Взаимозаменяемост на частите.

Публикувай отговор
jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Взаимозаменяемост на частите.

Мнение от jamie » 11 Сеп 2004 10:28

Предлагам модератора да бодне темата най-горе.
Ако някой знае кои части са взаимозаменяеми, както и от какви други марки можем да използваме части - моля да пише.

punkarina

Kompressor za klimatik na dvigateli 4A-GE

Мнение от punkarina » 15 Сеп 2004 09:47

ok, ako na nyakoi mu tryabva po-evtin variant da si smeni, ili puk slozi kompressor za klimatik na dvigatl 4A-GE, neka si vzeme takuv ot Fiat Punto 1995g. togava Fiat sa poruchali klimaticite ot Nipopon Denso, a te sa reshili da izpolzvat sushtiyat korpus. Razlikite: kompresorut ot Fiat raboti s freon tip R134 ( a ne s R12 kakto pri toyota) problem nyama, zaredete klimatika s R134. druga razlika e shaibata za remuka, tya e s 4 kanalen remuk a ne s 5, kupete si 4 kanalen remuk i polzvaite nego!
uspehi,
punky tongue.gif

Аватар
bravooo
Мнения: 43
Регистриран на: 11 Сеп 2004 20:07
Местоположение: Sofia

Klimatik?

Мнение от bravooo » 16 Сеп 2004 21:25

A dali ste stane i za 4zz-fe dvigatel, a?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Klimatik?

Мнение от punkara » 17 Сеп 2004 00:35

bravooo написа:A dali ste stane i za 4zz-fe dvigatel, a?
sumnyava me da stane! vazna e postavkata, a tya e pravena za specifichniyat kompresor! te sa mnogo ednakvi no imat razminavki, i pri dobro zelanie moze da se modificira i da stane, no direktno da pasne, me sumnyava!
qako na tvoyat dvigatel ne si imal kompressor predi, nyama da imash i postavkata, taka che i neya shte ti se nalozi da trusish!

b_d

Klima?

Мнение от b_d » 20 Сеп 2004 14:56

Пънки,
може ли да напишеш по-подробно описание какво ми е нужно и как се прави, за да снабдя АЕ86-цата с климатик. И какви промени трябва да правя. Щото лятото си трябва... Пък като ми трябва power ще го спирам cool.gif cool.gif cool.gif

Гост

Re: Klima?

Мнение от Гост » 24 Сеп 2004 00:04

bad_dog написа:Пънки,
може ли да напишеш по-подробно описание какво ми е нужно и как се прави, за да снабдя АЕ86-цата с климатик. И какви промени трябва да правя. Щото лятото си трябва... Пък като ми трябва power ще го спирам cool.gif cool.gif cool.gif
znachi namirash si v edna morga klimatik za Fiat Punto (predishniyat model). oshjte ne sum 100% siguren dali ohladitelniyat radiator ot puntoto shte pasne, no shte proverya i shte ti kaza. takuv ot ae92 nyama da stane, po-dulag e!
ta ako stava radiatorut, togava, svalyash kompressor, aluminievi trubi, radiator kompiuturut s buksite, i kolkoto se moze poveche kabeli, i pod zabkata svalaysh ohladitelniyat radiator. az se snabdih sus el. shemata na klimataika na Punto, i mozem vinagi da ya vurzeme!
nai-dobre shte e kolata da e cyala, i ti sam da si svalish sistemata, za da nyama greshki, lipsvashti chasti i pr.
modifikacii sa nuzni samo za postavyane na radiatora (lesno) i za postavyane na ohladitelnata kutiya (mislya chi i tova ne e trudno)
drugoto sa zici i svurzvane. shte ti pomogna s tyah!
Прикачени файлове
eto kak sedi kompresorut ot punto na moyat dvigatel! te sa identichni, nyama nuzda ot modifikacii!
eto kak sedi kompresorut ot punto na moyat dvigatel! te sa identichni, nyama nuzda ot modifikacii!
fiat punto ac compressor on 4ag.jpg (43.82 KiB) Преглеждано 48710 пъти

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Опора на двигателя ?

Мнение от jamie » 24 Сеп 2004 11:47

Абе Пънки - тази опора на мотора (лявата) да не е изработена ? Нещо полиуретанче ми се вижда плескано с шпаклата ! Я сподели ?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 26 Сеп 2004 17:16

prosto napulnih tamponite sus pyana (sushata tazi pyana za fugi) i posle ya prusnah s cheren sprei, i sega sa mnogo po tvurdi tamponite... neznam kolko vreme shte izdurzi tam, shte vidime...:). cool.gif

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 10 Ное 2004 12:28

https://www.rockauto.com/dbphp/

МНОГО ЯК магазин - но важното е че има частите с цени и парт. номера !!! Можете да си поръчвате с тези номера и в България :-))))
Така дори неоригинални - ще имате 2-3 пъти по-евтини части от свестни производители.

martinrainov
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Дек 2004 13:50

Мнение от martinrainov » 04 Дек 2004 09:44

Iskam da spodelq ot li4en opit kakvi 4asti sam zamenil po moita kola s takiva no ot drugi koli.Razlikata v cenite e v pati.Ta zna4i mi se naloji da smenqm tamponi na zadnata stabilizira6ta 6tanga i zadnite bieletki.Cenite koito mi obaviha bqha 8 lv za tampon i 26 lv za bieletka,kato garanciq za proizhoda nema6e nikva.Sled obikalqne na magazinite za nemski 4asti uspqh da izdirq tamponi na FEBI ot Opel Omega B po 2 lv broikata i bieletki pak na FEBI za Mecedes po 12 lv broikata.4astite savpadat 1 kam 1 :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Задни пружини за АЕ86 !

Мнение от jamie » 06 Дек 2004 21:17

Вчера измерих - задните пружини от Нисан Примера стават на Корола АЕ86 ! Моите са Н&К - спортни, скъсени - и са 30 мм по-ниски от оригиналните на АЕ86-цата.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 17:57

punkara написа:prosto napulnih tamponite sus pyana (sushata tazi pyana za fugi) i posle ya prusnah s cheren sprei, i sega sa mnogo po tvurdi tamponite... neznam kolko vreme shte izdurzi tam, shte vidime...:). cool.gif
vijdal sam i drugi hora da go praviat tova. kazvat che stavalo i izdarjali dosta vreme.. edinstvenia "stranichen" efekt moje da sa povechko vibracii kato dremesh po svetofarite.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 23 Фев 2005 17:59

martinrainov написа:Iskam da spodelq ot li4en opit kakvi 4asti sam zamenil po moita kola s takiva no ot drugi koli.Razlikata v cenite e v pati.Ta zna4i mi se naloji da smenqm tamponi na zadnata stabilizira6ta 6tanga i zadnite bieletki.Cenite koito mi obaviha bqha 8 lv za tampon i 26 lv za bieletka,kato garanciq za proizhoda nema6e nikva.Sled obikalqne na magazinite za nemski 4asti uspqh da izdirq tamponi na FEBI ot Opel Omega B po 2 lv broikata i bieletki pak na FEBI za Mecedes po 12 lv broikata.4astite savpadat 1 kam 1 :thumbsup:
tamponite na stabilizirashtite shtangi sa pochti ednakvi na vsichki koli. samo vutreshnia diametar i skobite za zakachane imat razlika.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 24 Фев 2005 03:14

ugabuga написа:
punkara написа:prosto napulnih tamponite sus pyana (sushata tazi pyana za fugi) i posle ya prusnah s cheren sprei, i sega sa mnogo po tvurdi tamponite... neznam kolko vreme shte izdurzi tam, shte vidime...:). cool.gif
vijdal sam i drugi hora da go praviat tova. kazvat che stavalo i izdarjali dosta vreme.. edinstvenia "stranichen" efekt moje da sa povechko vibracii kato dremesh po svetofarite.
ne sum usetil takiva vibracii! mnogo sum dovolen ot tazi piyana, a puk kogato izpadne na prah, pka shte gi napulnya, i to namesto bez nikakvo svalyane na nishto, otdolu, bez problem... biggrin.gif

Аватар
Blago_4A-GE
Мнения: 19
Регистриран на: 24 Дек 2004 14:58
Местоположение: Sofia/Milan
Обратна връзка:

Corolla AE92 4A-GE

Мнение от Blago_4A-GE » 14 Май 2005 12:16

Hi punky evalata za dobrite idei, ta kakto sega sum v italy edna morga za fiat vse shte nameria samo mi kaji ako obichash za moiata bangia shte staneli AE92-kata.
Carpe Diem

BrAmKo-4A-GE_AE92

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 56 госта