Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Публикувай отговор
bachkatai
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Яну 2016 21:10
Местоположение: Чирпан

Re: Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въп

Мнение от bachkatai » 19 Яну 2016 20:21

Много благодаря за информацията. Оценявам съветите който ми дадохте. Но на 18ти сутринта ходихме с един мой приятел последва оглеждане на двигателя под капака като за начало спукана водна помпа износен пистов ремък консумативи част от обслужването за което майстора каза, че не трябва да се притеснявам ще се сменят. След това последва запалване на автомобила като той също спомена че колата е на около 250000 километра. Съединителят е твърд а също каза, че на королата е много мек съединителя(евентуален проблем). На компа не даде нито една грешка всичките показателя бяха ок пишеше ок. И така се пазарихме с продавача успяхме да свалим 500 лева от цената. След вчерашната покупка съм собственик на Toyoto Corolla zze по софтуер 2001 първа година с първа регистрация през 2002 в Италия. Продавачът докара колата до кат и я регистрирахме. На връщане ми светна чек лампата и имаше трополтене отдясно на предницата. Ходих пак до майстора и се оказа Амортисьор преден десен. Чек лампата е светнала заради ламбда сондата(неправихме тест драйв заради снегът в Пловдив) и след това се оказа Амортисьор. След допълнителен оглед от долу се оказа че и задните Амортисьори са сменяни. Извинявам се не знам кое е моторния отсек предната част отдясно на бронята е с вида и самата броня най - отдолу е леко закачена сякаш ударена в голяма дупка или тротоар. За интериора не сме говори той каза колата е хубава и много здрава. И това е историята от вчера предстой смяна на Амортисьора и обслужване. въздушен филтър, маслен филтър, водна помпа, пистов ремък, масло.антифриза остава същият за зелен за -40 градуса. в последствие ще се сменят и свещи. има ли още нещо необходимо за обслужването. Как ви се струва сделката. и като 5200 лева за тази кола. На мен много ми харесва и се радвам, че съм част от вас.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въп

Мнение от Akima » 19 Яну 2016 22:58

Честито и много безаварийни километри!

Този модел е неубиваем. worthy.gif

Пазарувай от тук - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597.
Няма да сбъркаш и ще спестиш някой лев. :thumbsup:

Ако знаеш как се паркира в Италия въобще няма да гледаш броните. :whistle:
Лошото е,че продавачът ви е подвел,но там вината е ваша - дизел се купува в студено време,а бензин в топло. :whistle: laugh.gif

Съединителя е евтин и се сменя лесно.
Окачването ще го оправите.
Помпата бързо да се оправи и сте в играта.

Ламба контрол тук - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=23&t=20313 - първо обаче диагностика с Techstream 10.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Jacko
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Авг 2008 10:00

Corolla E12 технически въпроси

Мнение от Jacko » 15 Фев 2016 21:17

Здравейте колеги,
От известно време разучавам Corolla E12 хечбек тъй като обмислям покупка.
От колата искам да е безпроблемна, елементарна и евтина за поддръжка, и не на последно място икономична.
Бързина и ускорение не ме интересуват.
Бюджета е около 6-7 000 лева.

Четох всички теми и подтемички с препратки и т.н.
Все още обаче има въпроси на които така и не намерих конкретен и еднозначен отговор.
Ето и това което ме интересува:

1. Кой двигател е за предпочитане като се вземат в предвид горните изисквания. Може по няколко думи за бензин (евентуално подходящ за газифициране) и дизел?

2. При Corolla как са съединителите, при кои двигатели са с маховик и той проблемен ли е като при Avensis T25? Ако има модели с маховик, кой са те и след колко км им идва реда и съответно колко струва процедурата?

3. Каква е реално разликата между английските, японските и турските, едни казват япОските са бетон, други че турските са най-корави, но никой не казва на английските какъв им е проблема спрямо другите две?

4. 2.0 D4D 90HP, 110HP, 116HP - разлики, надеждност, цена за обслужване?

Липсва ми старата ми Toyota и се надявам да се върна в клуба скоро. Много благодаря.
Последно промяна от Jacko на 15 Фев 2016 21:43, променено общо 4 пъти.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въп

Мнение от veso_hds » 15 Фев 2016 21:34

С тези изисквания и този бюджет изборът ти е само един-бензин!
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Jacko
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Авг 2008 10:00

Re: Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въп

Мнение от Jacko » 15 Фев 2016 21:42

Можем да разтегнем леко бюджета стига да си струва ;) дайте мнения и впечатления за 1.4 D4D с ръчни скорости.
Също така бих бил благодарен ако ми препоръчате компетентен колега от Пловдив към който мога да се обърна за да помогне при избора на конкретна бройка, за което колегата ще бъде компенсиран по един или друг начин както се разберем.

mitko86
Мнения: 94
Регистриран на: 08 Яну 2013 13:02
Местоположение: Русе

Re: Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въп

Мнение от mitko86 » 16 Фев 2016 10:23

Привет колега,

Имам Корола 1.4 д4д, английска сглобка, купувана втора ръка от Германия. Карам я вече 2.5 год и с изключение на консумативите не се е налагало да сменям нищо друго. Двигателят е с верига, съединителят също е евтин (не се сменя с маховика). Доста е икономична, но не става за смели изпреварвания както се казва rolleyes.gif От друга страна, това е единственият двигател с Бош електроника, който при желание може де се чипне wink.gif Поддръжка и данъци са ти ниски, само се съмнявам да се намериш такава в твоя бюджет, вървят една идея по-скъпи.

Но който търси намира както се казва, така че успех с търсенето и намирането на читав екземпляр. :thumbsup:
ех Corolla 1.4 d4d 2006 г. / Corolla 1.8 sedan hybrid 2020 г.

ivan.pet81
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Мар 2016 11:19
Местоположение: Sofia

Избор между 1,4 d4d-90 кс или 1,6 vvti -бензин-газов инжекцион

Мнение от ivan.pet81 » 07 Мар 2016 13:07

Здравейте колеги,

Спрял съм се за покупка на toyota corolla e12- combi -2004-2006 фейслифтoвият модел.
Харесва ми автомобила и четейки мненията по форума е изключително надежден.

На година с колата ще се минават между 20 000 и 25 000 км- смесено 50:50 градско-извънградско(околовръстното на София).
Варианти за двигатели са:
- дизел 1,4 d4d - 90 кс ръчни скорости
- бензин 1,6 vvti - 110 ks - с газов инжекцион висок клас- нещо от рода на романо, брц, ловато.

Но разглеждайки форума не успях да събера обективни и точни мнения дали да бъде дизел или бензин с газов инжекцион.
Надявам се да не се получи поредната тема за и против дизел-бензин/ газ.

Моля ви да ми помогнете с обективни впечатления с цел да избера най-добрия вариант от двигателите по-горе, чрез мнения на тези, които са карали или карат подобни двигатели.
Интересува ме:
  1. поддръжка на този дизелов мотор - от инфото по форума видях, че се споменава за турбо проблем. Как мога да разбера при оглед дали има такъв проблем? И ако се случи колко струва да се оправи?
  2. този дизел има ли други по-сериозни проблеми - някакви клапани, датчици, дюзи, ЕГР - нека колегите с подобни двигатели да кажат? Може и такива колеги с Аурис, тъй като виждам, че Ауриса се предлага със същият двигател - така ли е?
  3. относно бензина 1,6 vvti - ако се монтира газов инжекцион - кажете наистина ли ще има проблем с клапаните? И ако да след колко хиляди км да се очаква? Колко ще струва да се рементират евентуално и какво включва ремонта?
Знам, че много хора питат за клапаните и vvti моторите и има какви ли не истории по интернет, така че ще се радвам да споделят хора, които са минали доста км на газ и какви са им впечатленията наистина.

Благодаря предварително за помощта ви!

Иван
Последно промяна от Akima на 07 Мар 2016 15:45, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочетете правилата и ползвайте търсачката.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Akima » 08 Мар 2016 12:18

ivan.pet81 написа:поддръжка на този дизелов мотор - от инфото по форума видях, че се споменава за турбо проблем. Как мога да разбера при оглед дали има такъв проблем? И ако се случи колко струва да се оправи?
Добре дошъл.

Моля да четете внимателно преди да пускате слухове - 2.0 D4D 90HP е сполучлив вариант и няма големи проблеми с него,ако е правилно поддържан.


Отговори на въпросите ви:

1.Прилична.Турбо и дюзи,помпа са с цена,която явно плаши средностатистическия им ползвател.
2.Колега модератор има точно този мотор в купе комби - той ще ви сподели като се отбие в темата.
3.Няма.Клапаните и без ГИ се проверяват на всеки 60-100 000 км.Цените според сервиза,който ползвате.

Мое лично мнение:
Намерете си една бройка с 3ZZ-FE,направете и пълно обслужване,преглед,профилактика и винаги може да й направите конверсия,щом ще минавате повече от 15 000 км на година.

Има тема за ГИ - въпроси за уредби САМО там.

Поздрави. cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ivan.pet81
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Мар 2016 11:19
Местоположение: Sofia

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от ivan.pet81 » 08 Мар 2016 14:57

Здравейте Акима и благодаря за отговора! worthy.gif

Започвам търсенето и се надявам да намеря Корола след 2004 фейс- бенз или дизел.

Някак 1,4 дизела ми се струва доста добър избор( нисък разход, нисък данък), но не знам какво да очаквам от евентуални ремонти - ако се равняват на цената на един газов инжекцион и съотвтено ще може да се кара 100 000 км без проблеми след ремонта смятам, че е вариант също. Но нека колегата, цитиран по-горе с 1,4 дизела да каже какво мисли и какво му се е случило с колата след надявам се дълъг пробег в БГ?

Поздрави punk.gif

mitko86
Мнения: 94
Регистриран на: 08 Яну 2013 13:02
Местоположение: Русе

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от mitko86 » 08 Мар 2016 15:55

Привет колега,

Не видях само да си споменал какъв ти е бюджета ? Както бях писал и на колегата преди теб (а и според цените им в сайтовете), Королите с този двигател вървят малко по-скъпо от другите (явно има защо cool.gif ). И аз като теб преди няколко години се чудих кой вариант / двигател да избера и към момента твърдо мога да кажа,че не съжалявам smile.gif

Поздрави :thumbsup:
ех Corolla 1.4 d4d 2006 г. / Corolla 1.8 sedan hybrid 2020 г.

ivan.pet81
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Мар 2016 11:19
Местоположение: Sofia

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от ivan.pet81 » 08 Мар 2016 18:15

Колега mitko86, както и други колеги,

Бюджет за колата е 6 500 до 7 000 лв макс, защото ще има обслужване, такси и т.н.
Но за предпочитане е 6 500 лв rolleyes.gif

1.
Бихте ли посочили най-важните неща, които трябва да се огледат преди покупка на:
- 1,4 дизел корола е12
- 1,6 vvti бензин корола е12
Просто като ключови моменти, които да огледам?
Могат ли за тези Короли в ТМ ауто да ми кажат по номер на рама наистина на колко км са и какви неща са правени или нямат система за проследяване?

2.
Знаете ли някои колега от форума, който докарва коли по поръчка и може да докара такава корола и съответно да му се има доверие? Или някоя борса с добро име?

Като гледам Mobile.bg няма много оферти за комби, а тези които има са с цени близки до Корола Версо от 2004 нагоре година- нещо много странно??
Ето някои обяви от днес - кажете какво мислите( чсно, че по снимка е като гадаене, но все пак):
1,4 дизел - комби само два броя с ръчни скорости
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cx8tcb
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cx8tcb
2,0 - 90 кс дизел
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cx8tcb
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cx8tcb
1,6 бензин - само 1 комби!!! Като тази обява е от доста отдавна
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cx8rrp

3.
Другият вариант е Корола Версо до 2004 г, (защото другите след 2004 са доста скъпи) но не намирам инфо за модела като сигурност при краш тестове? Изобщо я няма в euroncap - имате ли инфо?
Возих се в една отзад и ми се стори доста неудобно.
Колеги с тааи кола какво мислят?

Поздрави

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от zi_zi_top » 08 Мар 2016 22:50

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=cx8tcb

Тази изглежда много добре и ако няма някакви сериозни проблеми при огледа, ти я препоръчвам с 2 ръце! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Нов собственик на е12 и няколко въпроса :)

Мнение от metro_d4d » 10 Мар 2016 09:34

Здравейте,
от три дни карам Corolla E12 2007 1.4 D4D Хечбек.

Колата е готина, но имам няколко въпроса:
  1. Има ли изобщо осветление в багажника? Гледах нито видях лапмпа нито нищо?
  2. Как се сменя задната чистачка.Цялата е с някакво странно пласмасово рамо и много не съм я напълва да я свалям да не я счупя?Цяло такова рамо ли се продава ,или се сменя само гумичката по някакъв начин.35см я мерих че е.
  3. Рових по багажника и не видях да има куки за теглене.Като се наведа под задната броня видях че има ухо някакво,на което може май да се хване въже директно, но оптред не видях нищо.нито капаче в бронята нещо да се маха и да се навива кука, нито кука намерих.Какво е положението точно?
  4. Бутона на аварийните не свети,нито като караш на фарове вечер да го виждаш къде е,нито мига нещо като са пуснати на самия бутон, така ли е или нещо е изгоряло?
  5. Последния въпрос,който се сещам е как се вижда нивото на антифриза.Казанчето ми е отред при решетката над радиатора,излежда кафяво на цвят самата пластмаса не видях нито черти мин/макс нито нищо.На капачката пише denso.
Благодаря за съдействието.
Последно промяна от Akima на 10 Мар 2016 11:26, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошли и честито.Първо нарушение.

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Akima » 10 Мар 2016 11:35

1.Има - C5W 12V 5W.
2.Нормално - Перо за чистачка, задно стъкло
3.Има "уши" отпред в център и отзад в страни.
4.Има важна тема за бутоните - ТЪРСАЧКАТА.
5.Има ниво - 2 черти на разширителния съд.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

metro_d4d
Мнения: 182
Регистриран на: 10 Мар 2016 09:11
Местоположение: София

Покупка на Corolla E12 /2002-2007/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от metro_d4d » 11 Мар 2016 13:08

Мерси, оправих се с тези неща.Само да питам нормално ли е съединителя да отделя доста долу? КОлата върви,набира ,не приплъзва съединителя просто отделя почти на дъното. Предишната ми кола отделя почти горе и ми е странно.
С жило ли е или с помпи?
И отзад какви са крушките на стоповете че по разни сайтове намирам различни неща.
това http://care-light.com/p21-5w-premium-bu ... 21-5w.html
или това https://cdn2.louis.de/content/catalogue ... _FR_15.JPG

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта