Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от zi_zi_top » 03 Юли 2013 10:14

Чуков написа: "Искам да видя Корсата на 14 години на какво ще мяза :-))))))))"

Аз имам Корса 1,2 бензин (C12NZ), 1994 г. на 92000 км. в перфектно състояние: с оригиналната боя, без петънце ръжда и ДВГ, който работи като швейцарски часовник. :-))
Всичко зависи от собственика! Няма лоши автомобили, а има немарливи стопани.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от biro » 03 Юли 2013 10:50

В същия дух - преди една седмица видях Ярис, който изглеждаше трагично. Ръжда по праговете и багажника, увиснала задна чистачка, липса на гланц по боята.
Честно казано, толкова скапана Корса не съм виждал.
Чуков, как ще ти "мяза" колата зависи от самия теб.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
tiesto
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2013 14:25
Обратна връзка:

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от tiesto » 03 Юли 2013 14:37

Фантастичен автомобил!
Аз съм горд притежател от 2000г. като си го взех чисто нов и до момента, въпреки небивалиците с него нямам никакви проблеми относно двигател и ходова част.
Затруднения би могъл да имаш единствено при по-екстремни изпреварвания, поради обема на двигателя и през зимата, когато не е добре загрял, трудно влиза 1ва скорост, но това не дава място за притеснения.
Toyota Yaris P1 Tuning

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от chukov » 03 Юли 2013 15:32

Вижте,
комшията има трабант на 30 години, който свети като нов
Не коментираме случаите, в които колата не излиза от гаража или си я пребоядисвате
Амортизацията на материалите в купето не можете да я спрете

Става дума за болщинството от случаите
Частните случаи не ме вълнуват
Ярисът е по-добре направен от Корсата каквото и да си говорим
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от didak » 03 Юли 2013 21:40

Добре дошъл tiesto,
това, че се появяваш във форума на тойота 13 години след като си станал собственик на такава, търпи сериозна критика ;),
но пък до някъде доказва здравината на ярисите!
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от PESHO OT MARS » 04 Юли 2013 14:54

Яриса винаги ще си остане по-добрата кола в сравнение с Корсата. Корсата имаше преимущество докато под капака не се появиха дръгливите EcoTec мотори и загубиха легендата за своята не убиваемост. Това че има жива Корса 94-то лето без ръжда е изключение докато движеща се Тойота бе да е поглеждана под капака с години е правило. И не мога да разбера защо онези сбърканяци с лявото движение дават по-висока премия на Яриса при условие че винаги е едни гърди пред Корсата по отношение на безопасността.

Действително 1.0 мотора си е само за мега спокойни шофьори и трябва да се огледа човек за 1.3-то но има достатъчно бройки и от двете така че не мисля че това е проблема. Другата евтина кола и здрава но с гаден и евтин интериор е Хонда Лого.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от JapCar » 04 Юли 2013 15:21

PESHO OT MARS написа: И не мога да разбера защо онези сбърканяци с лявото движение дават по-висока премия на Яриса при условие че винаги е едни гърди пред Корсата по отношение на безопасността.
.
Ако имаш предвид застраховката, така е тук, на Яриса е по-висока. Сравнявахме 1.0 Корса и Ярис от една година и 1.2 и 1.3 , винаги застраховката е по-висока (за пример £700/1100 за 1.0 и £1000/1300 за 1.2/1.3). Причината не знам, но трябва да се съобразявам с фактите.
Вчера гледах на един съсед Яриса, 1.0 и беше с 4 цилиндъра, а мислех, че е с 3 като Корсата...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

LordDread
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Авг 2013 23:48

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от LordDread » 16 Авг 2013 00:00

Здравейте,
току що се регистрирах във форума.
Купихме за жената един Ярис 1.3 VVTI 2002 г. и тъкмо влизам да разгледам за модела. Имам приятели с Корси и това ми беше целта като ходих да търся кола. Причината да не гледам Яриси беше че като пари не ми се връзваха. Но попаднах на много запазен Ярис за пари по кесията ми и го купих с кеф и доволен.
Резулатата:
преди 4 дена се върнах от морето и отидох да го регистрирам (първото ми каране след огледа). От тогава не съм слязъл от него :) Голям кеф е. Преди 2 години си купих Субару Форестър 2.0 дизел и това е първият път когато съм го паркирал в подземният гараж и не съм се сещал за него от 4 дни :) Супер е да си джиткам с Яриса в София.

Моят съвет е - вземи сина си и тествайте някой Ярис. След като е карал Корса - нея вече я е тествеал. Аз съм почти сигурен че любовта към учебният автомобил ще се изпари моментално след като неопитният юнак се доскосне до практичността и чара на японците.

ЛИЧНО МНЕНИЕ:
Яриса е в пъти по-добър избор от Корсата. Винаги съм го знаел - просто си мислех че не мога да си го позволя.

Поздрави.

Аватар
CutmasterCFS
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Сеп 2011 00:50
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от CutmasterCFS » 23 Сеп 2013 19:29

Гледам тук някои колеги как се захласват по Ярис и им се чудя!
Яриса според мен става за вършене на работа но е бюджетен автомобил откъдето и да го погледнеш-евтини пластмаси .,спестяване от шумоизолация.,спартанско обурудване biggrin.gif .,вярно здрав е само гориво и обслужване но като го сравнявам с другия ми автомобил опел астра Г караван (с десет години по-стар) Опела е в пъти по-добро изпълнение(до добър салон! , по-икономиен.,по-добра возия за мен.,по-добро пътно поведение.,по нисък данък и застраховки) и не на последно място също мноно здрава машина!! само гориво и смяна на консумативи...
ПС
Тойота ярис 1800см ТС .,2008г. 133кс.

Аватар
alexandargv
Мнения: 139
Регистриран на: 09 Апр 2008 19:33
Местоположение: София

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от alexandargv » 24 Сеп 2013 15:15

Аз пък мога да кажа, че ако дизайнерите и инженерите бяха вложили толкова труд в модели като първия Аурис и Авенсис от 2004 до последния, тези два модела отдавна биха били в топ 10 по продажби.
По-сметната и измислена кола от Яриса не съм карал! Това са ми го казвали много собственици на Ауриси и Авенсиси, които преди това не са се качвали в Ярис!
Материалите изобщо не са толкова зле, самия факт, че по вратите има плат, а не гадна плоска пластмаса, означава, че изобщо не е толкова евтин! Дори и да е, то поне е доста добре прикрито!
И двата Яриса, които съм карал не бяха толкова надрани вътре колкото Ауриса на баща ми, който е купен нов! А човека си пазеше колата и в повечето случай сам се возеше! Добре, че се оттървахме от него! Голям боклук!
А да не говоря, че до 60 000 км. сменя няколко пъти задни накладки, дискове и какво ли още не и така и не спряха да скърцат тия спирачки! Умирахме от срам в подземен паркинг, спирачките така скърцаха, че без да виждаш колата можеш да познаеш в коя част на паркинга се движи!
Яриса е бойна машина с перфектно и много здраво окачване, много широк вътре, което се дължи на плъзгащите задни седалки!
Наистина е една идейка бавен, но Т-спорта според мен кърти!
Toyota Yaris 2008 1.3VVT-i LUNA

Аватар
CutmasterCFS
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Сеп 2011 00:50
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от CutmasterCFS » 24 Сеп 2013 21:16

За здравината не споря.,но ми прави впечатление че като се затварят вратите и някак си бие на кухо boxed.gif .Друго което не мога да пренебрегна е че автомобила има разход на масло w00t.gif а е на 30000км! сравнявам с другата ми кола която по километраж е на 240000 км и от смяна до смяна никога не ми се е налагало да доливам !!! unsure.gif .,(слад като преминах от масло тойота??? на тотал 5в30 доливам доста по-малко на 4000км-150мл.).

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от JapCar » 24 Сеп 2013 21:33

CutmasterCFS написа: .Друго което не мога да пренебрегна е че автомобила има разход на масло w00t.gif а е на 30000км!
За съжаление много от съвременните коли (не само Тойота) си горят масло, макар и не на много км.На производителите не им пука много, просто увеличават нормите в ръководствата...За дъртите коли едно време се случваше след много км. и си беше признак на износен двг, пушеше си синкаво. Сега си горят масло, долива се...Е има си и дефектни сериии на някои модели, които по-късно оправят. На времето имах Вектра 1.6, не пушеше, но гореше по 1л/1000км (първите серии от този двг. си бяха дефектни). Е, купувах от най-евтиното масло и почти не сменях, само доливане и филтър от време на време.
Не искам да кажа, че е нормално, никой не се кефи на висок разход на масло, но искам да кажа, че за съвременните коли не е кой знае каква беля, ако не е убийствено голям.
Последно промяна от JapCar на 24 Сеп 2013 23:08, променено общо 1 път.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от iovkito » 24 Сеп 2013 22:16

Vectra B , дали от първите или последните , тази кола е едно истинско недоразумение.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
kaltcev.72
Мнения: 116
Регистриран на: 02 Май 2013 21:30
Местоположение: Wiesbaden Germany

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от kaltcev.72 » 24 Сеп 2013 22:49

Какво да говорим Опел като цяло е едно недоразумение . Както казват по нашенско ...Те такова у дворо нема да ми стапи повече!
Ше фърла с тебе по нещо!

Аватар
CutmasterCFS
Мнения: 10
Регистриран на: 08 Сеп 2011 00:50
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за Тойота Ярис 1.3 86 к.с.

Мнение от CutmasterCFS » 25 Сеп 2013 00:44

е имам наблюдение над няколко опела астри Г и само мога да ги хваля.,ама то като се копува втора ръка трябва и да се гледа..,Та едната астра е моя и за 120000км лично навъртяни от мен нямам никакви забележки а не е пазена и 4 зими всеки ден е правила софия своге през бучин проход и даже и подкалниците на са мръднали и съм сменил по окачването два шарнира и две лагерчета на макферсоните.,другия опел е дизел на роднина 2000см. 82 коня също е здрав и много икономичен.,
а Тойота ярис преди първия сняг е зазимявам boxed.gif .,за нея още една ситуация в предсавителство на тойота не могат да ми кажат подходящи по-малки джанти и размер гуми :censored: .,което мисля че не е проблем при масовите яриси(струват ми се по- вдигнати !?) и гумите са им ефтенийка tooth.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Majestic-12 [Bot] и 61 госта