[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Публикувай отговор
penywise
Мнения: 114
Регистриран на: 17 Фев 2010 14:44
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от penywise » 06 Авг 2016 20:14

memorex написа: Колко вида разход показва въпросната корола на дисплея и ако са няколко кой от тях е заснет т.е за каква дистанция и период от време е това.Не съм запознат с конкретния автомобил но не мога да отрека че разхода е впечатляващ. :thumbsup:
Има само 2 варианта за разход - моментен и среден. Моментния се вижда на дисплея на колата (в Car менюто). Вижда се и на видеото, показва "историческия" моментен разход за последните 15 минути. Този, който е средния не го бях нулирал, откакто купих колата. Днес се заиграх по менютата, цъкнах един "update" бутон и ми нулира всичко, доста малоумно... просто не направи "update", а "nullify" директно.

Като цяло, на 2370км (в началото на trip-а) разхода се задържа около 4.1/100:
Изображение
Но, 40км по-късно вече се беше стабилизирал на 4.6, а още +30км по-късно си беше задържала на 4.6/100

Както и във видеото, така и тук ще отбележа, че все пак е събота, няма трафик и карах средно между 60 и 80 км/ч, което си е буквално "извънградски" разход, макар и в София. В задръствания няма как да се постигнат такива стойности. Но пък в останалите 2300+ километра общия среден разход беше точно 5.8/100.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Scott » 06 Авг 2016 20:38

penywise написа:... Ако искаш пиши имейл до Тойота, че им е грешен софуера...
Със сигурност е грешен - няма как да ти остават 193 км при повече от една четвърт в 55 литров резервоар и разхода да е 4.6л/100км :whistle:

penywise
Мнения: 114
Регистриран на: 17 Фев 2010 14:44
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от penywise » 06 Авг 2016 21:15

Scott написа:
penywise написа:... Ако искаш пиши имейл до Тойота, че им е грешен софуера...
Със сигурност е грешен - няма как да ти остават 193 км при повече от една четвърт в 55 литров резервоар и разхода да е 4.6л/100км :whistle:
А на 5.8/100 има ли как?!!! :censored: :censored: :censored: :censored:

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Akima » 06 Авг 2016 21:21

 ! Съобщение от: Akima
Моля за културна дискусия.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

memorex

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от memorex » 06 Авг 2016 21:49

Дискусията за сега е културна но, се вижда на къде отива.Та понеже стана въпрос да отбележа нещо от опит.Не съм имал автомобил /купен нов/ на който каталожния разход тука в Бг да отговаря на действителния.Затова на колонка/една и съща станция ,колонка и т.н/.Другото което е факт е че ,особено малолитражките и най–вече бензинки ,лятото с работещ климатик отчитат доста завишен разход,което е логично според мен.Третото и най–хубаво е че след т.н.разработване на нов двигател ,колкото и да е травиално , разхода определено пада.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Scott » 06 Авг 2016 23:26

penywise написа:А на 5.8/100 има ли как?!!! :censored:
Няма нужда да се палиш, и 5.8 л/100км не се връзва, сметките излизат по-близо до 7. По-скоро си засечи разхода пълно-пълно на няколко резервоара за да разбереш дали отчита грешно борд компютъра.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от BOz » 07 Авг 2016 10:56

penywise написа: Нещо не ми се влиза в тъпи спорове... Ако искаш пиши имейл до Тойота, че им е грешен софуера, друго не мога да те посъветвам.
Именно. Няма смисъл да навлизаме в спорове, излишно е. И софтуера си е много правилен, за това предишния път просто помолих да споделиш за средната скорост при разходите, за които споделяш, нищо друго. Защото подозирах именно такива скорости, при които разхода ти е абсолютно нормален, като за чисто нов автомобил от последните години.
И за последния разход съм съгласен от 4.6, при каране спрямо клипа, който си пуснал. И това е нормално, за мен. Просто намекнах, че това не е градски разход, а възможно най-икономичния за този автомобил.
drunk.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от iovkito » 07 Авг 2016 11:13

Нормален разход , не видях оборотите да превишават 1300-1400. Лошото е , че в София може да се шофира така само през летните месеци , когато хората масово си взимат отпуски , през останалото време е малък ужас.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

penywise
Мнения: 114
Регистриран на: 17 Фев 2010 14:44
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от penywise » 07 Авг 2016 17:15

iovkito написа: Нормален разход , не видях оборотите да превишават 1300-1400.
Със CVT-то единствения вариант оборотите да превишат 1400 е, ако караш с над 70-80 км/ч. Това, разбира се е, ако не настъпваш газта, но докато караш нормално, което е 100% валидно дори и в най-големите задръствания, до 60 км/ч винаги, без изключение поддържа 1000-1300 оборота (според климатроник и т.н.). Виждал съм я да държи 2000 оборота само на 110 км/ч, но със 110 не карам в София.

П.П. Днес разхода падна и се задържа на 4.5/100, като общо за вчера и днес имам към 150км пробег за този разход. Вярвам, че може да бъде и по-нисък от това, защото климатроника не съм го спирал, а също така и бяха две отделни пътувания на студен двигател, вместо едно, единствено пътуване.

Като цяло не мисля да правя повече такива клипчета, не гоня нито разход, нито пък целя някаква показност. Този разход на видеата е честно казано "почти перфектния" и в почти "перфектните условия". Реалния ми за последните 2500км пробег е с литър и малко отгоре. Все пак, enjoy:

[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=HHRdGUHd7KE[/bbvideo]

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от iovkito » 07 Авг 2016 17:38

Тези короли много грабват окото. Все се обръщам след такава , не знам какво е толкова привличащото в тях , но ми харесват повече и от авенсисите.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
mariooo1
Мнения: 56
Регистриран на: 16 Сеп 2009 17:56
Местоположение: бургас

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от mariooo1 » 09 Авг 2016 16:48

Ярис 1.8 разход бензин по колонка пълно,пълно 5.7 по борд ком.5,7 извънградско, градско сега засичам.Разход на газ 8.5 извънградски и сигурно 10-11 градско.На бензин върви страхотно.
YARIS 1.8 VVT-I TS

penywise
Мнения: 114
Регистриран на: 17 Фев 2010 14:44
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от penywise » 11 Авг 2016 15:51

Scott написа:
penywise написа:... Ако искаш пиши имейл до Тойота, че им е грешен софуера...
Със сигурност е грешен - няма как да ти остават 193 км при повече от една четвърт в 55 литров резервоар и разхода да е 4.6л/100км :whistle:
От видеото:
- 2418км пробег
- Около "четвърт резервоар" горивото, което се вижда на клипа
- 193км пробег по бордови с оставащото гориво

От днес:
- 2602км пробег
- 43,68л гориво сипано, OMV MaxxMotion 100. Цена 2.32 на литър, сума 101.34лв (99.62лв заради 1.72лв отстъпка). Значи до 55 литра резервоар ми остават 11.32 литра
- 55км пробег по бордови с оставащото гориво (преди да сипя до горе)


Разликата между 2602км, на които заредих и 2418км, на които е снимано видеото е 184 километра. Показваше ми само 193км (в клипа), защото без да искам reset-нах предишната вечер на 5.8/100 общ среден разход и реално все още ми показваше стойностите по "онзи разход". За това и в момента изминах 184км с оставащи около 55км до резервата, защото разхода падна, а бордовия го отрази "по-късно като оставащ пробег с оставащото гориво".

Това са фактите, ти прави каквито искаш сметки и иронизирай, колкото желаеш :whistle:

P.S. чисто визуално оставаха малко по-малко от "половината на последната четвъртинка"

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от Scott » 11 Авг 2016 16:51

penywise написа:...Това са фактите, ти прави каквито искаш сметки и иронизирай, колкото желаеш...
Както те посъветвах и преди, изгори няколко резервоара и измери по метода пълно-пълно. Също като часовник за сверяване можеш да ползваш Spritmonitor

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от BOz » 11 Авг 2016 17:36

Хиляди километри, стотици левове, косвени сметки и много предположения.
Както колегата ти каза, просто зареди до горе и това е. Смяташ литри върху изминато разстояние, без усложняване с добавки на предположения и това е. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

penywise
Мнения: 114
Регистриран на: 17 Фев 2010 14:44
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

[Разход на гориво] - Обща тема - потребителски данни за всички модели

Мнение от penywise » 11 Авг 2016 19:58

Винаги ми е много интересно някой като каже "ами, зареди до горе"? Вие по друг начин ли зареждате? Аз зареждам само до капачката, всеки път, без изключение. Смисъл, има ли хора, каращи коли като вашите (хибриди и т.н. автомобили за 50+ хиляди), които го карат на "Сипи 20лв бензин"?... Стана ми интересно, хаха, някой от вас сипва ли по друг начин, освен "всеки път до горе"? boxed.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта