Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Публикувай отговор
mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от mirott » 16 Авг 2012 15:20

Много ме разсмиваш вече... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Сменял си бил сам... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Живей си живота, който искаш, ама не давай наклон на тоя и на оня кое е правилно-твоето за теб е! Ама не знам дали се усещаш вече на колко хора в очите си кръгъл идиот... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Корола дизел и ярис ли са най-добрите коли? Ами като не са що караш такива? Да, на газ съм, карам и ще карам! Нещо против? Много по-евтино и бързо се движа отколкото ти с тая корола... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Стига сра на хората в темите бре, невежа! Тоя бил търгаш, оная кола била кенеф, Вършец било така...все коментари за неща, от които и понятие си нямаш! Корола дизел само... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 16 Авг 2012 15:52

Да , корола дизел и Ярис бензин за мен са най-добрите автомобили ( кола означава каруца ако не знаеш... )
Да мога да си взема много по престижна марка и клас автомобил но не го правя , това да ти говори нещо.. ??
Едва ли ...
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от mirott » 16 Авг 2012 16:22

Ясно...щом това са най-добрите КОЛИ за теб biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Ако искаш и самолет си купи-се ми е тая. Само не сери на хората по темите за щяло и нещяло!
Всички те видяха колко багаж имаш... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от Rudy » 14 Ное 2012 23:08

Изображение

Maddy
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2015 16:59

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от Maddy » 29 Юли 2015 17:11

Здравейте,
отварям отново тази тема, но се интересувам от смяна на батерия на Приус.

Предполагам, че от сервиза ще ми кажат, че трябва да се сменя.
Чакам до края на седмицата да ми се обадят и гледам да се подготвя преди това.

Моля, който се е сблъсквал с това да ми каже как стои въпроса.
Цени на нова батерия, само оригинални батерии ли има на пазара, какви са алтернативите?

Сори ако звуча като лаик, но нищо не разбирам от коли, затова питам тук да ме ориентирате по въпроса.
Последно промяна от Akima на 29 Юли 2015 18:18, променено общо 1 път.
Причина: Форматиране.

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Дискусия и мнения за Prius Hybrid XW20 /2003–2009/

Мнение от Akima » 29 Юли 2015 18:22

Здравей и добре дошла.

Принципно поддръжката на хибридите/HSD системата по-точно/ е само при дилъра.

Наскоро се появи някаква алтернатива - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=4&t=29423 - разгледай темата.

Какво точно й имаше на твоята батерия - не си дала никакви данни за колата,нито къде се намираш/попълни си профила според правилата,който преди това ще прочетеш/?

С цена на батерия не се ангажирам - колегите ще ти подскажат по-добре. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Maddy
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2015 16:59

Re: Дискусия и мнения за Prius Hybrid XW20 /2003–2009/

Мнение от Maddy » 30 Юли 2015 14:02

Akima написа:Здравей и добре дошла.

Принципно поддръжката на хибридите/HSD системата по-точно/ е само при дилъра.

Наскоро се появи някаква алтернатива - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=4&t=29423 - разгледай темата.

Какво точно й имаше на твоята батерия - не си дала никакви данни за колата,нито къде се намираш/попълни си профила според правилата,който преди това ще прочетеш/?

С цена на батерия не се ангажирам - колегите ще ти подскажат по-добре. :thumbsup:
Записаха ми час в Тойота. В сряда ще я вкарваме там. Моят сервиз я гледат като извънземно и не искат да я пипнат no.gif . Затова реших да питам тук и за мнение.

Колата е Тойота Приус - 2006г. Супер си е колицата, но от скоро спря да превключва автоматично на батерия. Кара все на бензин. Може да е много нисък разхода, но в условия, в които преди е карала изцяло на батерия, сега кара с 1-2 разход. Ако и натисна бутона за EV функцията, т.е. ръчно да я превключа на батерия си кара. Няма проблеми, но сама не минава в еко режим.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Дискусия и мнения за Prius Hybrid XW20 /2003–2009/

Мнение от BOz » 30 Юли 2015 17:10

Странна работа. Най-вероятно проблема не ти е в батерията. Даже се съмнявам, че имаш проблем, защото тази кола при най-малката аномалия в системата ще ти светне големия триъгълник, което трябва да си го видял. А при положение, че не свети нищо по таблото, то значи колата не стои насила в такива режими, които споменаваш.
Сподели резултата след като колата е била на диагностика в Тойота. Би било интересно. Поне за мен.

И да знаеш, че тия Приуси имат един бъг. Понякога като си реши да не минава на ток, то няма сила, която да я накара да мине на ток. Единствения начин да я накараш да мине на ток е да спреш на едно място за точно 5 секунди. Демек точно на 5-тата секунда се изключва двигателя и след това няма проблеми. Потегляш и си караш и пак си работи нормално - пали, гасне. tooth.gif
В този ред на мисли като спреш на едно място, то гаси ли ти двигателя? И ако го загаси, то като пуснеш спирачката и имаш ток в батерията, то тръгва ли леко колата само на ток? И като подадеш отново леко педала на газта, то може ли да се придвижиш на ток, след като колата е била загасена и имаш над половин батерия?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Maddy
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Юли 2015 16:59

Re: Дискусия и мнения за Prius Hybrid XW20 /2003–2009/

Мнение от Maddy » 31 Юли 2015 09:18

BOz написа:Странна работа. Най-вероятно проблема не ти е в батерията. Даже се съмнявам, че имаш проблем, защото тази кола при най-малката аномалия в системата ще ти светне големия триъгълник, което трябва да си го видял. А при положение, че не свети нищо по таблото, то значи колата не стои насила в такива режими, които споменаваш.
Сподели резултата след като колата е била на диагностика в Тойота. Би било интересно. Поне за мен.

И да знаеш, че тия Приуси имат един бъг. Понякога като си реши да не минава на ток, то няма сила, която да я накара да мине на ток. Единствения начин да я накараш да мине на ток е да спреш на едно място за точно 5 секунди. Демек точно на 5-тата секунда се изключва двигателя и след това няма проблеми. Потегляш и си караш и пак си работи нормално - пали, гасне. tooth.gif
В този ред на мисли като спреш на едно място, то гаси ли ти двигателя? И ако го загаси, то като пуснеш спирачката и имаш ток в батерията, то тръгва ли леко колата само на ток? И като подадеш отново леко педала на газта, то може ли да се придвижиш на ток, след като колата е била загасена и имаш над половин батерия?
Лелееее ти ме разби с това гасене на 5-тата секунда.
Като спра, например на светофар, преди си гасеше двигателя и после тръгваше на батерия. Вече като натиснех по-силно педала на газта обръщаше на бензин. Сега вообще не се гаси двигателя. Постоянно работи. За да пробвам това с гасенето на 5-та секунда сама ли трябва да мине на ток и тогава да спра, защото тя сега не иска да сама да превключва, трябва аз да натисна бутона за еко режим.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: Дискусия и мнения за Prius Hybrid XW20 /2003–2009/

Мнение от BOz » 31 Юли 2015 15:14

Ти нищо не трябва да правиш.
Наистина, щом като спреш на едно място и не изгасва сама, особено в тази жега, то има някакъв проблем.

Бъга, за който говоря, се появява от време на време. И за това го казвам случайно да не би на точно определено място да си виждал, че си го минавал на батерия, пък друг път колата да не иска да изгасне и двигателя да си работи. Но щом си карал и спреш на светофар, то при тези температури колата трябва да си загасне със сигурност.

И както колегата каза, то попълни си профила къде се намираш. Защото сега пак ще те питам излишно къде се намираш. Защото ако си от София, то можеше и аз да я погледна, защото това наистина е странен проблем, който ми предизвиква любопитството.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискусия и мнения за Prius Hybrid XW20 /2003–2009/

Мнение от jim_beam » 03 Авг 2015 21:47

@Maddy
Първото нещо,което е редно да се направи,при подобни нередности е да се провери 12V батерията.В 99% от случаите е за смяна и оттам започва да влияе негативно на цялата система.Поне това съм го чувал в немския приус форум,една такава батерия струва жълти стинки,смени я и виж има ли ефект.ако хибридната батерия дефектира ще ти светнат грешки и колата вероятно ще влезе в авариен режим.
нова х.батерия само от щатите,там са много по-евтини,но не бързай,а пробвай горепосоченото първо.
още нещо ми идва наум,в испания много таксита се оплакваха от подобни проблеми,а се оказа,че поради прах и горещини се затлачвал някакъв филтър на въздухопровода за охлаждането на хибр.батерия.би трябвало да е като на прахосмукачка за чистия въздух.не знам къде се намира на твоя модел,може би под задната седалка или в багажника,проверете го и почистете.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

helleye
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Сеп 2015 13:39
Местоположение: София
Автомобил: COROLLA VERSO 1.8 129кс

Re: Дискусия и мнения за Prius Hybrid XW20 /2003–2009/

Мнение от helleye » 29 Ное 2015 17:18

Akima написа: ...
Наскоро се появи някаква алтернатива - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=4&t=29423 - разгледай темата.
...
Посочената тема вече е изтрита. Има ли друга подобна или поне за каква алтернатива е ставало дума?
05/2006 TOYOTA COROLLA VERSO 1.8 129кс 1ZZFE
NMTER16R10R083196

RedGold
Мнения: 9
Регистриран на: 29 Фев 2016 16:16
Местоположение: Варна

Toyota Prius 2003-2009

Мнение от RedGold » 29 Фев 2016 22:55

Здравейте, доста четох и се рових във форумът и се извинявам ако съм пропуснал нещо, но като цяло всичко писано вече е остаряло и не намерих актуална информация към тази година по това което търся.
Аз лично се интересувам от Prius 2004г. най-много 2008г. просто в момента това има на пазара до 9000лв.
Моля за съвети, какво е най-важното да се направи при оглед и покупка на такъв автомобил!
Каква по специална поддръжка се изисква и какви пари да си отделя за обслужването след закупуването. И най-вече какво е положението с тези прословути батерии...
Ще бъда благодарен на все коментар и най-вече за отделеното време.

Както казах има писано по темата, но все пак за 2 години се променят нещата...
Последно промяна от Akima на 29 Фев 2016 23:19, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от BOz » 01 Мар 2016 12:29

Виж тази тема. Нещата общо взето са едни и същи в насока с електричеството.
Хубавото на колите внос е, че се дава гаранция 160к или 8 години на въпросния Приус. Така, че ако нещо е имало да става, а колата е произведена след 2008-ма година и е до 160к, то батерията е била сменена.
Относно цената на обслужване, то това е един от най-евтините автомобили за първоначално обслужване след покупката. Има само един ремък, който се сменя, евентуално, като смяната му става и на пътя, без да повдигаш колата дори. Двигателя е с верига така, че и там не пипаш нищо. Въздушния филтър и той се проверява/сменя за около 2 минути с бял костюм.
Така, че само едни 4 литра масло и един маслен филтър ти трябва първоначално и си на пътя готов за подвизи.
Въздушния филтър и този на купето ти си ги сменяш задължително, дори и да си с 2 леви ръце, пак няма проблем.
Взимай смело, карай я в Тойота да вземеш една година гаранция на батерията и не го мисли.
Ако имаш много конкретни въпроси, то ще се радвам да отговоря на всеки един по отделно, защото почти никъде няма да получиш наистина достоверни отговори, които търсиш.

Успех.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

RedGold
Мнения: 9
Регистриран на: 29 Фев 2016 16:16
Местоположение: Варна

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от RedGold » 01 Мар 2016 16:30

Много благодаря за бързият отговор... много съм се замислил за тази кола, пак и жената се е влюбила в нея. Тези дни ще търся да покарам такъв модел и да видя дали окончателно ще е това колата. Много ми харесва, че базово е напълнена с доста неща и системи и от което всичко прочетох всички са много доволни от придобивките си
Честно казано съм се спрял на тези обяви за сега....
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cstj3s
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ctk55v
Или да търся някой да докара от чужбина...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 152 госта