Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Аватар
kborisov760
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Сеп 2017 14:36
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Corolla E15 2.0 D4D

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от kborisov760 » 23 Ное 2017 13:05

Здравейте, с настъпването на студените месеци идват и изненадите. Системата за обдухване на предното стъкло работи неравномерно като от пасажерската страна обдухва бързо, но от шофьорската отнема доста време. Освен това остава и едно петно ниско долу на стъклото, което въобще не е засегнато от въздушната струя. Предполагам, че трябва да се почисти или регулира.
1) Има ли начин да се регулира посоката на струята?
2) Почистване с въздух под налягане би ли свършило работа или трябва да се разглобява и почиства по друг начин?
3) Ако въздухът под налягане е неприложим, разглобавянето обвързано ли е със сваляне на цялото табло?

Благодаря и хубав ден!
Toyota Corolla E15 2.0 D4D 2007 1AD-FTV 126 к.с.

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от v_shopov » 23 Ное 2017 15:12

Лайсната през която минава въздуха се маха много лесно, държи се само на щипки (по една от двете страни). Единствено трябва да внимаваш да не я дръпнеш по-рязко, понеже има едно кабелче, което отива към датчика на нея. Виждал съм, че руснаците правят някакви доработки, за да насочат въздуха по-добре:
https://www.drive2.ru/l/8232737/
https://www.drive2.ru/l/7828988/
https://www.drive2.ru/l/5909881/

При мен също съм забелязал, че от едната страна се размразява малко по-бързо, но разликата е пренебрежима.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Аватар
kborisov760
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Сеп 2017 14:36
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Corolla E15 2.0 D4D

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от kborisov760 » 23 Ное 2017 15:29

v_shopov, благодаря за информацията и препратките! За какъв датчик става въпрос? Ще опитам да сваля лайсната, евентуално с въздух под налягане ако нещо стане.. проблемът при мен е, че разликата е огромна-от моята страна едвам е подхванало да изчиства, а от другата е останало съвсем малко най-горе.. отнема му 10 минути поне при напълно запотен прозорец от моята страна и много по-бързо от другата на най-висока степен.
Toyota Corolla E15 2.0 D4D 2007 1AD-FTV 126 к.с.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от tora » 23 Ное 2017 16:48

С въздух под налягане едва ли ще направиш нещо, освен да се разкачи някой въздуховод. Все пак има филтър на входа и няма как да има нещо навряно в тръбата. Пробвай да открехнеш един пръст твоя прозорец.

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от v_shopov » 23 Ное 2017 20:51

Датчика, мисля, че е за изпотяването на челното стъкло. Съгласен съм, че от почистване едва ли ще има голям ефект. Дори и да има малко прах, няма да е толкова много, че да спира въздуха. При мен също е необходимо известно време, за да се изсуши стъклото - не знам дали са 10 минути, но поне 5 минават...
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от gimara » 23 Ное 2017 21:13

v_shopov написа: При мен също е необходимо известно време, за да се изсуши стъклото - не знам дали са 10 минути, но поне 5 минават...
След смяна на филтъра на климатика, се получи подобно нещо. Оказа се, че съм го сложил обратно. Обърнах го и се оправи.
Друга причина може да е затворена клапа за рециркулация на въздуха в купето.

Аватар
kborisov760
Мнения: 39
Регистриран на: 12 Сеп 2017 14:36
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Corolla E15 2.0 D4D

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от kborisov760 » 28 Ное 2017 09:38

gimara написа: След смяна на филтъра на климатика, се получи подобно нещо. Оказа се, че съм го сложил обратно. Обърнах го и се оправи.
Друга причина може да е затворена клапа за рециркулация на въздуха в купето.
Проверих филтъра, чист е и е в правилната посока, поразместих го малко и го затворих обратно. Търсих дори и източник на студена въздушна струя от жабката (има отделна тема за това) ама не открих нищо. За рециркулацията на въздуха мисля, че си работи, защото като затворя въздуха вътре и веднага разбирам, че съм объркал копчето (ако за това става дума).

За сега си реших проблема по следния начин - оставям леко отворен прозореца и пускам известно време преди да потегля обдухване, няколко минути на място, след това си потеглям и е г/д добре положението. Където остане запотено минавам с една микрофибърна кърпа. За сега така, препратките на колегата v_shopov, изглеждат интересни, ама и голяма играчка особено за непрецизни хора.

Благодаря на всички за включването и мненията!
Toyota Corolla E15 2.0 D4D 2007 1AD-FTV 126 к.с.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Частично обдухване на предното стъкло - Corolla E15

Мнение от tora » 29 Ное 2017 12:00

В зависимост от климатика, за бързо подсушаване:
http://prntscr.com/hgprqw
http://prntscr.com/hgps4f

На Аурис е това- същото ще е и за твоята. Климатика не бачка под 0 градуса така пише, но под 0 ще е скреж...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 31 госта