Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

misho09
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Мар 2009 22:31

Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от misho09 » 31 Яну 2011 22:56

Здравейте колеги,
имам Тойота Авенсис 2009г. 2.2 дизел 150к.с. След второто ТО, разхода на масло стигна до 2.5л. на 15к. (при спокоийно, към леко каране). От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че този двигател хронично страда от маслени сегменти и предлагат ремонт на двигателя. Както аз, така и вие добре познавате "специалистите" на ТМ и затова бих искал да чуя и вашето мнение, какъв би бил крайният резултат, след тяхната компетентна намеса. Има ли вариянт да умажат работата?
Предварително благодаря на всички за съдействието.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от Akima » 01 Фев 2011 02:28

Определено двигателя не е в ред - да губи 2.5 литра масло не е в норма.Колата ти е гаранционна и нямаш шзбор - ако другаде я пипат пада гаранцията и се обезмисля новата кола - а безплатен ремонт ли предлагат или ти обявиха цена? dry.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

misho09
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Мар 2009 22:31

Мнение от misho09 » 01 Фев 2011 09:55

Ремонта си го поема гаранцията.Поне в това отношение са точни и когато има проблем не се дърпат да го оправят по гаранция. Мен ме притеснява дали след тяхната намеса, двигателя ще продължи да работи и върви толкова добре, както сега! Някой от вас има ли наблюдения дали с напредване на километрите разхода на масло ще се увеличи, или ще се задържи на това положение (което никак не е малко за нова кола)?

P.S. Отдавам този разход на масло и на студовете, тъй като колата се пали и се кара всяка сутрин, но все пак ми се вижда доста! sad.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 01 Фев 2011 10:58

"
От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че този двигател хронично страда от маслени сегменти и предлагат ремонт на двигателя.
"

не са те излъгали , нека да ти ремонтират двигателя , друго спасение от разхода на масло няма
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 01 Фев 2011 11:26

И аз мисля че трябва даим се довериш

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от gicho » 01 Фев 2011 11:29

misho09 написа:От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че И този двигател хронично страда от маслени сегменти
Не се сдържах!
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от Bass_Man » 01 Фев 2011 12:05

gicho написа:
misho09 написа:От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че И този двигател хронично страда от маслени сегменти
Не се сдържах!
worthy.gif worthy.gif worthy.gif

VELIKAN NA MOZACHNATA DIARIA!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от scorpion » 01 Фев 2011 12:23

misho09 написа:Здравейте колеги,
имам Тойота Авенсис 2009г. 2.2 дизел 150к.с. След второто ТО, разхода на масло стигна до 2.5л. на 15к. (при спокоийно, към леко каране). От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че този двигател хронично страда от маслени сегменти и предлагат ремонт на двигателя. Както аз, така и вие добре познавате "специалистите" на ТМ и затова бих искал да чуя и вашето мнение, какъв би бил крайният резултат, след тяхната компетентна намеса. Има ли вариянт да умажат работата?
Предварително благодаря на всички за съдействието.
mad.gif mad.gif mad.gif
2009 имаш предвид фейслифта или новия след фейса.
Защо си мислех, че основно проблема е бил за автомобили произведени до 2003-2005 ?!?

Аз също карам много спокойно и леко и въпреки всичко наистина има консумация на масло (да кажем при мен е около 500-600 гр. на 15К).
На 11К ми беше първото ТО. Маслото след обслужването беше около 2-3 мм над горния белег. Сега съм на 18К и маслото е спаднало на около 5-6 мм под горния белег, т.е все още е над средата. Колко е изгорила досега ?!?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Мнение от iovkito » 01 Фев 2011 13:04

На моя авенсис от средата до 1-2 мм над долната черта са ~600мл масло. При тебе би трябвало да е пак толкова. Разликата в количеството масло между 2,0 и 2,2 беше минимална. Също така , защо след обслужване маслото ти е над максимума ? Колко литра ти наливат?
За да дам по-точна информация , проверих в книжката. За двигател 2AD-FTV и 2AD-FHV от чертата за минимално ниво до чертата за максимално ниво е 1,5 литра, количеството , което събира е :със смяна на филтър 5,9 литра , без смяна на филтър - 5,5 литра. За двигател 1AD-FTV - от черта до черта 1,7 литра , със смяна на филтър - 6,3 литра , без смяна на филтър -5,9 литра.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от scorpion » 01 Фев 2011 13:46

iovkito написа:На моя авенсис от средата до 1-2 мм над долната черта са ~600мл масло. При тебе би трябвало да е пак толкова. Разликата в количеството масло между 2,0 и 2,2 беше минимална. Също така , защо след обслужване маслото ти е над максимума ? Колко литра ти наливат?
За да дам по-точна информация , проверих в книжката. За двигател 2AD-FTV и 2AD-FHV от чертата за минимално ниво до чертата за максимално ниво е 1,5 литра, количеството , което събира е :със смяна на филтър 5,9 литра , без смяна на филтър - 5,5 литра. За двигател 1AD-FTV - от черта до черта 1,7 литра , със смяна на филтър - 6,3 литра , без смяна на филтър -5,9 литра.
Мисля, че фактурата, която ми издадоха беше за 6 литра. Не са ми връщали 100 гр., което предполага, че са "люснали" всичко.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от jim_beam » 01 Фев 2011 13:49

misho09 написа:Здравейте колеги,
имам Тойота Авенсис 2009г. 2.2 дизел 150к.с. След второто ТО, разхода на масло стигна до 2.5л. на 15к. (при спокоийно, към леко каране)...От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че този двигател хронично страда от маслени сегменти...
разхода си е напълно нормален,най-вероятно се дължи на 'хубаво' масло,което са ти сложили.при тоя генералния проблем,за който са ти казали,не се сменят сегменти,а short блок= почти целия мотор.това е генерално от тойота,никакви сегменти и дай да видим дали ш са оправи!как може да приказват такива глупости! mad.gif
отвори егр-а,ако вътре имаш лепкава чернилка,а не сухи сажди,изисквай незабавно нов short блок,защото по-късно ще ти замине и катализатора.според мен модел 2009 е изключено да има гореспоменатия дефект,поляците вече трябва да са го ошлайфали!laugh.gif
иначе си взимай хубаво масло,не слагай от тяхното,с добро масло ще падне с 1 литър разхода! wink.gif

ps: не слагай по-гъсто масло от 5W,оптимално е 5W30-5W40,най-добре да отговаря на ACEA C3 или поне B4!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от scorpion » 01 Фев 2011 14:52

jim_beam написа:
misho09 написа:Здравейте колеги,
имам Тойота Авенсис 2009г. 2.2 дизел 150к.с. След второто ТО, разхода на масло стигна до 2.5л. на 15к. (при спокоийно, към леко каране)...От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че този двигател хронично страда от маслени сегменти...
....според мен модел 2009 е изключено да има гореспоменатия дефект,поляците вече трябва да са го ошлайфали!laugh.gif
...
ps: не слагай по-гъсто масло от 5W,оптимално е 5W30-5W40,най-добре да отговаря на ACEA C3 или поне B4!
JB: И аз се rolleyes.gif ... при положение, че проблема "ойлбърнинг" е сведен до знанието на Тойота (конкретни мотори) от доста време (години) и са взети мерки ... rolleyes.gif

misho09
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Мар 2009 22:31

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от misho09 » 01 Фев 2011 17:39

jim_beam написа:
misho09 написа:Здравейте колеги,
имам Тойота Авенсис 2009г. 2.2 дизел 150к.с. След второто ТО, разхода на масло стигна до 2.5л. на 15к. (при спокоийно, към леко каране)...От ТМ-Ауто (София-Запад) ми казват, че този двигател хронично страда от маслени сегменти...
разхода си е напълно нормален,най-вероятно се дължи на 'хубаво' масло,което са ти сложили.при тоя генералния проблем,за който са ти казали,не се сменят сегменти,а short блок= почти целия мотор.това е генерално от тойота,никакви сегменти и дай да видим дали ш са оправи!как може да приказват такива глупости! mad.gif
отвори егр-а,ако вътре имаш лепкава чернилка,а не сухи сажди,изисквай незабавно нов short блок,защото по-късно ще ти замине и катализатора.според мен модел 2009 е изключено да има гореспоменатия дефект,поляците вече трябва да са го ошлайфали!laugh.gif
иначе си взимай хубаво масло,не слагай от тяхното,с добро масло ще падне с 1 литър разхода! wink.gif

ps: не слагай по-гъсто масло от 5W,оптимално е 5W30-5W40,най-добре да отговаря на ACEA C3 или поне B4!
Е ти ме хвърли в музиката whistle.gif biggrin.gif иначе колата е фейслифт-а. На ТМ явно не им е включено в бюджета да сменят целия short блок и затова "решават" проблема със сегменти. Именно затова питам дали е по добре да я пипат, или да си доливам и да не се занимавам с тях. Факт е ,че и маслото което сипват не е много ок, а колегата scorpion да не очаква да му върнат масло при смяната, тъй като то е от варели и го дозират с помпа по 6 л. за този двигател. Смятате ли че това което е в разфасовка по 1л. е по добро, и струва ли си да ги карам да ми сипват от него?

P.S. Това с егр клапана е добра идея, само трябва да се поровя да го намеря къде са го навряли .

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от iovkito » 01 Фев 2011 20:02

misho09 написа:
jim_beam написа:
misho09 написа:Смятате ли че това което е в разфасовка по 1л. е по добро, и струва ли си да ги карам да ми сипват от него?

P.S. Това с егр клапана е добра идея, само трябва да се поровя да го намеря къде са го навряли .
Щом си в сервиз на тойота , не очаквай да ти налеят хубаво масло в двигателя.Плащаш си по 20 лв/литър за някакъв наливен боклук и това е :thumbsup:
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

gicho
Мнения: 330
Регистриран на: 27 Сеп 2010 08:15

Re: Моля за съвет - 2.2 D-4D гори масло!!!

Мнение от gicho » 01 Фев 2011 20:46

Bass_Man написа:VELIKAN NA MOZACHNATA DIARIA!
Тука не се ли пишеше на кирилица? tongue.gif
И тоя мотор го слагат и на вездесъщия лексъс ... ама не е това темата.

Колега, short block е сигурният вариант, но съм чувал че и в други държави дилърите понякога сменят само бутала и сегменти, а не short block-а. Имаше дискусия в английски форум дали го правят определени дилъри с цел някаква тяхна икономическа изгода, или централно тойота дава и двата варианта.
Така че не се знае каква е фирмената политика - ако ти се занимава можеш да потърсиш информация на по-високо ниво, надявам се тойота да са научили урока си от по-старите издънки.
Убаво еФтино нема!
Баси! И тия почнали да правят боклуци !!!(Специален поздрав за Тойота във връзка с "чудния" 1ZZ-FE)
Вече и на газ ...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 65 госта