Prius '11 - изключване на traction control

Pyrhel
Мнения: 46
Регистриран на: 03 Апр 2017 19:22
Местоположение: София

Prius '11 - изключване на traction control

Мнение от Pyrhel » 21 Апр 2017 18:48

Здравейте, наскоро взех един стар Приус - 3та ген. преди фейса. След като не видях ESP бутон почнах да чета и с изненада разбрах, че единственият начин за изключване на TC/ESP е само след 30 секунди комбинации от натискане на копчета и педали, с което зимата в по-дълбог сняг ще бъде изключително забавно tooth.gif

Имам огромно желание да присадя едно бутонче, нещо такова, защото нямам "фотоволтаик" :) на тавана и има свободни позиции:
Изображение

Тъй като фабрично няма бутон, няма и инсталация и единственото, което ми идва на ум е да се прекъсва захранването на ABS. Въпросът ми е точно по повод ABS-а, ако се прекъсне бушон 6 при двигателя, спирачките ще функционират ли нормално (с изключение на ABS разбира се...) - нали има нагнетателна помпа и т.н., защото не са като "нормалните" със серво. Също така, дали Приус е като "нормалните" коли - при прекъсване на ABS, TC също спира да функционира. Третото питане е ако прекъсна 6ти бушон, предполагам ще се запише грешка, когато се възстанови захранването, лампата ще загасне ли сама и да се възстанови функционирането на ABS или ще трябва да се изтрива грешката?

Или ако има друг по-адекватен и не толкова цигански вариант с MIL индикатор - ще съм благодарен да го споделите. :occasion5:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта