Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Аватар
ragest
Мнения: 58
Регистриран на: 23 Ное 2013 15:10
Местоположение: София, Дървеница

Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от ragest » 17 Окт 2014 19:25

Здравейте колеги,

Днес със съжаление установих, че някой, нарочно или не, е счупил левия ми стоп.
Дали може някой колега да ме ориентира как се сваля стопа и за колко места е захванат. Едва ли е толкова сложно, но като правиш нещо за първи път, винаги има риск да прецакаш нещо. То ще тябва да търся нов стоп, но ако може поне сам да си го сменя. Предварително благодаря!
Поздрави!

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от baba_metca » 18 Окт 2014 16:51

Здравей колега.
Съжалявам за случката. Ето как се сваля.
http://toyota-corolla.ru/rm04f1ru/repai ... x001x.html
Внимавай при сглобяването, че тези светлини имат склонност да пропускат вода.

В темата за упътванията на 15-та страница съм пуснал линк към ръководство за ремонт. там има почти всичко.

Аватар
ragest
Мнения: 58
Регистриран на: 23 Ное 2013 15:10
Местоположение: София, Дървеница

Re: Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от ragest » 19 Окт 2014 00:40

Благодаря, колега!

Оценявам го. Линка е :thumbsup:
За пропускането на вода - вече от няколко места го чух и ме предупредиха. Но така или иначе нямам избор. Само не знам, като изключим ТМ, на афтърмаркета има поне няколко марки/типа стопове. Не съм сигурен каква е разаликата - производител, качество или нещо друго.

Ще пиша как ще се развият нещата, въпреки че моят случай е малко банален и не е кой знае какво. Може и да е полезен на някой.

Поздрави!

Аватар
ragest
Мнения: 58
Регистриран на: 23 Ное 2013 15:10
Местоположение: София, Дървеница

Re: Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от ragest » 21 Окт 2014 22:33

Колеги,

Благодаря на тези, които се отзоваха на ЛС и в темата.
Вече имам някаква яснота за смяната. Но преди да пристъпя към това, разбира се трябва да намеря самия стоп.
Пуснах и тема, че търся стоп и вече имам предложения от колеги, за което благодаря!
Но тук се сблъсках с неочаквана дилема. Оказа се, че стоповете са са Аурис 2007 са 2 типа - KOITO и FABRA. Пробвах да открия разликата по снимки, но не успях. Варианта за този стоп е само с поръчка т.е. не мога да го видя на живо преди това в магазин. До колкото продавачите навсякъде успяха да обяснят, разликата между двата модела е в мигачите и фара за мъгла, но аз пак не съм 100% сигурен за какво иде реч. Въпросите ми са:
- Някой знае ли разликата между типа FABRA и KOITO?
- Знае ли някой дали може по номера на рамата на колата ми да се разбере от кой тип е стопа?

Много ще е тъпо да го поръчам и да се окаже после, че има някаква цветова разлика с десния стоп.


Благодаря!

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от Akima » 21 Окт 2014 22:47

На здравия трябва да откриеш името на производителя щамповано.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
ragest
Мнения: 58
Регистриран на: 23 Ное 2013 15:10
Местоположение: София, Дървеница

Re: Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от ragest » 21 Окт 2014 23:42

Ами то KOITO и FABRA всъщност се явяват тип, а не производител. Иначе производителя май ще бъде DEPO, защото основно това се намира на пазара за около 100 лв. Иначе в ТМ е около 415 лв май т.е. поне за мен не е вариант.
Междувременно се поразрових с номера на рамата SB1KF56E30F000504 и ето какво открих:
81561D LENS & BODY, REAR COMBINATION LAMP, LH
81561-02380 FRAME NO.=R******, S******, T******
81561-02400 FRAME NO.=E******, F******, G******


Този OEM 81561-02380 отговаря на FABRA TYPE.Но защо има и втори код - 81561-02400?
Моята рама след като е SB2KF56E30F000504,значи ли че отговаря на FRAME NO.=R******, S******, T******
Моля, ако някой е по-запознат да каже!
Благодаря!

Аватар
ragest
Мнения: 58
Регистриран на: 23 Ное 2013 15:10
Местоположение: София, Дървеница

Re: Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от ragest » 26 Окт 2014 13:57

Здравейте, колеги!

Темата и без друго няма много движение, та поне да я приключа.
Смених си стопа и ще напиша какво ново научих. Дано на никой колега не му се налага, но все на някой може да е полезна информацията.

Та аз реших да не купувам оригинален стоп, на който вече споменах цената и се насочих към заместител. Установих,че оригиналният ми стоп е с производител Koito. Пише го на самия стоп, от външната страна, но на частта, която се пада под капака на багажника. Намерих стоп тип Koito, като производителят е Depo /Taiwan. В магазина ми го показаха, дадоха ми да го сравня външно с този на колата и да си преценя. Външни разлики нямаше, така че го взех. Отказах се сам да го сменям и смяната ми я извършиха в ТМ. Оказа се обаче, че на стопа, който съм си закупил, отворите за крушките са една идея по-малки и самата планка, върху която се свързва окабеляването, не може плътно да легне върху стопа. wacko.gif Ако някой си купува китайски стоп или на DEPO, имайте го предвид. Наложи се "побългаряване" т.е. ръчно малко изрязване/разширяване на дупките, за да се напаснат. Дали сега ще има проблем с пропускане на вода в стопа - кой знае.
Другото нещо, което ме посъветваха, а и аз споделям това мнение: Смяна на крушки на фар или стоп, по принцип не е сложна работа, но задължително трябва да се върши от човек, който знае как и какво точно се прави. Важи най-вече за сравнително новите коли. При смяната на моя стоп се установи, че буксата, към която е окабеляването е почти разглобена и пред разпад и се държи на "честна дума". Имам колата от 1г. и аз не съм сменял крушки, но явно предишния собственик е. Поиграха си бая време да я възстановят. Елементарно нещо - букса. Но не се продава отделно, а върви с цялата инсталация на колата. Прецакате ли я - спасението е само втора употреба. А там, гаранция кога ще намериш няма. Същото важи например и за фасунгата за късите светлини. Чупи се лесно /пластмасата се изпича при постоянно работещи фарове/, а нова се продава само заедно с целия фар. w00t.gif . Това е. Понякога от дреболия, човек се вкарва в някакви страшни филми.

Благодаря на всички колеги, които по някакъв начин се отзоваха със съвети и предложения.

На всички пожелавам безаварийно шофиране и дано такива теми да останат само с информативен характер.

Поздрави!

FraDiavollo
Мнения: 60
Регистриран на: 20 Фев 2017 09:36
Местоположение: София

Смяна/сваляне стоп Аурис 2007

Мнение от FraDiavollo » 29 Ное 2019 15:50

ragest написа: 26 Окт 2014 13:57
Колега, благодаря за подробната информация. И аз се сблъсках с описания от теб проблем с букстата. Оказа се, че предишният собственик е прецакал буксата и е имало часове по труд и техника... Мъчили са се да запоят жичките (повечето успешно), но жичката с плюса за лампата на габарита не е добре запоена и ту свети, ту не свети... Сега съм във филма с търсене на друга букса (втора употреба). Който може нека да помага...
Toyota Avensis 1.8 Valvematic CVT 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта