Жило за отваряне на багажник - Celica T20

Аватар
Ich0
Мнения: 73
Регистриран на: 07 Май 2009 20:09
Местоположение: Враца

Жило за отваряне на багажник - Celica T20

Мнение от Ich0 » 26 Юни 2012 22:50

Здравейте! Онзи ден установих, че не мога да си отворя багажника от лостчето при шофьорската седалка. Жилото не е скъсано, но все едно не му достига ход, за да премести достатъчно палеца на ключалката. С ключа се отваря както обикновено.

Днес свалих задната кора в багажника да видя какво става там. Отварянето става чрез 2 жила - 1, което е вързано към лостчето при шофьорската седалка и завършва в един палец,

Изображение

и 2, което започва от същия този палец и отива в ключалката.

Изображение

На първата снимка се вижда края на жилото на какво разстояние е от палеца, което ме кара да си мисля, че проблема е отпред при лостчето. Там има една пластмаса, служеща като капаче, но през дупката под нея според мен няма начин да се види какъв е проблема.

Изображение

Някой дали знае как мога да достъпя мястото, където жилото се закачва за лостчето? Свалях и прага да пробвам да бръкна под мокета, но пак е много тясно. Така като гледам май ще трябва да сваля седалката. Дали наистина ще е такава разправия за това жило, или има и по-лесен начин?

Приветствам всякакви коментари и идеи! wink.gif

Благодаря!
Последно промяна от Akima на 18 Окт 2015 15:08, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
Ich0
Мнения: 73
Регистриран на: 07 Май 2009 20:09
Местоположение: Враца

Re: Жило за отваряне на багажник, Celica T20

Мнение от Ich0 » 01 Юли 2012 10:01

Колеги, интересни неща се случват happy.gif Тази сутрин излизам с нагласата да свалям седалката и да търся проблема при лостчето за отваряне на багажника и... РАБОТИ. Лостчето пак си е твърдо, няма празен ход и багажника се отваря. В момента не мога да се сетя за логично обяснение?! Най-вероятно нещо се е било разместило покрай многото дупки в прехода ми из Родопите преди няколко дни, а може и другаде да е проблема.

Както и да е, докато работи няма да го пипам. Това е още един аргумент към майтапите ми, че Селиката си има собствен характер biggrin.gif

Аватар
epetkow
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Юни 2011 21:02
Местоположение: София

Re: Жило за отваряне на багажник, Celica T20

Мнение от epetkow » 12 Юли 2012 16:21

Пич, аз пък имам проблем с ключалката на задния багажник на моята корола. Ключа влиза като че ли до край и върти, но не може да отвори багажника.
Затова ползвам лостчето, но и то не зацепва от първия път.
Така като гледам може би и при мен механизма е същия, но не смея да пипам сам...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта