[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Публикувай отговор
Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Енев » 11 Авг 2016 20:23

penywise написа: Винаги ми е много интересно някой като каже "ами, зареди до горе"? Вие по друг начин ли зареждате? Аз зареждам само до капачката, всеки път, без изключение. Смисъл, има ли хора, каращи коли като вашите (хибриди и т.н. автомобили за 50+ хиляди), които го карат на "Сипи 20лв бензин"?... Стана ми интересно, хаха, някой от вас сипва ли по друг начин, освен "всеки път до горе"? boxed.gif
Не всеки хибрид е за 50+ wink.gif И това, че някой е купил автомобил за толкова пари, не означава, че ги има постоянно налични :D + че 20лв бензин може да е пак до горе wink.gif
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Енев » 11 Авг 2016 20:28

София-Варна-Крапец-Разходки в района от Дуранкулак до Каварна-Крапец-Силистра-Крапец-Разходки в района от Дуранкулак до Каварна-Крапец-Силистра-София - общо 2290км. - 4,7л./100км. Най-малък разход беше София-Варна и Силистра-Русе - 4,3л./100км., най-голям - Разходки в района от Дуранкулак до Каварна - 5,5л./100км.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

ozimen
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Яну 2008 19:24
Местоположение: Варна

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от ozimen » 11 Авг 2016 22:06

За 15 месеца откакто имам колата-Авенсис Т25 2,2 D4D 2007г. съм изгорил 48 резервоара дизел.Пазех всички бонове да си смятам разхода,като винаги пълня до горе.Та равносметката за 15000 км. е среден разход 7,05 л.на 100км по колонка.Най -малкия среден разход за един резервоар ми е бил 5 на 100 при дълго извънградско,а най -големия разход на градско около 8,5 на 100 в Варна миналото лято по време на ремонтите на главните булеварди.Интересното , че нямам спомен бордкомпютъра да е познал поне веднъж точния разход по колонка-разлика от 0,3 до 0,5 л на 100км.
Avensis T25 2.2D4D 2007

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от BOz » 11 Авг 2016 22:37

penywise написа: Винаги ми е много интересно някой като каже "ами, зареди до горе"? Вие по друг начин ли зареждате? Аз зареждам само до капачката, всеки път, без изключение. Смисъл, има ли хора, каращи коли като вашите (хибриди и т.н. автомобили за 50+ хиляди), които го карат на "Сипи 20лв бензин"?... Стана ми интересно, хаха, някой от вас сипва ли по друг начин, освен "всеки път до горе"? boxed.gif
За протокола мога да отбележа, че малко хора реално карат на "сипи до горе'. Просто се загледай другия път колко от колите на бензиностанцията сипват до горе. И след това се смей, ако е за смеене де.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4923
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от slowtraveler » 11 Авг 2016 22:46

penywise написа: Стана ми интересно, хаха, някой от вас сипва ли по друг начин, освен "всеки път до горе"?
Ами на мен ми се е случвало по друг начин...
Не защото не мога да си го позволя, а защото ме е яд когато някои смятат, че са хванали дедовия и могат да си го размятат...
Днес в южна България около Сатовча - обикновена нафта на Лукойл 2.25лв/л :censored: :censored: :censored:
При цена във Варна на ОМВ 1.74лв/л... И цена в Дупница на ОМВ 1.99лв/л...
Пълен резервоар зареден на скъпото място ми дава разлика 50лв с варненската цена, и 25лв в сравнение с близка друга бензиностанция...
Ами както се казва - 50лв са си добра вечеря в ресторант с пиенето (да, в Пампорово ще бъдеш на минимална дажба и то само за пиене tooth.gif )...
Защо да ги даваш на някой отявлен крадец? Точно в такъв случай съм наливал точно нужното ми количество гориво за да стигна до нормална бензиностанция...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

penywise
Мнения: 114
Регистриран на: 17 Фев 2010 14:44
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от penywise » 12 Авг 2016 09:19

slowtraveler написа:Не защото не мога да си го позволя, а защото ме е яд когато някои смятат, че са хванали дедовия и могат да си го размятат...
Днес в южна България около Сатовча - обикновена нафта на Лукойл 2.25лв/л :censored: :censored: :censored:
При цена във Варна на ОМВ 1.74лв/л... И цена в Дупница на ОМВ 1.99лв/л...
Офтопик
Може би това, което ще кажа ще бъде шокиращо, но... вече 27-ма година преход живеем в условията на ПАЗАРНА ИКОНОМИКА, не на ЦЕНТРАЛНО ПЛАНИРАНА... Потресен съм, буквално, че тоя народ още живее физически и психически в периода "преди 10-ти" boxed.gif Според теб трябва всичко да е на една цена, навсякъде и това е правилното нещо ли? Или тоя, ето е хванал дедовия и го размята на 2.25 обикновена нафта "няма право да го прави"? Незаконно ли е? Ей, нали ревахте по площадите за демокрация и пазарна икономика бе, забравихте ли?...

Ако аз отворя кебапчийница и ти отвориш кебапчийница - моите цени едно към едно с твоите ли ТРЯБВА да са? Ти ги пускаш на левче, аз на два - "търсенето" бързо се ориентира, че "предлагането" при теб е по-оферта и аз фалирам, къде е драмата? Ония на 2.25 си продава и му пукат ушите...Отвори срещу него бензиностанция, пусни го на 1.60, че да ти е по-евтин и от Варна даже и "печели" по 0.0001 стотинки от литър от 20-те човека, дето ще сипят днес при теб?

Понятието пазарна цена, в икономическата наука означава цената на определено благо на пазара, която се определя от съотношението между търсене и предлагане, в условията на конкуренция. Цената на дадена стока или услуга, се определя от това дали предприемача има монопол или е в конкуренция с други предприемачи, които произвеждат същата стока или предлагат същата услуга.

В Гърция ходил ли си? Там да си видял две бензиностанции да имат поне сходна цена на горивата една с друга? И обратния пример, за нашето подобие на пазарна икономика, породено най-вече от изкривеното "икономическо" мислене на средностатистическия необразован българин - тук влизам в автомивката и викам на собственичката - кажи ми сега, кви са тия глупости - дъвките ти 0.95 лева, сладоледа на 1.82.. сложи дъвките левче, сложи сладоледа два лева??? И тя ми вика - не може, защото идват тия, дето ми ги карат и ми казват ще сложиш цената, която ти даваме, иначе няма да те зареждаме.

Аватар
WoLF
Мнения: 2640
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 256 пъти
Получена  благодарност: 117 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от WoLF » 12 Авг 2016 09:54

Офтопик
Аз "бавнопътуващият" колега го разбрах по друг начин. Той именно от правото си на избор се възползва и зарежда само по необходимост от скъпите места, толкова колкото му трябва да стигне до изгодната за него станция. Това ако не е конкуренция в действие здраве му кажи happy.gif Друг е въпроса колко има такава между търговци, които се зареждат от една рафинерия, защото така е устроена прекрасната ни държава no.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от tora » 12 Авг 2016 11:44

Офтопик
Зареждане догоре, само за дълъг път, щото в Ст. Загора бензина е 1.80, срещу 2.05 примерно във лук на Кичево. Иначе изобщо не смятам, че трябва да разкарвам с мен всеки ден четирдесетина кила още, като минавам макс 20 км на ден.
По темата - без никакво старание за нисък разход от както имам Аурис-а- 1.33 dualVVTi около 6500 км- 7.2/100, като приблизително 2000км са "градско"(ако карането в Ст.Заг. може да се нарече така).

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4923
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от slowtraveler » 12 Авг 2016 17:16

Офтопик
WoLF написа: ...Той именно от правото си на избор се възползва и зарежда само по необходимост от скъпите места, толкова колкото му трябва да стигне до изгодната за него станция. Това ако не е конкуренция в действие здраве му кажи
Абе и аз това имах предвид, ама в главата на колегата звънят още политически и демократични призиви tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Scott » 12 Авг 2016 23:53

Аз съм съгласен със Slowtraveller-а - пазарната икономика работи в двете посоки, едни определят цени дето им харесват, а други купуват на тези цени ако им изнася. В определянето на цените има два крайни принципа - разумни цени и голям оборот, или надути цени, разчитащи на случайни единични клиенти, и естествено има и златна среда.
Винаги зареждам догоре, с изключение на случаите когато ми свърши горивото на магистралата или на място, където цените са надути, където зареждам колкото да стигна до място с разумни цени.

jkisiov
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Юли 2015 15:14
Местоположение: Ямбол

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от jkisiov » 04 Сеп 2016 21:17

Здравейте колеги.Да питам един бърз въпрос-възможен ли е този разход при Авенсис Т25 2.2 d4d 150к.с.Това е от днес с максимална скорост 90-100км/ч на 6-та скорост,като го отчете за разстояние от около 30-тина км.На мен много не ми се вярва,като се има предвид че по каталог я дават извънградско 4.1 л./100 км.
Прикачени файлове
20160904_110801.jpg
20160904_110801.jpg (1.34 MiB) Преглеждано 1680 пъти
АВЕSIS WAGON T25 2.2 D4D-2005г

Аватар
WoLF
Мнения: 2640
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 256 пъти
Получена  благодарност: 117 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от WoLF » 04 Сеп 2016 21:27

Може cool.gif С навъртането на повече километри ще се изглади до нормалният среден разход, който трудно ще съвпадне с каталога...
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Freedom
Мнения: 388
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Freedom » 04 Сеп 2016 22:31

С попътен вятър и/или денивелация може и под тази стойност да падне.

jkisiov
Мнения: 37
Регистриран на: 13 Юли 2015 15:14
Местоположение: Ямбол

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от jkisiov » 05 Сеп 2016 14:46

Вятър не се усещаше да има,а колкото до наклона-съвсем нормален почти равен път между Ямбол и Елхово.
АВЕSIS WAGON T25 2.2 D4D-2005г

memorex

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от memorex » 05 Сеп 2016 22:56

Спрях да гледам тези залъгалки отдавна,реалният разход е важен.Да не говорим че се научиха да мешат нафтата с добавки които правят компютъра да показва изумително нисък разход.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 117 госта