Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 01 Фев 2011 21:48

Определено не сменят само сегменти, а каквото е нужно - дори и щеката се сменя. Това е за проблемните двигатели от преди 2003 г. Твоя случай може да е изолиран, но определено няма да ти сменят само сегменти - бъди спокоен. Освен това, колата ти е гаранционна и вярвай ми ТМ няма да си сложи торбата в главата да ти направи некачествен ремонт и после да сърба попарата. Сега тука ще се включат върлите противници на ТМ, но няма как иначе - без тях не може.
Ако искаш да имаш гаранция за автомобила си, отиваш при тях и те знаят какво да направят. Ако не ти е нужна гаранция се оправях както си знаеш.
Успех!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 01 Фев 2011 22:15

TATI написа:...Твоя случай може да е изолиран, но определено няма да ти сменят само сегменти - бъди спокоен. Освен това, колата ти е гаранционна и вярвай ми ТМ няма да си сложи торбата в главата да ти направи некачествен ремонт и после да сърба попарата...
+1

Тази ситуация е като да имаш възпален апендикс и да се чудиш дали да отидеш при хирург в болница или при билкар. laugh.gif

Повярвай ми в ТМ Ауто работят добри професионалисти, които разполагат с необходимата диагностична апаратура, сервизна документация и оригинални части. Само те ще ти решат компетентно проблема. Още повече ремонта е гаранционен и няма да плащаш.

П.С. Както всички знаят нямам никакво участие в ТМ Ауто (не съм акционер и не работя там). При проблеми съм ползвал услугите им и пак ще го правя.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 01 Фев 2011 23:48

zi_zi_top написа:
TATI написа:...Твоя случай може да е изолиран, но определено няма да ти сменят само сегменти - бъди спокоен. Освен това, колата ти е гаранционна и вярвай ми ТМ няма да си сложи торбата в главата да ти направи некачествен ремонт и после да сърба попарата...
+1

Тази ситуация е като да имаш възпален апендикс и да се чудиш дали да отидеш при хирург в болница или при билкар. laugh.gif

Повярвай ми в ТМ Ауто работят добри професионалисти, които разполагат с необходимата диагностична апаратура, сервизна документация и оригинални части. Само те ще ти решат компетентно проблема. Още повече ремонта е гаранционен и няма да плащаш.

П.С. Както всички знаят нямам никакво участие в ТМ Ауто (не съм акционер и не работя там). При проблеми съм ползвал услугите им и пак ще го правя.
ЗиЗи, знам е си доктор, ама от каде да знам е нямаш нищо общо с ТМ Ауто? :)

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 02 Фев 2011 00:02

Vesko написа:...ЗиЗи, знам е си доктор, ама от каде да знам е нямаш нищо общо с ТМ Ауто? :)...
1. Не съм си купил от тях Королата.
2. ТМ Ауто нямат длъжности за лекари.
3. Бил съм им клиент, но не често Слава Богу!

:thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Мнение от Akima » 02 Фев 2011 02:45

Сервизирай колата - това е най-доброто,което можеш да направиш и искай да впишат на последната страница на сервизната книжка всяко действие по ремонта и всеки сменен дегайл с подпис и печат на извършилия го механик/приемчик - само така можеш да имаш съдебни претенции! :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Мнение от мехаННика » 02 Фев 2011 18:54

Да,и не забравяй комплект отпечатъци от пръсти и ДНК материал .Все пак някой се опитва да помогне,не бива да остава ненаказано.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 02 Фев 2011 20:15

мехаННика написа:Да,и не забравяй комплект отпечатъци от пръсти и ДНК материал .Все пак някой се опитва да помогне,не бива да остава ненаказано.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif нищо лично, ама над 90% от Тойота работещите колкото и да искат просто не им се отдава, така че да, прав си - не трябва да остане ненаказано.... laugh.gif

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от jim_beam » 02 Фев 2011 20:59

misho09 написа:... След второто ТО, разхода на масло стигна до 2.5л. на 15к. (при спокоийно, към леко каране) ...

ето оня ден долях 1/2 л.,6-7к след смяната на масло.това е също при кротко каране като теб.значи ако така продължава ще се получи разход от 1-1,5л за 15к.освен това понеже между мин и мах на щеката е точно 1,5л съм сигурен,че мога да си карам до следващата смяна без изобщо да доливам.
това всичко обаче не с измислено масло от варелa.така че преди някой чирак да се научи как се разглабя твоята тойота ме послушай и пробвай друго масло.моята също ми даваше такъв огромен разход в началото,но се усетих навреме.
ps: карам с Fuchs TITAN Supersyn 5W40,оригинален!между другото имат и много по-добри масла,като тези GT1. biggrin.gif
Последно промяна от jim_beam на 02 Фев 2011 21:03, променено общо 1 път.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от zi_zi_top » 02 Фев 2011 21:03

jim_beam написа:...ps: карам с Fuchs TITAN Supersyn 5W40,оригинален! biggrin.gif
+1, но аз използвам този с PLUS

Fuchs TITAN Supersyn PLUS 5W40 - много е добро :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от jim_beam » 02 Фев 2011 21:13

zi_zi_top написа:
jim_beam написа:...ps: карам с Fuchs TITAN Supersyn 5W40,оригинален! biggrin.gif
+1, но аз използвам този с PLUS

Fuchs TITAN Supersyn PLUS 5W40 - много е добро :thumbsup:
сравнение:

-------------------------------------------------------------------------------------
Fuchs TITAN Supersyn PLUS 5W40

Ultra High Performance, kraftstoffsparendes Motoröl für unterschiedliche PKW-Modelle. Speziell für VW Pumpe-Düse-Motoren entwickelt. Diese Motoröl zeichnet sich aus durch optimale Kaltstarteigenschaften und niedriger Ölverbrauch.

Spezifikationen / Freigaben:

* ACEA A3/B4
* API SL/CF
* MB-FREIGABE 229.1
* FORD M2C917-A
* VW 502 00 / 505 00 / 505 01
-------------------------------------------------------------------------------------
Fuchs TITAN Supersyn 5W40
Ultra High Performance, kraftstoffsparendes Motoröl für unterschiedliche PKW-Modelle mit/ohne Wartungsintervallverlängerung.
Dieses Motoröl zeichnet sich aus durch optimale Kaltstarteigenschaften und niedrigen Ölverbrauch.

Füllvorschrift / Freigaben:

* ACEA A3/B4
* API SM/CF
* MB-FREIGABE 229.3
* VW 502 00/505 00
* BMW Longlife-98
* PORSCHE A40

FUCHS Empfehlung:

* FIAT 9.55535-H2/M2/N2/Z2
-------------------------------------------------------------------------------------


поради което ти препоръчвам от следващия път да минеш на това без PLUS!но внимавай,от него има 2 вида,оптималното има MB229.3!или на TITANSupersyn LONGLIFE 5W-40,ако ти се дават повече пари. :thumbsup:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

misho09
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Мар 2009 22:31

Мнение от misho09 » 02 Фев 2011 22:35

Ако аз си сменя маслото обаче ще ми отпадне гаранцията. Как да ги накарам да налеят качествено масло, като те пак ще сипят от варела? Само да отбележа, че тоя боклук от варелите го плащам като за качествено масло (25 лв. литър).

Моля да ми препоръчате качествено масло за този двг. Едно време на ваг-чето сипвах мегуин за П.Д. и бях доволен, но за този двигател не съм се интересувал какво масло препоръчват.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 02 Фев 2011 23:03

misho09 написа:Ако аз си сменя маслото обаче ще ми отпадне гаранцията...
еми отвори си книжката,къде пише че трябва от тях да купуваш маслото?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от Scott » 02 Фев 2011 23:19

jim_beam написа:... препоръчвам от следващия път да минеш на това без PLUS!
Fuchs TITAN SUPERSYN PLUS SAE 5W-40 беше предназначено за PD двигателите на VW (505.01), но вече не се произвежда, заменено е от Fuchs Titan GT1 5w-40:
•ACEA A3 / ACEA B4
•ACEA C3
•API SM/CF
•BMW Longlife-04 / BMW LL04 / BMW LL-04
•FORD M2C917-A
•MB-APPROVAL 229.31
•Porsche
•VW 502 00 / VW 505 00 / VW 505 01
•FIAT 9.55535-S2
•Renault

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 03 Фев 2011 10:29

Колеги,
Интересува ме и предполагам, че ще е интересно да видим една сравнителна информация за качествено масло/а и това от "варела" от който ни сипва ТМ.

Примерно:
Fuchs Titan GT1 5w-40
ACEA A3 / ACEA B4
•ACEA C3
•API SM/CF
•BMW Longlife-04 / BMW LL04 / BMW LL-04
•FORD M2C917-A
•MB-APPROVAL 229.31
•Porsche
•VW 502 00 / VW 505 00 / VW 505 01
•FIAT 9.55535-S2
•Renault

От "Варела" на ТМ - Тойота
...
...
...

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 03 Фев 2011 12:37

scorpion написа:Колеги,
Интересува ме и предполагам, че ще е интересно да видим една сравнителна информация за качествено масло/а и това от "варела" от който ни сипва ТМ...
Трудно, да не кажа невъзможно ... Повечето европейски производители имат собствени спецификации, защото отделят време за тестване на масла и използването им за максимален период от време - LongLife или икономия на гориво Eco Бла-бла. Главния пазар на Тойота е Америка и там хората не се интересуват от нито едното, масла се сменят на 3-5к мили и икономията на горива е последното нещо. biggrin.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта