Auris E15 VVTi и D4D - Спирачната система - дискове и накладки - скърцане и други проблеми

Публикувай отговор
diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 25 Апр 2008 19:47

jingo написа:,то тва лети бре
направо хала се е разлетяла....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 26 Апр 2008 09:49

Дайвер гледам че си правиш голям кеф като се подиграваш с на хората мненията вместо да дадеш някой ценен съвет. За ръжда не може да се говори още тъй като най-дъртия Аурис е на 1 година. На 1.6 бензинката основния проблем му е че става много шумен след 130-140км/h поради липсата на 6-та предавка.
Изображение1G-FE

jingo

Мнение от jingo » 26 Апр 2008 10:22

diver написа:
jingo написа:,то тва лети бре
направо хала се е разлетяла....
Я да ме светнеш какво караш колега,че нещо не те разбрах ? Или да ми посочиш некой автомобил за тия пари ,дето да го може това: на 6-та с 150км/ч с 3.500 об/мин ?

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 26 Апр 2008 16:20

jingo написа:
diver написа:
jingo написа:,то тва лети бре
направо хала се е разлетяла....
Я да ме светнеш какво караш колега,че нещо не те разбрах ? Или да ми посочиш некой автомобил за тия пари ,дето да го може това: на 6-та с 150км/ч с 3.500 об/мин ?
Кое да прави?! Трудно ми е да ти кажа какво карам. Детско камионче устройва ли те?! Ма не го карам а го бутам...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

tribalistas
Мнения: 190
Регистриран на: 19 Апр 2008 11:26
Местоположение: софия

Мнение от tribalistas » 27 Апр 2008 12:05

Да намам търпение да я взема и със сигурност ще дойда на първата среща...

Carel
Мнения: 7
Регистриран на: 13 Мар 2008 16:01

Спирачките на Аурис

Мнение от Carel » 29 Апр 2008 09:35

Здравейте. За първи път пиша във форума. Май само аз съм жена, но това непречи да си избера Тойота. За съжаление и мен не ме подмира проблема със спирачките. Скърцат след първите 50 км при по плавно спиране. Ходих в сервиза в Горубляне и ми обясниха, че това бил проблема на всички за Европейската общност, защото в сплаавта от която са направени накладките бил абранен някакаъв компонент и от това идвало скърцането. Нищо не направиха, а ми казаха по рязко да натискам спирачките. Наистита след около 10 км престанаха и сега и при плавно спиране нищо не се чува.
Безаварийно каране на всички. :thumbsup:

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Re: Спирачките на Аурис

Мнение от pepa_k » 29 Апр 2008 12:58

Carel написа:Май само аз съм жена, :thumbsup:
не си, не си, няколко сме и се множим бавно, но славно biggrin.gif
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

Carel
Мнения: 7
Регистриран на: 13 Мар 2008 16:01

Мнение от Carel » 29 Апр 2008 16:38

Написала съм по грешка 10 км, моля четете 100 км.
Дано да се множим, че повече умни глави дават повече разумни съвети.
Не е тук мястото, но да питам знае ли някой нещо за загряване на двигател (не точно двигател, защото не отчита загряване, а по-горещо в пространството под предния капак. И при спиране пука точно като изстиващ метален предмет - не зная нормално ли е. маслото е добре) Увлякох се пуснала съм темата "Загряване двигател на Аурис", ако може някой да ме посъветва преди да ида до сервиза, че да съм подготвена теоретично.
Благодаря Ви предварително.

jingo

Мнение от jingo » 30 Апр 2008 16:04

diver написа:
jingo написа:
diver написа:
направо хала се е разлетяла....
Я да ме светнеш какво караш колега,че нещо не те разбрах ? Или да ми посочиш некой автомобил за тия пари ,дето да го може това: на 6-та с 150км/ч с 3.500 об/мин ?
Кое да прави?! Трудно ми е да ти кажа какво карам. Детско камионче устройва ли те?! Ма не го карам а го бутам...
Любовта ми към заядливите е пословична .....явно на тоя му е вродено :censored:

Аватар
trinity
Мнения: 210
Регистриран на: 12 Фев 2008 15:36
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Спирачките на Аурис

Мнение от trinity » 30 Апр 2008 17:14

Carel написа:Здравейте. За първи път пиша във форума. Май само аз съм жена, но това непречи да си избера Тойота. За съжаление и мен не ме подмира проблема със спирачките. Скърцат след първите 50 км при по плавно спиране. Ходих в сервиза в Горубляне и ми обясниха, че това бил проблема на всички за Европейската общност, защото в сплаавта от която са направени накладките бил абранен някакаъв компонент и от това идвало скърцането. Нищо не направиха, а ми казаха по рязко да натискам спирачките. Наистита след около 10 км престанаха и сега и при плавно спиране нищо не се чува.
Безаварийно каране на всички. :thumbsup:
И мойте скърцаха, и на още 2 аурис-а (на майка ми и на сестра ми)!
Записваш си час в сервиз на тойота и за около 30 мин решават проблемат, като цялата процедура се състои в това да направят някакви улеи на накладките. Поне така ми обясниха. И вече не скърцат на нито една от колите ни!
А по въпроса за рязкото натискане на спирачките: доколкото прочетох това въобще не е препоръчително за нова кола!
Toyota corolla 2.0 D4D, Sol, 2007

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 30 Апр 2008 17:55

Carel написа:Написала съм по грешка 10 км, моля четете 100 км.
Дано да се множим, че повече умни глави дават повече разумни съвети.
Не е тук мястото, но да питам знае ли някой нещо за загряване на двигател (не точно двигател, защото не отчита загряване, а по-горещо в пространството под предния капак. И при спиране пука точно като изстиващ метален предмет - не зная нормално ли е. маслото е добре) Увлякох се пуснала съм темата "Загряване двигател на Аурис", ако може някой да ме посъветва преди да ида до сервиза, че да съм подготвена теоретично.
Благодаря Ви предварително.
Пукането идва от ауспуха като изстива. НЕ е от двигателя. Напълно нормално ,обаче ти препоръчвам да си спираш плавно и да идеш до сервиза да ти ги оправят щото мойте скърцаха до последно и не се оправиха от самосебеси.
Изображение1G-FE

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 06 Май 2008 20:24

Имам един такъв въпрос ,не ми се отваря нова тема. Някой ходил ли е вече да сменя масло на Аурис и по точно на 1400сс бензинката? Чудно ми е колко парички излиза заедно с филтрите и смяната че ми предстои скоро ,да се подготвя психически.

И още нещо странно което ми се случи преди 2 дена. Както набирах скорост и точно в определени обороти колата заглъхна и загуби мошност. Това се случи някъде около 2700 оборота на 2-ра, после като прехвърли 3000 пак си тръгна нормално. Направи ми го веднъж сутринта при загряла кола след зареждане на бензиностанция и после след обед още веднъж пак в същия диапазон на същата предавка. Има ли нещо нередно за което трябва да се притеснявам ?
Изображение1G-FE

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 07 Май 2008 00:26

Ael написа: Направи ми го веднъж сутринта при загряла кола след зареждане на бензиностанция и после след обед още веднъж пак в същия диапазон на същата предавка.
Много хубаво гориво си заредил сигурно за това .

Аватар
pepa_k
Мнения: 216
Регистриран на: 11 Дек 2007 12:10
Местоположение: Plovdiv

Мнение от pepa_k » 07 Май 2008 13:12

Ael написа:Имам един такъв въпрос ,не ми се отваря нова тема. Някой ходил ли е вече да сменя масло на Аурис и по точно на 1400сс бензинката? Чудно ми е колко парички излиза заедно с филтрите и смяната че ми предстои скоро ,да се подготвя психически.
Аз имам познат в сервиза на Тиксим и скоро го срещнах в едно заведение та викам чакай да го питам колко излиза и какво масло слагат та ми каза 180лв. и слагат масло Toyota, каквото ще да е то wink.gif
Toyota Corolla 1.6 VVT-i MMT

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 07 Май 2008 23:42

180 за твоя двигател ? Ако е така бива biggrin.gif Иначе за горивото надявам се да е от него а не да е нещо по колата ,щото аз заредих малко и го изхабих бързо laugh.gif
Изображение1G-FE

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: pazo и 26 госта