Пукане в предното стъкло-авенсис

bubblebee
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Май 2013 17:59

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от bubblebee » 22 Юли 2013 09:05

Когато ти се разпука отново, ако си с някой, кажи му да излезе и да дойде от твоята страна и да започне да натиска пластмасите и да се опитва да ги мърда колкото могат.
Онази вечер пътувахме с приятели и го имаше досадното пукане отново. Накарах единия да слезе и да започне да натиска пластмасите и се чуваше точно същото пукане. Мисля да ги отворя и да видя какво има отдолу - я някоя щипка - я нещо друго.

Най-лесното - по ръба със силиконов спрей и ще видим.

bubblebee
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Май 2013 17:59

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от bubblebee » 19 Авг 2013 09:08

Да повдигна малко темата с ново скърцане.
Става дума за предната седалка. Като седна се чува някакво скърцане, което е доста дразнещо, и при трусове и тн. се увеличава. Прилича все едно на ненатегнат болт... но се появи отскоро.
Някой да имал този проблем?

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от steich » 21 Авг 2013 07:57

Айде и аз с странно питане. Като карам с по висока скорост примерно 100-120 се чува някаква въздушна струя .... все едно влиза между челното стъкло и купето което е много странно. Някакви идеи какво и къде да погледна ?
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от zi_zi_top » 21 Авг 2013 16:15

Най-вероятно от уплътнителите на предните врати - конструктивен дефект от 2004-2005 година. След това е сменена формата на уплътнителя.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от zaxcool » 09 Дек 2013 16:25

Здравейте колеги. Да повдигна малко темата с дразнещите шумове в купето. Наскоро се появи друг особено неприятен и дразнещ шум (скърцане) идващ от предното табло в областта на пластмасата където е големия въздуховод за предното стъкло, при преминаване по неравности. Чува се все едно пукане на пластмасата, когато я натискам с ръка звука е същия. Поне аз си мисля, че идва от тази част. Да спомена че гумите са ми доста изтрити, ако има въобще някакво значение. Другата седмица чакам новия Континентал TS 850. Давайте някакви съвети, да го пръскам с някакъв спрей, да подлагам с някакви подложки????? Благодаря!!!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от scorpion » 09 Дек 2013 19:18

zi_zi_top написа:Най-вероятно от уплътнителите на предните врати - конструктивен дефект от 2004-2005 година. След това е сменена формата на уплътнителя.
Много точно мнение! Точно на първия ми Авенсис от 2005 г. сменихме уплътненията на вратите гаранционно. Мисля,че бях пионер в това дело,защото от Тойота пращаха спец.писмо до Тойота Европа,а от там дойде и указанието за подмяна.

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от zaxcool » 13 Дек 2013 23:36

Някой по моето питане?????Положението започва да се влошава, вече при всяка малка неравност, дори и при малка скорост се чува това дразнещо скърцукане и чукане! Мислите ли, че проблема може да идва от изтритите зимни гуми, или трябва да разглобявам по някакъв начин таблото??Благодаря!

Аватар
kofarata
Мнения: 93
Регистриран на: 08 Сеп 2008 14:22
Местоположение: Sofia

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от kofarata » 16 Дек 2013 10:08

е кво общо имат гумите бе човек mellow.gif
Toyota Celica (T20) 7А
Toyota Corolla (АE92) 4А

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от zaxcool » 16 Дек 2013 18:33

Логиката за гумите ми е такава - понеже те са доста изтрити и съответно твърди като пластмаса, си мисля че при преминаването по неравности не могат да оберат (дори омекотят по някакъв начин) вибрацийте и от там се предава в купето. Подобно мнение бях срещал в чуждестранен авто форум. Днес минах около 200 км в Родпите и това скарцукане от пластмасата отпред направо ме подлуди, имам чувството, че със всеки изминал километър се увеличава все повече и повече. Пробвах варианта като пъхнах салфетки между пластмасата при въздуховода и долния край на предното стъкло, но нищо не се променя. Дали единственото решение е да разглобявам таблото??? И като го разглобя за какво да гледам, какво да правя, какво да сменям??? И как се разглобява това табло, какъв е чалъма? Авенсис 2, 2004, 116 к.с
Благодаря!!!

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от TATI » 16 Дек 2013 19:00

Пукането ти не е от там. Пука външната дясна кора. Свали я, почисти боклуците и пак я сглоби и виж къде са следите от търкането със стъклото.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от zaxcool » 16 Дек 2013 22:04

TATI написа:Пукането ти не е от там. Пука външната дясна кора. Свали я, почисти боклуците и пак я сглоби и виж къде са следите от търкането със стъклото.
Мерси за отговора!!! Какво имаш предвит под външната кора? Тази на която са чистачките ли? Възможно ли е от нея да се чува чак вътре в купето? Ако не, къде се намира тази ДЯСНА външна кора и как да я сваля? Знам, че въпросите са много, но честно, готов съм на всичко за да спра този неприятен звук! Аз все си мисля че скърцането идва от пластмасите по таблото.....

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от TATI » 16 Дек 2013 23:23

Да, нея имам предвид. Тя е от две части, свързани по средата. Вдигаш капака, махаш гумата и самите щипки на гумата я държат, като в самия край има една пластмасова щипка, приличаща на болт за кръстата отвертка. За да махнеш лявата, се свалят рамената на чистачките. И да, чува се все едно е вътре пукането. Аз след смяна на стъклото бая зор видях да локализирам подобно пукане и съвсем случайно открих, че е от тази външна кора.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от zaxcool » 17 Дек 2013 17:13

TATI написа:Да, нея имам предвид. Тя е от две части, свързани по средата. Вдигаш капака, махаш гумата и самите щипки на гумата я държат, като в самия край има една пластмасова щипка, приличаща на болт за кръстата отвертка. За да махнеш лявата, се свалят рамената на чистачките. И да, чува се все едно е вътре пукането. Аз след смяна на стъклото бая зор видях да локализирам подобно пукане и съвсем случайно открих, че е от тази външна кора.
Привет! Днес се занимавах с този проблем и изпълних точно стъпките, които ми описа, само че с дясната кора. Свалих я, почистих участъка в който се събират стъклото и кората и я сложих обратно. Видях една лента на стъклото от външната страна, получена явно от триенето. Само, че при свалянето, имаше едно уплътнение, което в едната част беше разлепено. Както и да е......порбвах колата и незнам дали от внушение или от голямото желание за премахване на проблема, ми се струва, че пукане от дясната страна не се чува. но от лявата продалжава да се чува доста. Сега имам няколко притеснения при премахването на лявата кора. Как да разглобя чистачките за да може да излезне кората и да не би случайно да е залепена по някакъв начин за стъклото и при опита си да я махна да я разлепя и да наруша това уплътнение. Мислиш ли че това скърцане се дължи единствено на мръсотията под тези кори?

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от TATI » 17 Дек 2013 21:03

Махаш капачките на рамената, ключ 12, развиваш гайките, махаш рамената и след това си сваляш кората. Не са залепени за стъклото корите. За да ти е по-лесно свали и двете кори и вече свалени ще си ги раздедлиш.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

zaxcool
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2011 10:33

Re: Пукане в предното стъкло-авенсис

Мнение от zaxcool » 18 Дек 2013 17:26

TATI написа:Махаш капачките на рамената, ключ 12, развиваш гайките, махаш рамената и след това си сваляш кората. Не са залепени за стъклото корите. За да ти е по-лесно свали и двете кори и вече свалени ще си ги раздедлиш.
Днес разглобих и двете кори, почистих ги и си ги сложих на място. Резултата за съжаление не е положителен sad.gif Продължава да се чува пукане и съм почти сигурен, че идва от пластмасата на таблото или от самото табло. Честно казано вече незнам какво да правя, никога не съм си и представял че това може да се окаже чак такъв голям проблем за мен! Пукането е все едно като почукване върху пластмаса. Само да отбележа, че днес смених и гумите с чисто нови и пак същата работа, единствено се усеща по мекото возене. Сигурно следващия вариант е да се опитам да сваля таблото или тази пластмаса отпред по някакъв начин, но незнам как се сваля това табло, чувам за някакви щипки, коиот го държали? А и като го сваля какво да му правя? Знам, че ставам досаден, но.......
Благодаря!!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 34 госта