Май текна кормилната рейка...(Авенсис 2.0ТD T22)

Аватар
lifer_
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Дек 2010 00:08

Май текна кормилната рейка...(Авенсис 2.0ТD T22)

Мнение от lifer_ » 08 Апр 2011 05:21

Имам неприятно леко тракане в волана при двинежение по неравности и доста омазан маншон с масло от дясната страна на кормилната хидравлична рейка. Мислех, че проблема не е сериозен, относно тракането, но когато забелязах вчера маншона се притесних доста...Майсторчето каза - рейка...Прaща ме на бул Васил Априлов (от Пловдив съм), след КАТ в ляво,преди бензиностанция ЕКО, при някви пичове които рециклирали(ЕС и ЕФ или нещо такова,били в края на улицата). Смятам да я закарам да я погледнат и да кажат какво ще правят и колко ще ми струва само,че финансово, ще мога да се справя с проблема чак в края на месеца.Такаа...Моля за съвети, ако някой се е сблъсквал с тоя проблем, да ми помогне с малко инфо...Къде да ида за второ мнение, рециклирането върши ли работа или да търся втора ръка по морги, къде рециклират добре...
:help:
П.С Мога ли да я покарам 100 км така (като знам, че трябва да следя хид.масло) - имам да върша семейни дела...

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 08 Апр 2011 16:38

аз моя мерцедес така си го карах,долях веднъж малко сп.течност,но рейката си беше здраво омаслена.то всъщност губи съвсем малко,карай си смело!какви последствия може да има и след колко време-нямам представа! cool.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 08 Апр 2011 16:48

може да я свалиш и да я прариш в софия при майсторите от техническия университет
:thumbsup:

Аватар
sadist_bg
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Юни 2010 13:34
Местоположение: Пловдив

Мнение от sadist_bg » 08 Апр 2011 20:02

Колега аз днеска бях точно при тези майстори наистина работят добре моята не е хидравлична но ми я оправиха и не се намира в ляво преди ЕКОТО а в дясно, караш до края на улицата срещу тебе ще видиш синя табела авточасти и от лявата страна на тази сграда се намира сервиза, хидравличната рейка да се рециклира струва 180 лв. знам понеже един колега беше питал за неговата хонда, но се оказа че просто се е била разхлабила някаква втулка натегнаха му я и всичко се оправи няма тропане няма хлопане но ако ти тече това са парите за ремонта може да отидеш да ти я прегледат колата и със сигурност да ти кажат колко ще ти струва дори може и да се уговориш със тях кога да им я караш понеже имат много работа и само със записване предварително. Аз за моята чаках 1 седмица за да ме приемат, наистина си разбират от работата доста хора са ми ги хвалили, също и работя на тази улица и гледам постоянно хора да се разкарват със рейки в ръцете от близките сервизи наоколо дето се намират включително и Стефанов сервиз сам ги виждал да да носят рейки. Имаш и друга опция да си я свалиш сам и да им я закараш те ти я правят плащаш по малко със 50 или 70 лв. (ще те излъжа точно колко беше че не помня вече) и си я монтираш пак сам и това е wink.gif :thumbsup:
Toyota Starlet EP81 1.3/12V XLI EUR LHD 2EE EFI MTM 5F 5D
Toyota Corolla (CDE120L-DHMNHW) SOL UKP EUR HB LHD 1CDFTV HDCR MTM 5F 5D
TOYOTA AVENSIS (CDT250L-AWMEYW) TEC EUR WG LHD 1CDFTV DCR MTM 5F

Аватар
lifer_
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Дек 2010 00:08

Мнение от lifer_ » 08 Апр 2011 21:03

Колеги, благодаря за отговора...
Утре направо отивам да я прегледат и да поставят диагноза,дано работят и в събота. Надявам се да не е много зле, защото смятам да я покарам до края на месеца (Св. Паралей) smile.gif. Днес там ми каза да отида още един майстор, тъй че това са хората. Ще пиша за резултата.

Аватар
sadist_bg
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Юни 2010 13:34
Местоположение: Пловдив

Мнение от sadist_bg » 08 Апр 2011 23:42

lifer_ написа:Днес там ми каза да отида още един майстор, тъй че това са хората. Ще пиша за резултата.
Ако ти я рецилират резултата ще е ясен wink.gif Все едно нова рейка си купил tongue.gif Няма да сбъркаш ако си я направиш в този сервиз, ще останеш доволен познавам още 2-ма които са си ги правили там и до сега са нямали никакви ядове, успех със ремонта :thumbsup: wink.gif
Toyota Starlet EP81 1.3/12V XLI EUR LHD 2EE EFI MTM 5F 5D
Toyota Corolla (CDE120L-DHMNHW) SOL UKP EUR HB LHD 1CDFTV HDCR MTM 5F 5D
TOYOTA AVENSIS (CDT250L-AWMEYW) TEC EUR WG LHD 1CDFTV DCR MTM 5F

Аватар
lifer_
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Дек 2010 00:08

Мнение от lifer_ » 22 Апр 2011 13:50

Най-накрая намерих време да ида до този сервиз и да си запазя час. Надявам се всичко да е наред. Подробности-в началото на следващия месец! smile.gif

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 22 Апр 2011 15:15

lifer_ написа:Най-накрая намерих време да ида до този сервиз и да си запазя час. Надявам се всичко да е наред. Подробности-в началото на следващия месец! smile.gif
я вземи ги питай за някъв телефон за всеки случай и го дай тук моля те,знае ли човек.къде се намира тоя сервиз по googleмапс?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
sadist_bg
Мнения: 81
Регистриран на: 23 Юни 2010 13:34
Местоположение: Пловдив

Мнение от sadist_bg » 22 Апр 2011 23:06

jim_beam написа:
lifer_ написа:Най-накрая намерих време да ида до този сервиз и да си запазя час. Надявам се всичко да е наред. Подробности-в началото на следващия месец! smile.gif
я вземи ги питай за някъв телефон за всеки случай и го дай тук моля те,знае ли човек.къде се намира тоя сервиз по googleмапс?
Kолега на-пеши това в Google Maps--> 42.168254,24.726083 (зелената стрелкичка) <-- и ще видиш каде се намира сервиза а телефон за връзка не дават, отива се на място преглеждат ти колата, казват какво и има и колко пари ще струва, запазваш си място на опашката която изобщо не е малка понеже по мои наблюдения имат много работа понеже работя до тях и готово :thumbsup: УСПЕХ . Колегата lifer_ чакам да видим дали ще си доволен от тях аз поне сам много доволен няма чукане, лопане, тропане, хлопане, луфтове в волана все едно нова рейка са ми монтирали
ПОЗДРАВИ :thumbsup: :whistle:
Toyota Starlet EP81 1.3/12V XLI EUR LHD 2EE EFI MTM 5F 5D
Toyota Corolla (CDE120L-DHMNHW) SOL UKP EUR HB LHD 1CDFTV HDCR MTM 5F 5D
TOYOTA AVENSIS (CDT250L-AWMEYW) TEC EUR WG LHD 1CDFTV DCR MTM 5F

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 23 Апр 2011 01:16

праща ме в пловдив с тия координати... :whistle:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Май текна кормилната рейка...(Авенсис 2.0ТD T22)

Мнение от Bass_Man » 23 Апр 2011 01:19

lifer_ написа:.........Прaща ме на бул Васил Априлов (от Пловдив съм), ......................

:whistle: :whistle: :whistle:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 23 Апр 2011 02:43

mitoko написа:може да я свалиш и да я прариш в софия при майсторите от техническия университет
:thumbsup:
sorry!
:axe:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 23 Апр 2011 09:09

jim_beam написа:
mitoko написа:може да я свалиш и да я прариш в софия при майсторите от техническия университет
:thumbsup:
sorry!
:axe:
????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Аватар
lifer_
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Дек 2010 00:08

Мнение от lifer_ » 23 Апр 2011 11:12

Мога да дам телфон( имам го някъде), но не мисля, че е нужно...Тъй или иначе, ще трябва да идеш на място за да я погледнат и да ти запишат час. Иначе човека ми каза цената с монтаж и демонтаж,да я оставя сутринта и вечерта да си я взема. За мен това е супер, тъй като нямам време да я свалям, да я нося, да ходя да си я взимам...това би отнело поне 2 дни, а така за един ще е готово..

П.С.
Сервизът се намира в ПЛОВДИВ на бул. Васил Априлов (пътя за КАТ) в посока магистралата. Точно (буквално) преди бензиностанция ЕКО се свива в пресечката в дясно, насреща виждаш голяма табела "Авточасти". Влизаш при тях и си там. :thumbsup:

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 23 Апр 2011 12:18

jim_beam написа:
mitoko написа:може да я свалиш и да я прариш в софия при майсторите от техническия университет
:thumbsup:
sorry!
:axe:
Ето ти координатите на тези в МЕИ-то tongue.gif 42.652377, 23.355662

или цък : http://maps.google.com/maps?q=42.652377 ... iwloc=near

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта