Auris E15 VVTi и D4D - Спирачната система - дискове и накладки - скърцане и други проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Aleksandar
Мнения: 251
Регистриран на: 26 Авг 2007 09:35
Местоположение: Sofia

Мнение от Aleksandar » 08 Юли 2008 10:30

satman написа:REX_TAXI - "доста се чудих дали да взема Аурис или Авенсис - в крайна сметка взех Авенсис ни но Ауриса наистина е "космически" вътре изглежда супер. Карах един тестов и съм очарован."
За съжаление пластмасата не е много качествена.При мен бързо се надраска,покритието на дръжките също се бели лесно.
Ами нормално, все пак е по-нисък клас автомобил, колкото и да го хвалят.
Toyota Avensis AT221 7A-FE

satman
Мнения: 21
Регистриран на: 25 Ное 2007 19:28

Мнение от satman » 08 Юли 2008 13:43

Така е, но все пак цената не е от ниските.Почти 40к с малко екстри.

Аватар
Aleksandar
Мнения: 251
Регистриран на: 26 Авг 2007 09:35
Местоположение: Sofia

Мнение от Aleksandar » 08 Юли 2008 17:36

satman написа:Така е, но все пак цената не е от ниските.Почти 40к с малко екстри.
Така е защото се води за специфична аудитория, която така и така би си я купила wink.gif
Toyota Avensis AT221 7A-FE

nnikbg
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Дек 2007 13:00
Местоположение: варна

Мнение от nnikbg » 15 Авг 2008 14:21

В началото скърцаха сега на 5400 км предните накладки се разтракаха. Сега чакам да дойдат новите и даги сменят в сервиза. Разочарован съм от марката TOYOTA. Миналата седмица в сервиза на един аурис сменяха някакви тампони на предните носачи, трябва да погледна и моите ама няма време. Водя борба със сервиза и за разширителното казанче, тече. Уплътненията на вратите се разлепиха.

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 15 Авг 2008 20:29

Тия неща дето ги празправяш на колко километра ти се случиха ? Аз немога да си представя че говориш за Тойота в момента :)
Изображение1G-FE

tribalistas
Мнения: 190
Регистриран на: 19 Апр 2008 11:26
Местоположение: софия

Мнение от tribalistas » 15 Авг 2008 20:49

И аз не мога да повярвам.....

jsp
Мнения: 131
Регистриран на: 23 Юли 2006 21:44

Мнение от jsp » 15 Авг 2008 21:55

nnikbg написа:В началото скърцаха сега на 5400 км предните накладки се разтракаха. Сега чакам да дойдат новите и даги сменят в сервиза. Разочарован съм от марката TOYOTA. Миналата седмица в сервиза на един аурис сменяха някакви тампони на предните носачи, трябва да погледна и моите ама няма време. Водя борба със сервиза и за разширителното казанче, тече. Уплътненията на вратите се разлепиха.
Здравей,
описваното звучи ужасно - то бива бива сглобка ама това твоето си е просто лош късмет ohmy.gif

Разширително казанче къде е - прощавай за въпроса ....

Уплатненията на задните врати ли направиха проблем - аз като оглеждах коли на Ауриса ми се сториха едни такива подозрително податливи и стърчащи тези на задните врати - даже бях забелязал че някой беше успял да отпори въпросното на демо автомобила в ТМА София...
Изображение
Изображение

nnikbg
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Дек 2007 13:00
Местоположение: варна

Мнение от nnikbg » 17 Авг 2008 17:43

аз отворих темата за спирачките проблемите започнаха от 400 км.И на мен ако някой ми разправяше такива неща за тойота и аз нямаше да повярвам ама сега ми се случват. До сега съм карал само опели и съжелявам че не си вземах нова астра. За 7 месеца 4 пъти съм ходил в сервиза. Във вторник ще сменят накладките а разширителното казанче (там където се налива антифриза) другата седмица.
Изкрено се надявам това да е единичен случай ама май нее все пак зглобката и доста части са от турция

jsp
Мнения: 131
Регистриран на: 23 Юли 2006 21:44

Мнение от jsp » 18 Авг 2008 11:25

Много неприятно ohmy.gif
Аз за първи път се усетих че нещо не е съвсем наред с турските Toyota-и когато се опитваха да ми продадат преди около 2 години една корола 1.6 vvti ( проблемния мотор ). След това седнах да чета доста докато осъзная че Toyota казват че се следят сглобката и контролират процесите, но за поевтиняване се използват детайли от местни производители което води до проблемите май....

Не че сервиза на Балкан Стар не е пълен с Мерцедеси които трябва да се оправят разни гаранционни проблемчета - а знаеме колко повече струва един Мерцедес - просто се чудя как още не са раздали на сервизните специалисти и приемчиците по бронежилетка срещу благодарни клиенти....

Лошото е че този свят както е тръгнал към това поевтиняване не знам докъде ще стигнем.....
nnikbg написа:аз отворих темата за спирачките проблемите започнаха от 400 км.И на мен ако някой ми разправяше такива неща за тойота и аз нямаше да повярвам ама сега ми се случват. До сега съм карал само опели и съжелявам че не си вземах нова астра. За 7 месеца 4 пъти съм ходил в сервиза. Във вторник ще сменят накладките а разширителното казанче (там където се налива антифриза) другата седмица.
Изкрено се надявам това да е единичен случай ама май нее все пак зглобката и доста части са от турция
Изображение
Изображение

gugi
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Сеп 2008 17:33
Местоположение: sofia

Мнение от gugi » 11 Сеп 2008 15:09

здравейте,
доста четох какво се пише тук за спирачките.
моят аурис с иго взех декември. вече е на 11000 км. като го взех - всичко беше ок.
но след 100-на км спирачките започнаха да скърцат. ЗВЕРСКИ! то бива да привличам внимание, но да скърцам повече от трамвай... няма нужда. и така, какво направих.
естествено първо започвам д апитам приятели с тойоти - нормално ли е и тн. разбрах, че има такъв проблем, но изчезвал с времето. след като спазвах вс препоръки на производителя след 3500 км скърцането си остана. отивам в тойота, където ми казаха, че таъв проблем н еможело да съществува - свирене/стържене на спирачките. при тойота това не ставало. така ми обяснява майстора. поядосах се малко, теглих му една лекция за пчелите и цветята във вариант с неговите роднини по майчина линия и след като по червения цвят разбрах, че е схванал, за какво му говоря, си тръгнах. пожелах си шумът да изчезне и да не се налага да влизам в сервиза (както след това м ипредложи едно момче от центъра за обслужване на клиенти).
скърцането изчезна след около 4000 км. карах дълъг път с доста ускорявания и намаляване на скоростта и ... О, чудо! няма вече шум. от тогава - никакви проблеми.
това е моят опит с тойота и сервиза в софия...
колата е бомба!
успех от мен

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 11 Сеп 2008 23:01

Аз съм вече на 12 500 км ,както писах по горе на около 4000 ходих в сервиза и за 1 час ми оправиха проблема. От тогава звук не съм чул от там. Други проблеми не съм имал до сега да чукна на дърво wink.gif
Изображение1G-FE

nnikbg
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Дек 2007 13:00
Местоположение: варна

Мнение от nnikbg » 22 Сеп 2008 22:14

Аз все още си мисля ,че се набутах с ауриса. Пробвайте като слезете от колата да ударите с юмрук по външната част на гумата там където е спирачния апарат и ми опишете какво чувате, и дали има разлика като ударите по предната и задната гума. Само за проба.

jingo

Мнение от jingo » 24 Сеп 2008 20:01

nnikbg написа:Аз все още си мисля ,че се набутах с ауриса. Пробвайте като слезете от колата да ударите с юмрук по външната част на гумата там където е спирачния апарат и ми опишете какво чувате, и дали има разлика като ударите по предната и задната гума. Само за проба.
Пробвах днеска на съвсем тихо място ...ами да ти кажа честно не чух дрънчене или нещо от сорта....какво трябваше да чуя ? Нали говориш за силен удар с юмрук по гумата ,там където са челюстите ......!

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Мнение от Nixter » 25 Сеп 2008 16:38

jim_beam написа:
pepa_k написа:... Та имайки предвид че смяната ми е на 1 година или 15000км тези 180 лв. не ми се виждат много.
ти нали не си мислиш,че 15.000 сервиз струва също толкова колкото 30.000 или 60.000 ?
15.000 е възможно най-евтиния сервиз,защото включва само смяна на маслото,от там нататък се подготви за по-сериозни цифри. wink.gif
За информация, на моя Авенсис 1,6 бензин:
Техническо обслужване тип "А" - 157 лв. (минах го вчера)
Техническо обслужване тип "Б" - 320 лв. (приемчика ми го сметна, за да знам за следващия път колко парички да нося)

1 литър масло 5W40 Texaco = 16-17 лв. (платих за 4 литра)
Цена на час труд = 33 лв. (платих за 1,5 часа)

На мен така посочените цени ми изглеждат съвсем приемливи - особено на маслото. Ако си го слагах аз - сигурно щях да взема някое за по 25 лв на литъра. happy.gif
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 26 Сеп 2008 11:12

nnikbg написа:Аз все още си мисля ,че се набутах с ауриса. Пробвайте като слезете от колата да ударите с юмрук по външната част на гумата там където е спирачния апарат и ми опишете какво чувате, и дали има разлика като ударите по предната и задната гума. Само за проба.
Пич мисля че се вманиачаваш прекалено много. Колата е супер ,върви и с двайсе и с двеста. Вози супер меко като за класа си ,стабилна на пътя, не виждам за кое можеш да съжаляваш толкова ... Оня ден се загледах в маркучите на спирачния апарат, пише мейд ин Джапан :) не Търки rolleyes.gif
Изображение1G-FE

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта