...Иначе аз пробвах да отделя тази пласмасовата част(залющената) ама така и не успях...

павел павлов
Мнения: 156
Регистриран на: 06 Окт 2007 19:40
Местоположение: гр.Царево
Обратна връзка:

Мнение от павел павлов » 25 Апр 2012 21:15

И аз съм ползвал услугите на въпросната фирма!Справиха се страхотно с едни рефлектори!Може да им се има доверие!
Корола Версо 2,2 D-4D Sol 2005 г.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от zi_zi_top » 10 Сеп 2016 22:38

За най-голямо съжаление и Еверт лак http://ewertlak.com/ са станали МЪРЛЯЧИ!
Изпратих им пластмасовата част на топката на скоростния лост за възстановяване на никел-хромовото покритие и изпаднах в приключение:
1. Изпращам я в понеделник 22 август и получавам информация от Еконт, че е доставена във вторник. Обаждам се на лицето за контакти за авточасти 0887656515 (така и не му разбрах името), който се отнасяше с мен супер невъзпитано и ме размотава до петък следобед, когато ми каза, че я е получил и срока за изработка е 10 дни. Примирих се, защото така или иначе щях да пътувам в чужбина със самолет и колата не ми трябваше.
2. Прибирах се вчера (09.09.2016 г.!!!!) и потърсих въпросното лице, което след справка ми каза "А-ааа готово е, шъ го пратъ. Утре мож да си го вземеш." worthy.gif
3. Днес следобед отивам да си получа пратката и понеже имах лоши предчувствия я отворих да проверя преди да платя (15 лв "никелиране" и 7,40 куриерски услуги). Отварям пакета и побеснявам guns.gif , представете си ако на жена й се залющи лака и вместо да го почисти и да се лакира отново вземе направо лака и се наклепа грубо с нов слой лак. Мърлящина от най-долна класа!!! Не препоръчвам на никой да ползва услугите им! no.gif
4. Обаждам се възмутен на телефона посочен за връзка с Организатор. Обяснявам спокойно, че работата им не струва дори 15 ст. и няма начин да платя 15 лв. за това "никелиране" (разбирай наклепване). Насреща получавам нагло и безцеремонно отношение: "Върнете ни детайла за наша сметка и той ще си остане за нас!". Представяте ли си - давате си колата за боядисване, имате възражения към боядисването и те ви казват "или платете, или ни оставете колата тя вече си е наша". bash.gif Предлагам да му изпратя снимки. Да ама пича няма Viber и вариантът е да платя и да снимам детайла и да му изпратя на ел. поща снимките, след което да решат дали да ми приемат рекламацията. Положение "плащай! нЕма мърдане!"... При тази ситуация прежалих 15 лв (Слава Богу не са ми проблем!). По принцип не давам пари за боклуци (стоки или услуги), но в случая бях принуден.

ОТВРАТЕН СЪМ от работата на Еверт лак!!! Най-меко казано отвратен.... thumbdown.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
LongLiveJapan
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Фев 2016 20:44
Местоположение: София

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от LongLiveJapan » 10 Сеп 2016 23:00

То в майка България с почти всичко стана така вече :) Без значение дали ходиш на майстор или където и да е ... едно ше оправят, 3 ше счупят.
А въпросната фирма с подобно отношение към клиентите си най-вероятно скоро ще бие тъпан като види клиент, защото съвсем ще изчезнат.
Дойде време да им носиш пари, а те да не знаят как да ти ги вземат..

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от zi_zi_top » 11 Сеп 2016 22:11

LongLiveJapan написа: То в майка България с почти всичко стана така вече :) ...
За най-голямо съжаление си много прав! Изключително рядко се случва да ти извършат услуга или да си купиш стока и да останеш удовлетворен. :censored:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
LongLiveJapan
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Фев 2016 20:44
Местоположение: София

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от LongLiveJapan » 11 Сеп 2016 23:39

Така е, има огромен избор стига да имаш пари, но дори и когато имаш гледат само да те хванат като клиент ... в момента, в който видят, че те ще са хората се почва едно провлачване и отлагане, или пък някаква мърлявщина, която би подразнила всеки собственик, който обича колата си. Вярно е, не всички държат на тия неща и не всички са взискателни, но те са длъжни да имат подход и отношение, защото в крайна сметка чрез нас си купуват хляба. Знам една камара безхаберници, които се занимаваха с какви ли не бизнеси и фалираха. От всяко дърво свирка не става.

П.С.: Малко се отклонихме от темата, но наскоро карах селиката, имаше изгорял десен мигач над калника .. имаме добър жижчкаджия в града, момчето работи от много години и е стабилен.
Отидох при него, казах му какъв е проблема, за да сменим крушката. Той поогледа и каза, че не знае как да я свали, защото такава кола не е пипал(буквално това му бяха думите) и го е страх да не счупи нещо. Човека ми препоръча да си мина през сервиз на Тойота за да не скапе нещо и да карам без мигача после.
Все още има и съвестни хора ... тук в случая 98 процента от майсторите ше са на принципа проба - грешка, а човека си ти казва не знам дали ще мога, отиди другаде. Вече ме е спечелил като клиент и при най-малкия проблем ще ида при него, ако може да ми свърши работа ще го направи .. и няма да прецака нещо в същото време.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от tora » 12 Сеп 2016 06:11

Важното е, че имат сертификат за исо 9001... :)

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от Оги » 13 Сеп 2016 10:59

Таз фирма беше създадена и разработена от германец, доста години от тогава съм слушал само добри отзиви за качество на работата им, за коректност и точност към клиентите. Изненадан съм, че колега се е оказал недоволен, предполагам основателно. Може би в случая трябва да се намеси собственика.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от Kiki » 13 Сеп 2016 16:39

Тази фирма все още си е германска инвестиция и си работи перфектно, но приказката за черната овца ямно си е в пълна сила в случая.
Един собственик не трябва да допуска работници от рода на този, който се е държал така недостойно с доктора.
Всеки може да сгреши, но трябва да има доблеста да си признае за грешката и да направи всичко възможно да си я оправи, независимо от това какво ще му струва.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от zi_zi_top » 14 Сеп 2016 11:07

Кики, понеже във форума бях чел само позитивни мнения, не си правих труда да ровя в нета с ключова дума "еверт лак". Сега с "послешния" акъл като се разрових видях доста отрицателни мнения. Оказва се, че не съм единственият недоволен клиент. Не познавам серийното им производство, но дребните поръчки (ширпотребата) очевидно не са най-силната им страна. Не бих им се доверил в бъдеще!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
stevebg
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Юли 2012 10:27
Местоположение: Казанлък

Белеща се топка на скоростния лост

Мнение от stevebg » 26 Сеп 2016 21:12

здравейте,гледам че китайците продават целите топки за скоростния лост....някой виждал ли ги е наживо да каже как са?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта