Avensis T25 2.0 1CD-FTV D4D 116HP 2004 - педалът на спирачката активира лампата за ръчната ?

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

IvanNeshev
Регистриран: 12 сеп 2014 21:38

Avensis T25 2.0 1CD-FTV D4D 116HP 2004 - педалът на спирачката активира лампата за ръчната ?

Мнениеот IvanNeshev » 23 яну 2017 08:42

Здравейте,
наскоро забелязах, че ако започна да помпам педала на спирачката постоянно, след 3тия или 4тия път педала започва да става по-твърд и да съска леко (все едно влиза въздух през него) и след 10тина помпения се активира лампата за ръчната на таблото. Като спра да помпам всичко се нормализира. При нормално шофиране нямам никакъв проблем и за това се чудя дали това е проблем или е нормално състояние? Нивото на течността за спирачките е на максимума (беше на минимума и долях за да не от това).

Колата е Д4Д 2.0 116 коня 2004та.

Иван
Последна промяна от Akima на 03 фев 2017 04:09, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.

Потребителски аватар
Freedom
Регистриран: 22 яну 2010 11:04

Avensis T25 D4D 116, педала за спирачката активира лампата за ръчната

Мнениеот Freedom » 23 яну 2017 13:46

Здравей колега,
Лампата освен при задействана ръчна спирачка светва и при ниско ниво на спирачната течност.
Накарай някой да помпи докато светне лампата и виж какво става с нивото.
Успех!
Изображение

Потребителски аватар
Toyota Fan Forever
Регистриран: 19 яну 2017 10:16

Мнениеот Toyota Fan Forever » 23 яну 2017 14:51

Според мен нивото на спирачната течност е близко до минимума, след интензивно напомпване цилиндрите обират хлабината, течността се измества към тях и задейства датчика за ниво, още повече в тези студове всичко се свива и е достатъчно ако нивото е близко до минимума лампата да светне. Добавете малко течност като разбира се следите за последващо спадане, което вече е ОПАСНО (когато обаче сменяте накладки това добавено количество следва да се изпомпи за да не се олее коша при събиране на цилиндрите)! Мислете и за бъдеща смяна на накладки най-вероятно предни.
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

IvanNeshev

Мнениеот IvanNeshev » 23 яну 2017 17:40

Колеги, за това последното ми изречение е " Нивото на течността за спирачките е на максимума (беше на минимума и долях за да не от това). " ;-) Звъннах днес в Тойота, и казаха, че е абсолютно нормално това и че го правят всички авенсиси (дизели) от тази генерация. Не им стига вакуума при ниски обороти и за това светва лампата. Аз се усъмних, тъй като в сервизната книжка пише, че ако светне (лампата) само за малко и се изгасне сама това не индикира проблем и не трябва да се ходи в сервиз :-)

Иван

мехаННика
Регистриран: 28 юли 2008 11:17

Мнениеот мехаННика » 25 яну 2017 00:08

Всъщност вакуума е достатъчен за нуждите за които е изчислен, защо правите това с колите си? Кой натиска спирачките така при нормална експлоатация? Сега извади течността която си долял, защото като смениш накладки и ще прелее. И вследствие ще се обели боята на така обгрижваната ти кола, там където е попаднала.

Iliyа Damyanov
Регистриран: 05 апр 2016 15:10

Мнениеот Iliyа Damyanov » 25 яну 2017 11:37

IvanNeshev написа:Източник Колеги, за това последното ми изречение е " Нивото на течността за спирачките е на максимума (беше на минимума и долях за да не от това). " ;-)

Аз спирачна течност по принцип не доливам. Ниско ниво на течноста означава , че накладките ми са за смяна. Дори и да имат още някакъв материал то той се е опекъл и смяната е оправдана. Стилът ми на каране е спокоен и чифт накладки ме изкарват две години без проблем. Със смяна на накладките сменям и спирачната течност. В тоя смисъл ако си станал за накладки не си играй да вадиш долятата течност ами направо я смени.
ПС. Внимавай да не сложиш DOT5 , че тогава темата ще стане 20 страници.

IvanNeshev

Мнениеот IvanNeshev » 27 яну 2017 22:07

мехаННика написа:Всъщност вакуума е достатъчен за нуждите за които е изчислен, защо правите това с колите си? Кой натиска спирачките така при нормална експлоатация? Сега извади течността която си долял, защото като смениш накладки и ще прелее. И вследствие ще се обели боята на така обгрижваната ти кола, там където е попаднала.

Всъщност това е отличен въпрос ;) Както си карах и ми светнаха чек енджин, SVC и Traction Off. Понеже карах в едни коловози и си помислих, че може да съм ударил колата отдолу и нещо да е станало и реших да видя спирачките как са - натиснах педала няколко пъти за тест и видях, че светна лампата за ръчната.. та така, иначе реално никога не бих разбрал за това й поведение ако не беше другия проблем :) Накладките са на 32к, като ги сменям ще отлея малко течност. Благодаря за съвета!

Нешев

Потребителски аватар
spiridoncho
Регистриран: 16 юли 2016 12:07

Мнениеот spiridoncho » 28 яну 2017 12:04

Колега, послушай @Iliyа Damyanov. Ако си за смяна на накладки и ти е стара течността смени и нея (а тя със сигурност ще е стара ако не си я сменял превантивно). Не се оскъпява кой знае колко процедурата, но си връзваш гащите от всякъде. При интензивно спиране в големи жеги обикновенно стават белите, без да споменавам корозията в спирачната система.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Потребителски аватар
Toyota Fan Forever

Мнениеот Toyota Fan Forever » 28 яну 2017 16:23

Това с лампите го обичам!

Проверете дали всички 3 крушки на стоп светлините работят и то дали винаги (и в движвние, което е по трудно smile.gif ). Има система за самодиагностика на стоп свтлините, която пали останалите лампи и те принуждава под стрес да отидеш в сервиз и да ти вземат 20-30лв. за смяна на крушка.
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

Потребителски аватар
Freedom
Регистриран: 22 яну 2010 11:04

Мнениеот Freedom » 28 яну 2017 18:05

Имал съм изгорели крушки на стоповете, но не ми е светвала индикация. Къде става самодиагностиката, че не виждам подобно нещо на схемата?
Stop.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Изображение

IvanNeshev

Мнениеот IvanNeshev » 28 яну 2017 20:58

Toyota Fan Forever написа:Това с лампите го обичам!.

Този проблем го отстранихме - беше стоп машинката - смених я с нова и всичко се оправи! ;-)
Нешев
Последна промяна от Akima на 03 фев 2017 04:06, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат.

Потребителски аватар
Toyota Fan Forever

Мнениеот Toyota Fan Forever » 01 фев 2017 16:08

Freedom написа:ИзточникКъде става самодиагностиката, че не виждам подобно нещо на схемата?

CAN Bus
Freedom написа:Източник Имал съм изгорели крушки на стоповете, но не ми е светвала индикация. Къде става самодиагностиката, че не виждам подобно нещо на схемата?

C1249 (реагира и на изгорели крушки на стоп светлините, третирайки веригата като отворена при определени условия на ползване)
C1249.GIF
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Последна промяна от Akima на 03 фев 2017 04:10, променено общо 2 пъти.
Причина: Слети мнения.Моля прочетете правилата и важните теми.

Върни се в “Спирачна система”