Авенсис 2.0 D4D гасне в движение

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

dimiterb
Регистриран: 14 дек 2011 17:14

Re: Авенсис 2.0 D4D гасне в движение

Мнениеот dimiterb » 13 сеп 2012 18:23

Здравейте,
искам да благодаря на всички за помощта...
за момента не съм го сменил клемореда, просто го отворих и поразпънах 6-те пружинки за да дава по-хубав контак, което за момента върши работа, но най-вероятно ще трябва да го сменя, защото рано или късно пак ще се прояви.
Искам да благодаря на всички за помощта. Вече имам доста опит в решаването на проблеми по тази кола. Все пак ВСИЧКО беше под подозрение и проверено в даден момент :) . Надявам се и аз да бъде полезен ако се наложи...
Toyota Avensis 2.0 D-4D, 2003
Toyota Corolla 1.4i, 2005

n_genov
Регистриран: 05 окт 2017 22:42

Мнениеот n_genov » 05 окт 2017 23:04

здравей dimiterb, можели да конкретизираш за кои клеморед става въпрос, имам съшия проблем, при пускането на климатика колата ми изгасва, но преди това има абсолютно същите симптоми както твоите. Аз живея в Германия и тук немогат да открият проблема, акумулатора ми е оригинален 4 годишен, днес ходих да я гледат в оторизиран сервиз и пред мен направиха теста, казаха ми че акумулатора е ок и те се видяха в чудо! Можели някакви снимки за кои клемоеред става дума. Надявам се да си активен още във форума.
Благодаря предварително!

dimiterb
Регистриран: 14 дек 2011 17:14

Мнениеот dimiterb » 06 окт 2017 12:57

Здрасти,
клемореда се намира точно срещу ключа за стартера. Реално като въртиш ключа, той върти едно метално "лостче", което пък влиза в клемореда и го превключва. Сваля се като се свали кората под волана и се намира от другата страна срещу ключа. Има негова снимка във следната тема - http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?t=19006&start=75 , че не открих моите снимки.

Клемореда може да причини доста различни проблеми в зависимост от това, кое точно не работи коректно в него, но при мене колата не гаснеше като пусна климатика, а на произволен принцип, без никаква намеса от моя страна. Успях да го хвана чак когато проблема ескалира и започна да гасне веднага след като запали и пусна ключа. Ако при тебе гасне само когато пуснеш климатика е възможно да има някакъв друг проблем и да се насочиш към него, но пък клемореда се сваля лесно и може да се провери - САМО ВНИМАВАЙ ДА НЕ ГО СЧУПИШ ИЛИ ЗАГУБИШ НЯКОЯ ЧАСТ.

Аз проблема си го реших като накрая го смених с втора употреба от една морга и проблем вече нямам, но пак казвам никой неможе да каже на 100%, че при тебе проблема е същия, но пък много вероятен.

Успех.
Toyota Avensis 2.0 D-4D, 2003
Toyota Corolla 1.4i, 2005

Върни се в “Общи технически въпроси”