Луфт в оста на предна лява чистачка - Corolla E12 2005

emok
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Апр 2013 10:24

Луфт в оста на предна лява чистачка - Corolla E12 2005

Мнение от emok » 03 Ное 2015 10:11

Здравейте, колеги!
Колата е Корола Е12, 2005. Когато вдигна рамото на предна лява (шофьорската) чистачка и има доста голям луфт (5-10 милиметра) някъде долу в оста. Луфта е само в направление по самото рамо, а не настрани. Когато пусна надолу чистачката и този луфт почти изчезва, но пак се усеща. Предполагам, че луфта се обира от пружината на рамото. В самата ос няма никакъв луфт и е добре затегнато. Перата ми са добри, но въпреки това скърцат най-вече при връщане надолу. Тъй като не съм запознат с устройството на конкретния механизъм да Ви питам дали става въпрос за някаква втулка и какво може да се направи.
На другата чистачка също има луфт, но е доста по-малък и не скърца така.
Благодаря предварително!
Последно промяна от Akima на 03 Ное 2015 19:01, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Луфт в оста на предна лява чистачка - Corolla E12 2005

Мнение от Akima » 03 Ное 2015 19:17

Колега,
затегна ли гайките под капачките?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Луфт в оста на предна лява чистачка - Corolla E12 2005

Мнение от Matematiks » 05 Ное 2015 09:03

Първо, ЗАТЕГНИ ГАЙКАТА, ако трябва подложи по дебела шайба за да стегне конуса по добре.

Второ , ще ти издам една тайна, ще трябва да ме черпиш виртуални уискита Сингъл Малт laugh.gif
Чистачката чисти добре само, ако ПЕРОТО Е ПЕРПЕНДИКУЛЯРНО НА СТЪКЛОТО.
Вземи един ключ, пъхни го в куката и го нахласи с кривене, след като си затегнал конуса.

emok
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Апр 2013 10:24

Re: Луфт в оста на предна лява чистачка - Corolla E12 2005

Мнение от emok » 05 Ное 2015 09:33

Колеги, гайката хубаво е натегната, а и няма никакъв луфт там в самата ос! Дори се притеснявам да натягам повече, че да не изпусне резбата! Луфта е някъде отдолу, може би има някаква втулка?! Иначе за идеята с кривенето на куката ще я пробвам, благодаря :thumbsup:

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Луфт в оста на предна лява чистачка - Corolla E12 2005

Мнение от Matematiks » 05 Ное 2015 20:52

Разбита е вече чистачката, пробвай да се оправиш подлагайки шайба, иначе дори и да я изправиш, няма стане и пак ще скърца.
Разбито е рамото, там , където са шлиците!Рамото е от оная цинковата сплав, дето се изронва лесно. ПО принцип на остта има шлици, които заклинват в рамото. Не зная как е на Тойотата де.
Купи си ново рамо ако не стане е го монтирай като хората.

Няма да е лошо да свалиш механизъма, така и така, да избиеш осите да ги почистиш и гресираш, да смениш о-ринговете и да ти се забързат чистачките :thumbsup:

emok
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Апр 2013 10:24

Re: Луфт в оста на предна лява чистачка - Corolla E12 2005

Мнение от emok » 06 Ное 2015 09:51

Явно трябва да го гътна механизъма и да го огледам...Наясно съм с принципа, а и на други коли, но конкретно на моята тойотка не знам - затова питах. Не видях повече по въпроса и в нета. Иначе е ясно, че се прави :) Като имам време ще се пробвам и после ще споделя опит.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта