Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от spiridoncho » 05 Сеп 2017 09:33

С АТЕ отпред и TRW отзад съм на Пежака. Нито скърцат, нито свирят, а как спира не е истина. С Тойотски съм на Селиката и като спирам бавно присвирват. Дисковете също странно са матирани, а не лъснати. Все едно се е наслоило от накладката върху диска. Но как да разбере човек, че накладките са гадни, ако не ги пробва :) . То си е и до партиди също предполагам. Проблеми с Ате не съмн имал. Едно TRW за задни смених на Пежака и никакви проблеми. Интересното е, че Селиката я чувствам все едно почти няма задни спирачки, а на стенда даде 40% по слаби задни спрямо предни. Като цифри бяха много добре. Изглежда накладките не са много стока, но като ги изтрия предните ги сменям с АТЕ. Задните може и преждевременно да ги сменя, че не ми харесват.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от dokkito » 05 Сеп 2017 10:07

Възможно е моите на королата и яриса да са прегрявани. Накладките на маздата съм ги слагал аз и карал само аз и според мен не съм ги прегрявал.Всички знаем , че прегрятата наклатка се разрушава и променя качествата си. Може това да е причината да свирят.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от dokkito » 06 Сеп 2017 13:23

Здравейте ето снимки на накладките. От ляво на дясно TRW, ATE, FERODO И FERODO. ИМА Равномерно ръжда по всички без на едното FERODO. Само те не са свирили на автомобила. Другите свиреха, но и спираха. Явно всичко е да партиде,защото другото феродо е руждиво само на места , а това ме кара да си мисля че сместа е не добре разбъркана.
Прикачени файлове
20170906_131343.jpg
20170906_131343.jpg (1.6 MiB) Преглеждано 4071 пъти
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от spiridoncho » 06 Сеп 2017 14:54

А може и едното Ferodo да е менте. Но и по отношение износването на диска, е добре да не е вечен, защото иначе не се получава "опресняване" на работната повърхност и е вероятно получаването на нещо като наклеп от феродото и съответно колата не спира добре. Ефекта е същия като при поизпечени накладки. Та нито едното, нито другото положение са много полезни. Ако не струваха над 200 кинта бих си сложил и керамични накладки, но докато дойде това време може и да си навия на масрафа.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от dokkito » 06 Сеп 2017 21:50

След Ferodo на маздата монтирах EBC BRAKE. Така и я продадох. Смених дисковете заедно с накладките. Накладките бяха от черните ultimax2 . Това са стокови накладки, на които за първи път видях едно покритие на контактната част с диска. До колкото разбрах червеното покритие е за почистване на диска и по- бързо напасване. Въпросното покритие изключително бързо полира новия диск. Колата спираше много добре и не свиреха накладките. Като цени бяха дори по- на сметка спрямо Ate i Textar. Бяха около 45 лв + доставка. Поръчах ги от официален вносител за България.Чаках ги 14 работни дни. Дисковете бяха най -евтините ABE BRAKES.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

gonzo
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Ное 2017 11:10
Местоположение: София

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от gonzo » 21 Ное 2017 11:17

Здравейте. Купих си Авенсис Т25 нов внос и на спирачките има марка Тойота. Има ли някъде да се продават в България накладки с такава марка?

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от biro » 21 Ное 2017 11:42

Има такива спирачки, продават се в Тойота разбира се tooth.gif
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

gonzo
Мнения: 3
Регистриран на: 21 Ное 2017 11:10
Местоположение: София

Накладки Ate , Ferodo и TRW -качество .

Мнение от gonzo » 21 Ное 2017 16:24

biro написа: Има такива спирачки, продават се в Тойота разбира се tooth.gif
Май не се продават и в Тойота spell.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта