Салон на Corolla Е12 седан - взаимозаменяемост

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Салон на Corolla Е12 седан - взаимозаменяемост

Мнение от NikX » 12 Мар 2013 22:28

Имам някои забележки по салона на колата,и проверих каква цена би стувал направата на нов...честно казано съм разочарован от предложенията,някои от които бяха тотално абсурдни:Автоинтериор в Горубляне примерно ми поискаха 2000(да,две хиляди лева) за нова тапицерия от ПЛАТ...първоначално помислих че ше шегуват но явно бяха съвсем сериозни!Разбира се получих и пониски оферти от сорта на 1000лв,но отново ми се струва доста за искуствена кожа или плат,нейсе

Спрях се на варианта салон от катастрофирал автомобил,но за съжаление няма много такива седани,а има много хечбеци,има дори и кожени салони от ТС модела,и се чудех,дали са съвместими с моите?

какво мислите по въпроса?
Последно промяна от Akima на 23 Юни 2015 23:09, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от Владислав » 13 Мар 2013 09:43

Според мен предните седалки може и да са с еднаква тапицерия (като размер).Задните седалки и корите на вратите са различни.Имай предвид, че различните нива на оборудване са с различна тапицерия.Плата се различава дори и между японска, английска и турска Corolla.И още нещо - сам по-добре не си сменяй тапицерията.Закарай колата на хора, които значт какво правят.Освен възможни чисто естетически проблеми, трябва да се внимава и със страничните еърбеци в облегалките на предните седалки.
P.S.Толкова ли те дразни оригиналният салон?
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от NikX » 13 Мар 2013 11:05

Не разбира се,просто има някои детайли за смяна,търся варианти

Този плюш в турската корола е ОТВРАТИТЕЛЕН,най калпавата тапицерия до която съм имал досег през живота си,това е нещото което най много ме дразни в тая кола,а уж е ниво SOL....в английската версия тапицерията е от друг плат,който е в порядъци по държелив и стои чудесно

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от zi_zi_top » 14 Мар 2013 00:03

Защо не помислиш за вариант с калъфи. Дори при поръчково изпълнение няма да са повече от 200 лв. Аз преди 5 години си направих в Картекс /за съжаление фалираха/ срещу 160 лв. от много хубав капитониран плат за автотапицерии, който те внасяха от производители на автоинтериор - изостанали малки количества. Взеха мерки и точни кройки и не можеш да познаеш, че са калъфи, трябва специално да се загледаш.
Моята Корола е японка и оригиналната тапицерия ми харесва и е запазена, но от психологически и хигиенни съображения не искам да сядам на тапицерия, която е ползвана от някой непознат, въпреки че е прана. По същите причини съм си сложил и кожен калъф на волана.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от NikX » 15 Мар 2013 13:11

Taka е,за съжаление аз хубави калъфи не намирам,пробвах 2 вида,и стоят все едно малкия ми син ги е дялал,разбира се може просто на такива да съм попаднал,но идеи и конкретни предложения приемам винаги

Но,въпреки всичко може би най добрия вариант е салон от друг автомобил,все пак говорим за 300 лева порядък,и то кожен,като в последтсвие разбира се ще платя на професионалист за напасването,и в крайна сметка едно е 500 лева сумарно,друго е 1000 със плат сумарно.

Такива оферти като на Автоинериор в Горубляне дори не допускам,2000 лева за ПЛАТ!Разбира да е началото на 2008ма,да е някакъв специален алкантара...а то не,автоплюш...пълен абсурд

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от NikX » 13 Апр 2013 10:20

Гладах,мислих ,тествах...нищо не ми хареса!
За сметка на това обаче намерих много добра оферта за кожа+каре-промазка за целия салон+подлакътници+кори на врати,днес ще си взема колата и ще ви покажа как е станало

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от NikX » 15 Апр 2013 17:21

Ето,съжалявам но се разболях малко и нямах възможност да измия аутото от вътре след тапицера,утре ще я хигиенизирам отвърте
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

установих,че когато преди 4 години са и слагали парктроник в ТМ Ауто са изтърбушили една от задните облегалки(буквално са изкубнали без да търсят щифтовете) та се наложи да тичам по моргите по спешност,но се оправих

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от zi_zi_top » 16 Апр 2013 11:53

Станало е перфектно! :thumbsup: Кой ти го прави?
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
netspider
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Апр 2013 07:46
Местоположение: Сидни

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от netspider » 16 Апр 2013 12:20

каква драма е настанала за някви си 2к да се чуди човек като държиш на кожен салон защо не я поръча с кожен салон от самото начало. Едва ли щеше да ти е по скъпо от тия 2к пък и щеше цялата драма да си спестиш. Ти чакаш когато остарее колата тогава да и сложиш ли? Като я върнеш скоро тоя кожен салон Тойота няма да ти го приспадне от цената на новата, и тогава ако пак държиш на опцията кожен салон ще си го платиш пак. Така не ти ли излиза двойно набутване?
2006 Toyota Corolla 1.8 автоматик бензин климатик


Изображение

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от NikX » 16 Апр 2013 12:59

Автотапицери,в Дианабат,да,стана много хубаво

Тойота с кожен салон няма,има тук там с поръчкови кожени салони,това едно
Има дефалтни кожени салони само на TS варианта,аз търсех такъв да си купя но така и не се доредих,и ми писна
не съм държал на кожен салон,просто стандартния плюш в королата страшно се амортизира и става див отврат
Не,аз тази кола не съм я купувал,подариха ми я-момичето което я беше карало просто замина за САЩ и майка и се чудеше какво да я прави :)..честно казано не бих я взел с този салон,освен на символична цена

Търсих ,рових и ми писна-смятам стана добре..пък и тя жена ми основно я кара,много и се радва..пък и при евентуална продажба ще е +,те хората това гледат,външен и вътрешен вид-а май такава корола няма,еле пък дизел ....нов салон,пък и и пръснах драскотините,сега е перфектна(почти,има някакъв тъп тампон за смяна)

NikX
Мнения: 49
Регистриран на: 22 Окт 2012 22:09

Re: Салон на Корола Е12(седан) и взаимозаменяемост

Мнение от NikX » 16 Апр 2013 13:09

Между другото ако забелязвате,и тавана+колоните и претапицирах,просто ми биха оферта за 6те колони +тавана от 150 лева и не се сдържах,стори ми се супер цената

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта