Рейлинг за Toyota Corolla Verso 2007 г. AR10

Аватар
bobo123
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Май 2014 16:17
Местоположение: Gabrovo

Рейлинг за Toyota Corolla Verso 2007 г. AR10

Мнение от bobo123 » 25 Окт 2016 16:44

Здравейте, колеги,

въпросът ми е свързан със споменатият по-горе в заглавието " рейлинг " или надлъжните греди на тавана на Тойота Корола Версо. От скоро съм собственик на този автомобил и при мен варианта е без налични такива греди. Опитах се да потърся повече информация относно това как се монтират но не открих. Отделен е въпроса, че не мога да намеря да си купя на старо... от около две седмици прозвънявам обяви на автомобили на части на които виждам че имат рейлинг и се оказва че са продадени (...доста бързо се харчат...). Ще продължавам да търся...
Въпросът ми е: Има ли колеги които допълнително са поставяли тези надлъжни греди за да споделят процедурата дали е DIY (направи си сам) или е задължително посещението в специализиран сервиз за монтиране на таванни багажници?

Предварително благодаря на всички споделили опит и мнение!
Поздрви

RMihnev
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Авг 2014 10:19

Рейлинг за Toyota Corolla Verso 2007 г. AR10

Мнение от RMihnev » 26 Окт 2016 19:03

Здравейте, аз също се бях навил да слагам надлъжни греди защото моята Corolla Verso 1.8 VVTI 2006 няма поставени.
След прочетено тук във форума се навих да си сложа напречни греди. В сервиза на Тойота ми предложиха оригинални напречни греди, това което ме спря е прочетеното, че се прецаква уплътненията ( виж тук ) .

Аватар
bobo123
Мнения: 6
Регистриран на: 21 Май 2014 16:17
Местоположение: Gabrovo

Рейлинг за Toyota Corolla Verso 2007 г. AR10

Мнение от bobo123 » 27 Окт 2016 15:31

Колега, благодаря за предоставените линкове :thumbsup: но както сам казваш, първо си се навил да сложиш напречни греди а след прочетеното във втората тема си се отказал. При мен ситуацията е малко по различна, на кратко казано - 80% визуален ефект и 20% потребност от използването им на тези надлъжни греди( рейлинги ). Това което най-вече ме накара да публикувам тази тема е факта, че на колкото обяви за автомобили на части съм се обаждал винаги ми казваха че рейлингите са продадени. Надявам се, някой колега тук във форума, да е един от закупилите тази част и съответно да сподели "мъките" си относно монтажа. :thumbsup:

homie
Мнения: 45
Регистриран на: 04 Май 2016 09:37
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis

Рейлинг за Toyota Corolla Verso 2007 г. AR10

Мнение от homie » 27 Окт 2016 17:08

А тази тема прегледахте ли?
Toyota Avensis Estate T25, 2AD-FTV, 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Рейлинг за Toyota Corolla Verso 2007 г. AR10

Мнение от zi_zi_top » 27 Окт 2016 18:56

На старата ми Корола Е12 комби имам надлъжни релси фабрично. Освен затрудненията при миене и подсушаване и при почистване на тавана от сняг през зимата, друга полза не съм видял. Багажникът винаги ми е стигал и не ми се е налагало да си ползвам руфрака и кутията.
На Ваше място не бих си надупчил тавана и не бих правил ненужни разходи на време и пари! Оставям настрана неприятностите от разтапициране на тавана....
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта