Закрепване на огледало при Тойота

Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Закрепване на огледало при Тойота

Мнение от Pyrhel » 23 Апр 2017 22:07

Приусът ми е някакво странното оборудване и няма затъмняващо се огледало, а последната ми кола без такова беше сигурно преди 10 години и просто полудявам с ръчното. Ще слагам автоматично, но не намерих от Приус на подходяща цена и реших, че след като ще побългарявам, поне да е евтино... Ето списък с автомобили, чийто закрепвания на огледалото съвпадат с Тойотовото - за по-обширно търсене, когато ровите по обяви:
  • Нисан
  • Буик
  • Форд
  • Мазда
  • Шевролет
  • Мицубиши
  • Great Wall
  • Jeep
  • Suzuki
  • Kia
  • Hyundai
Разбира се, може би има изключения и едва ли всички модели от марката са с еднаква скоба, не вземайте написаното на 100% вярно, а проверете за съответния модел, от който сте открили. В списъка с марки имаше определени модели, но се съмнявам да е пълен (поне за Форд знам за почти всички модели каква е куката и бяха изпуснати доста).

Закрепването би трябвало да изглежда по следния начин:
Прикачени файлове
toyotaclip.PNG
toyotaclip.PNG (33.32 KiB) Преглеждано 1066 пъти

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Закрепване на огледало при Тойота

Мнение от iovkito » 23 Апр 2017 22:23

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=29142

В тази тема съм написал аз какво успях да направя. Дано при приус планката на стъклото е една и съща и за двата типа огледала.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Закрепване на огледало при Тойота

Мнение от Pyrhel » 23 Апр 2017 22:38

Благодаря! На Приус (поне при 3та ген.) стойката на обикновеното огледало е еднаква за ел. варианта и е като долната (новата) при теб. Разликата е, че няма черната лента, под която трябва да върви кабела и мисля да го мушна в канала на сензора за дъжд, без това там някъде трябва да е скрит и dash cam-ът и ще стане цял сноп :)
20170423_192157.jpg
20170423_192157.jpg (76.27 KiB) Преглеждано 1053 пъти
offtopic.gif Олепването на фабрично залепените "поставки" става САМО с въртене без никакво опъване, иначе се пука стъклото, както са казали в темата от линка. Ако следзаводско е лепено с лепило, силикон или подобно... В повечето случаи .!.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта