Auris E15 VVTi и D4D - Спирачната система - дискове и накладки - скърцане и други проблеми

Публикувай отговор
mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 08 Май 2008 00:23

pepa_k написа:
Ael написа:Имам един такъв въпрос ,не ми се отваря нова тема. Някой ходил ли е вече да сменя масло на Аурис и по точно на 1400сс бензинката? Чудно ми е колко парички излиза заедно с филтрите и смяната че ми предстои скоро ,да се подготвя психически.
Аз имам познат в сервиза на Тиксим и скоро го срещнах в едно заведение та викам чакай да го питам колко излиза и какво масло слагат та ми каза 180лв. и слагат масло Toyota, каквото ще да е то wink.gif
180 за всичко ли - масло + филтър + труд ?

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 08 Май 2008 10:31

Да за всичко. Казаха ми че труда не се плащал. В тази цена реално нямало труд, но той не се плащал защото е гаранционна ли, май не, защото маслото е от тях, абе не разбрах ама то колко е труда за смяна на масло? В обикновен сервиз е 5 / 10 лева, а ако си взимаш маслото от тях винаги е без пари независимо в кой сервиз :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 08 Май 2008 16:40

pepa_k написа:Да за всичко. Казаха ми че труда не се плащал. В тази цена реално нямало труд, но той не се плащал защото е гаранционна ли, май не, защото маслото е от тях, абе не разбрах ама то колко е труда за смяна на масло? В обикновен сервиз е 5 / 10 лева, а ако си взимаш маслото от тях винаги е без пари независимо в кой сервиз :thumbsup:
скъпо ми се струва wacko.gif ма може на новите коли да е некво хай-тех масло dry.gif
колко литра масло повира 1.6 двигател ???

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 08 Май 2008 17:52

Да ти кажа честно нямам представа колко литра е, трябва да погледна в книжката. Обаче като сравнявам с други познати с нови коли , например един познат си купи съвсем скоро Сузуки, Гранд Витара та той миказа че обслужването му за смяна на масло + филтри излиза към 800 лв :whistle: Отгоре на това след първите 1000км трябваше да ходи да си сменя маслото нямам представа защо, какво е било това първото масло. Та имайки предвид че смяната ми е на 1 година или 15000км тези 180 лв. не ми се виждат много.
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 08 Май 2008 19:33

pepa_k написа:... Та имайки предвид че смяната ми е на 1 година или 15000км тези 180 лв. не ми се виждат много.
ти нали не си мислиш,че 15.000 сервиз струва също толкова колкото 30.000 или 60.000 ?
15.000 е възможно най-евтиния сервиз,защото включва само смяна на маслото,от там нататък се подготви за по-сериозни цифри. wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 09 Май 2008 13:34

Е чак пък много по - сериозни неща не знам да се сменят, ако няма някакъв проблем разбира се де.

Ето какво задължително се сменя според гаранционните условия:

Периодично техническо обслужване

15 000 км - A+O
30 000 км - B+O
45 000 км - A+O
60 000 км - B+O

Легенда:
О - смяна на масло
А+О - смяна масло, маслен филтър, гарнитурка
В+О - смяна масло, маслен филтър, гарнитурка, горивен филтър, въздушен филтър, свещи, филтър климатик

:thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

Аватар
djofi_m
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Юни 2006 00:53
Местоположение: gabrowo

Мнение от djofi_m » 09 Май 2008 16:49

pepa_k написа:Е чак пък много по - сериозни неща не знам да се сменят, ако няма някакъв проблем разбира се де.

Ето какво задължително се сменя според гаранционните условия:

Периодично техническо обслужване

15 000 км - A+O
30 000 км - B+O
45 000 км - A+O
60 000 км - B+O

Легенда:
О - смяна на масло
А+О - смяна масло, маслен филтър, гарнитурка
В+О - смяна масло, маслен филтър, гарнитурка, горивен филтър, въздушен филтър, свещи, филтър климатик

:thumbsup:
е то си е направо яко наебаване тогава да си купиш нова кола с гаранция. за повечето неща съм съгласен ама на 30х.км да сменяш свещи, горивен филтър че пък и филтър на климатика. това направо си е мародерство.
АVENSIS 2.0TD-комби

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 09 Май 2008 18:39

Идеята ми беше че е по-евтино от другите марки ама карай ..... :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 09 Май 2008 19:30

pepa_k написа:Идеята ми беше че е по-евтино от другите марки ама карай ..... :thumbsup:
да тук си права.
при някои сервизи има и смяна на маслото в ск. кутия,диференциал(при теб не),на всеки 30.000 или 2 години има смяна на спирачна течност и др.
освен това всичките филтри,които споменаваш са оригинални и не са евтини.но поне работата при вас би трябвало да не е много скъпа.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 09 Май 2008 21:49

Само за сравнение : Първа смяна на мазда6 2.0 дизелак - 350лв
Същото на 2.2 Сивик пак дизелак - 235лв.
Единсвтената разлика е че при хондата ги сменят на 10к а не на 15к...
Изображение1G-FE

Аватар
djofi_m
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Юни 2006 00:53
Местоположение: gabrowo

Мнение от djofi_m » 11 Май 2008 12:43

е може да е по евтино от другите ама все пак 30х.км. не са чак толкова много километри и имам познати дето ги навиват за по 1-2 месеца, не виждама що трябва да сменям свещи или горивен филтър, при полжение че това са консумативи които се сменят чак когато се прецакат, а и лесно се диагностицират, а и на по 2 месеца да сменяш филтър на климатика особенно през зимните масеци си е направо тъпо.
и третото което ми направи остро впечатление смяната на въздушния филтър, по тази логика филтъра на климатика и въздушния филтър оказват еднакво вляние на добрата работа на двигатела(и на разхода на гориво).за нашите "чисти и мити улици" 30 х.км. ми се виждат бая.

а само за сравнение на колегата с мазадата и хондта

Avensis 2.0TD-смяна на масло на 10 х.км.
4+1л. Castrol GTD 10W-40=78+18=96лв
маслен филтър = 23лв.
въздушен филтър -11лв.

ОБЩО: 130 лв.

от цялата работа излиза, че представителите които продават коли печелят повече от гаранцьоннта подръжка от колкото от продажбата на автомобила и вместо да ти предлагат по добри цени при смяна на консумативи за това че си избрал именно тяхната марка, те ти го набиват дълбоко с някъв договор за гаранцьона подръжка.
АVENSIS 2.0TD-комби

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Май 2008 00:54

djofi_m - Винаги консумативите се подменят на пробег , а не на време ! Само в БГ ( и може би в някой други Азиатски и Африкански държави ) се чака нещо да ти се прецака за да го смениш !
Както подменяш маслото на 10 000 км ако свещитети не са някакви платинени или иридиеви ( които се подменят на 100 000 - 200 000 км ) всички други се подменят на 20 000 -30 000 км .
Бензиновия филтър ако се гледат БГ горивата сигурно трябва да се подменя на 1000 км biggrin.gif .
Обществена тайна е , че производителите печелят предимно от подръжка и не толкова от самата кола . Както и производителите на принтери печелят повече от консумативите , а не толкова от самите принтери , които по някой път са по-евтини от една смяна на консумативи !
Както и е обществена тайна , че за да караш и поддържаш нова кола не е нужно само да прададеш парцелО на околоМръсното или нивата на дедото и да съберепш някак си 50 000 лв. Ами после трябват консумативи , части , застраховки и какво ли още не . Като на година си се събират доста китни суми !
За това и вносителите на нови автомобили непрекъснато реват за вдигане на еко такси , данъци , акцизи и др. видове рекети над вноса на автомобили втора ръка . Не , че новите кошници са 10 пъти по-чисти . Ами просто подръжката им е 10 пъти по-голяма biggrin.gif .

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 12 Май 2008 10:13

:thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 12 Май 2008 10:37

Тва че търговеца те клеца от 3 до 5 години след като ти продаде нова кола е ясно отдавна. След като ти дава гаранция ,ще му играеш по свирката. То по тая логика да не правим и каско щото има възможност да не го избиеш през годината и един вид си си дал парите на вятъра. Ако искаш отиваш и си сменяш консумативите другаде или не ги сменяш изобщо ,но стане ли нещо по колата се оправяш както можеш.
Изображение1G-FE

Аватар
djofi_m
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Юни 2006 00:53
Местоположение: gabrowo

Мнение от djofi_m » 12 Май 2008 12:31

както казах за повечето неща съм съгласен, но тези 30 000 км ги приравняват на 1 гонина пробег, при положение че ти ги навиваш за кратко време що трябва да са задължителни (за да ти вземат мангизите) пртимер за това е филтъра за климата. до сега съм имал 4 автомобила и на всичките съм им сменял горивния филтър при закупуването, и то при мой хора майстори, познайте каква е реакцията. после разбрах защо ми се хилят, щото като ти се задръсти горивния филтър разбираш веднага (колата не ще да върви) а този филтър може да го задръстиш още с първото зареждане не ти трябват 30х.км., гаранция за горивата у нас никой не дава. а пък за свещите да не говорим.що да сменям свещи при положение че двигатела работи добре. те и на предните накладки им дават 10х.км. ама ги сменяш като им свърши феродото или заскърцат.

а за каското сравнението не ми се струва много уместно, но нямам нищо против него и си го плащам като пич.(то с тия копки и некъдърници по улиците)

ПП.чесно казано до сега не съм се замислял да си купувам кола от магазина, най-вече щото ще ме боли сърцето да я блъскам по тия "пътища", но след това разискване няма скоро и да се замизля.
АVENSIS 2.0TD-комби

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта