Toyota Rav4 2005 - Резервна гума

Аватар
Hristian
Мнения: 65
Регистриран на: 05 Апр 2015 20:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Toyota Rav4 2005 - Резервна гума

Мнение от Hristian » 08 Дек 2016 09:21

Здравейте, колеги!
От известно време имам много досаден проблем. Някой(явно) се е опитал да ми тафи резервната гума. Странното е, че е стигнал почти до нея и се е отказал. В резултат, двете крачета отляво и отдясно, които влизат в улейчетата на държача на резервната гума, са счупени. Проблемът - при малко по-рязка смяна на предавка или подаване на газ, минаване през някаква неравност или каране по павета, отзад се чува дрънченето от капака в държача. През почивните дни ще сваля капака и ще видя какво може да се направи. Въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и как го е решил? Имам намерение да пробвам да си направя крачета, подобни на оригиналните и да ги залепя обратно на капака. Така няма да е 100% като оригиналния вид, но пък поне се надявам проблемът да изчезне. Мисля си също да сложа и някакви гумички, които да играят ролята на буфер между капака и основатаи така да се намали скърцането.
Гледах насам-натам по морги и т.н., но цените са от 100-200лв. нагоре, което за една пластмаса ми се вижда бая. Другото е, че дори да взема някакъв капак, шансът да съвпадне на 100% като цвят с колата ми е доста малък и ще се наложи пребоядисване, което ще е отново от ще е повече от 150лв.
Третият вариант е да сваля капака и да похарча малко пари за секретни болтове, че като знам какви сме мизерници, някой ще ощави резервната гума и ще я продаде за 10лв..., ама пък така ще ми грознее отзад.

Идва ми наум да питам тези от каското ми, дали не мога да го мина това като щета/опит за кражба?

Благодаря предварително за отговорите!
Mercedes-Benz ML350CDI, 2010
Toyota RAV4 2.0D-4D, 2005

bonf
Мнения: 12
Регистриран на: 07 Фев 2016 01:23
Местоположение: гр. София

Toyota Rav4 2005 - Резервна гума

Мнение от bonf » 08 Дек 2016 14:17

Здрвей колега,
До колкото знам оригинален капак при дилъра е около 900 лв. Секретните болтове пак при тях бяха 150 лв.или малко повече. Цена от 100-200 лв.в моргата е прилична според мен. Все някъде ще намериш твоя цвят. Опитай при застрахователите. Този капак е част от колата и при удар или счупване би трябвало да го приемат за щета. Вероятно няма да го платят на 100%, но ще вземеш някакви пари и след това ще решиш как да го възстановиш. Успех!
RAV4 III 2.0 VVT-i CVT

Аватар
Hristian
Мнения: 65
Регистриран на: 05 Апр 2015 20:04
Местоположение: София
Обратна връзка:

Toyota Rav4 2005 - Резервна гума

Мнение от Hristian » 08 Дек 2016 14:59

Здрасти,
вече звънях при застрахователя, заведоха щета, само трябва да мина и да я опишем.
Ще пробвам да ѝ сглобя някакви крачета и междувременно ще добавя някакви гумени буфери да обират шума.
Междувременно те ще платят по някое време и поживо поздраво.
Мерси за отговора.
Mercedes-Benz ML350CDI, 2010
Toyota RAV4 2.0D-4D, 2005

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта