Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Тундра
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Мар 2016 17:37
Местоположение: Враца

Toyota Prius 1.8 разлика

Мнение от Тундра » 19 Май 2016 20:15

Здравейте:
Каква е разликата между

Toyota Prius 1.8 VVT-I / LPG 2013г.
и
Toyota Prius 1.8HSD-LPG 2013г.

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Toyota Prius 1.8 разлика

Мнение от Hursa » 19 Май 2016 20:53

Ще рискувам аз да отговоря, без да съм специалист :). Просто две „формулировки” от пусналите обявите. Става дума за един и същ модел, може би с еднакво оборудване. Само, възможно е ЛПГ системите им да са различни модели, монтирани от различни фирми :).
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

meriotо
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2016 23:07
Местоположение: Разлог

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от meriotо » 20 Май 2016 00:14

здравейте колеги,
искрено се надявам да не досаждам на хората събрали се тук заради любовта си към японските автомобили, но би ли някой ударил едно рамо за съвет.
Вчера се разходих до областния град за консултации с газ майстори,относно поставянето на ГИ на моята японка,та исках да попитам малко за компонентите,
изпарител Lovato [до 170 коня бил] или Shark [усилен], рейка Lovato [бърза] или barakuda, компютъра,мисля че ще бъде Fobos 2 с OBD,доколкото разбрах
благодаря Ви предварително за търпението към новобранците happy.gif
Тепърва навлизам в материята и не съм запознат с предимствата и недостатъците на отделните компоненти.Защо примерно е по-добре да избера тези пред други например за инжекторите и рейката. Колата ми е toyota rav 4 2.0 vvvti 2003 година.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 20 Май 2016 13:47

Колега намали малко V-тата на VVTi че ти идват в повечко!
Сега сериозно Шарка го остави! Всичко друго което са ти предложили е качествено и каквото и да сложиш ще е ок! Само дето Баракудата е по-бърза! Иначе Ловато инжекторите са корави!
Ако и ти я настроят добре ще станат нещата ако ли не няма да има голямо значение какви са компонентите.
Относно защо и какво да избереш чети темата. Има няма 24 страници стана.

ПС: може да им кажеш да ти сложат Фобос 5 - уж малко по-качествени компоненти и по-бърз процесор. OBD-то е рисково и трябва да си сигурен че няма да го оставят да трие грешките от кофти настройката. Бъди сигурен след настройката че кабела е изключен. Може да искаш да ти го свържат така че да можеш ти да си го изключваш. Така ще разбереш дали настройката е читава и ако не е да търсиш варианти! Защото иначе могат да си го включат да си трие грешките и чека няма да ти свети и ще стане проблем!!!

ПС2: виждал съм на много коли сложени емулатори и/или вързано OBD да трие грешки и хората си живеят с илюзията че много добре са им направени колите и едва ли не газовата сама се настройва. Само дето няма нищо общо с реалността!

Аватар
bekama_89
Мнения: 48
Регистриран на: 24 Мар 2016 14:07
Местоположение: Гоце Делчев

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от bekama_89 » 16 Юни 2016 15:09

Здравейте на всички купих си тоиота корола 1,6 2006g. със газ но до сега не съм имал автомобил на газ та имам няклко въпроса
газовото е tomasetto achille at02 някои можели да даде инфо за точно тая система дали е инжексион (аз си мисля че е инжексион) надежно ли е
има ли нужда да го карам на регулиране абе всичко което може да се каже ще се радвам да споделите благодаря преджарително.
Иначе колата върви супер не се усеща на газ лие или бензин.
Toyota corolla 1.6VVTI 110 HP. 2005г.SOL --made in JAPAN

Аватар
Veni1
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 155
Регистриран на: 01 Май 2010 00:19
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Veni1 » 16 Юни 2016 21:06

meriotо написа: здравейте колеги,
искрено се надявам да не досаждам на хората събрали се тук заради любовта си към японските автомобили, но би ли някой ударил едно рамо за съвет.
Вчера се разходих до областния град за консултации с газ майстори,относно поставянето на ГИ на моята японка,та исках да попитам малко за компонентите,
изпарител Lovato [до 170 коня бил] или Shark [усилен], рейка Lovato [бърза] или barakuda, компютъра,мисля че ще бъде Fobos 2 с OBD,доколкото разбрах
благодаря Ви предварително за търпението към новобранците happy.gif
Тепърва навлизам в материята и не съм запознат с предимствата и недостатъците на отделните компоненти.Защо примерно е по-добре да избера тези пред други например за инжекторите и рейката. Колата ми е toyota rav 4 2.0 vvvti 2003 година.
Ако не е много късно, и под областния град разбираш Благоевград, бих ти препоръчал да се свържеш с ето този човек
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Това е подписа на колега, който е много в час с АГУ, и е доказано име в газификацията на Мерседес, а Мерседес е известен с това, че газификацията му не е много проста работа.
Благодарение на съветите му съм с отлично газифициран Рав 4.2
Поздрави го от MercedesDriver от Пловдив.

Успех!
Mitsubishi Pajero 2800 LWB off-road beast
Nissan Micra K12 - wife car
Toyota RAV 4.2 2000 LWB - city car

Driving experience - since 1976

Аватар
bekama_89
Мнения: 48
Регистриран на: 24 Мар 2016 14:07
Местоположение: Гоце Делчев

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от bekama_89 » 17 Юни 2016 21:41

Знаете ли някой да работи със ГИ томасетто ачиле?
Искам да си направя диагностика и да ми почистят изпарителя?
Благодаря.
Последно промяна от Akima на 19 Юни 2016 11:35, променено общо 1 път.
Причина: Правопис пак.ПРОЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА ОТНОВО!
Toyota corolla 1.6VVTI 110 HP. 2005г.SOL --made in JAPAN

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 19 Юни 2016 03:14

Колега това което си дал е модела на сондата! Все едно нищо не си дал като информация.
http://www.tomasetto.com/en/products/lp ... model-at02

Снимай си копчето и какво се случва под капака отпред да видим какво имаш инсталирано. И защо искаш да ти се чисти изпарителя? Нали казваш че си върви ок?

А пък колегата Вени1 от къде го измисли това за Мерцедесите направо се чудя?!?!? Хубаво си пускате разни контаки и сниммки от супер доволни монтажи в общата тема но трябва по-грамотно да се правят нещата.

Аватар
bekama_89
Мнения: 48
Регистриран на: 24 Мар 2016 14:07
Местоположение: Гоце Делчев

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от bekama_89 » 19 Юни 2016 06:57

Усещам, че понякога като я карам с нормална газ и настЪпя да ускори има нещо като придърпване.
Затова си мисля, че трябва да се почисти, а иначе пише томасетто ачиле ат02 отпред така е монтирано, че не се вижда, че има газ.
После ще сваля капака на двгигателя да снимам разпределителЯ на ГИ.
Прикачени файлове
DSC_0039.JPG
DSC_0039.JPG (1.98 MiB) Преглеждано 2452 пъти
phpsqMtnpPM.jpg
phpsqMtnpPM.jpg (488.54 KiB) Преглеждано 2451 пъти
phpW7kclVPM.jpg
phpW7kclVPM.jpg (466.46 KiB) Преглеждано 2451 пъти
phpTCpPB4PM.jpg
phpTCpPB4PM.jpg (398.61 KiB) Преглеждано 2450 пъти
phpvE4vlYAM.jpg
phpvE4vlYAM.jpg (328.83 KiB) Преглеждано 2430 пъти
Последно промяна от Akima на 19 Юни 2016 11:37, променено общо 1 път.
Причина: Правопис пак.ПРОЧЕТЕТЕ ПРАВИЛАТА ОТНОВО!
Toyota corolla 1.6VVTI 110 HP. 2005г.SOL --made in JAPAN

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 19 Юни 2016 19:43

Както ти казах томасето ти е само сондата ( което също не е много сигурно защото не сме я видяли все още ). Това е система на e-gas. Честно казано за първи път виждам такава марка и не знам някой да го поддържа това в БГ.
Сайта им е : http://www.e-gas.it/nqcontent.cfm?a_id=9
Тука има някаква информация:
https://www.lpgboard.de/forumdisplay.php?f=96
http://egas.ast.gr/assets/template/egas ... manual.pdf
http://egas.ast.gr/index.php?id=34

Но като гледам твоите неща са доста по-стари и трябва да се види с какви инжектори си. Няй-вероятно в един момент ще трябва да изхвърлиш тази система и да си сложиш нещо което да може да се поддържа. Обще взето купуването на кола с монтиран ГИ си е голямо предизвикателство и в повечето случай ще има генерални ремонти ако не пълна замяна много скоро след това. Ако разбира се не е монтирана нова система.

Снимай какво става под пластмасовия капак на двигателя и отделно снимай от близо надписите на ЕКУ-то на ГИ-то. ЕКУ на ГИ си го снимал частично на втората снимка. Една метална кутия закрепена с буските надолу над задната част на двигателя с една голяма черно лилава букса. Тма има табелка снимай я да се видят надписите.

BTW клапана и филтъра за течна фаза на валтек изглеждат нови. Така че може и това да е другия вариант който правят нашите джамбази. А именно нариването на някакви ГИ останки събрани от различни коли в една нов-внос и закрепването и да работи някакси колкото да се продаде колата. Или пък другия вариант е нещо което е било монтирано оригинално но пък е спряло да работи му се сменяват някои компоненти с каквото има у нас колкото да тръгне пък после ти се оправяй както искаш.
Така като се позаглеждам и други неща ми изглеждат нови/преработени. А как ще сипеш масло с толкова вдигнат капак. Там отдолу се случва нещо интересно :).

Ето тук намерих някакви колеги да са се борили с това преди 5-6 години. Намерих и някакъв софтуер от 2010г. Общо взето много архаично нещо.
http://www.kolegi.info/viewtopic.php?t=4624
Може и да намериш някой който да може да го чете това. Поне знаеш каква е марката и за какво да питаш.

ivanedev
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юни 2016 14:56
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от ivanedev » 26 Юни 2016 15:22

Здравейте , от 2 дни съм горд собственик на Toyota - Corolla VIII (E110) - 1.6 (110 Hp) . Според предишния собственик - 2001 г , карана само в България . Мисля да слагам газ - има ли някой с такава кола с газ - какво да очаквам ?

Аватар
bekama_89
Мнения: 48
Регистриран на: 24 Мар 2016 14:07
Местоположение: Гоце Делчев

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от bekama_89 » 26 Юни 2016 17:12

Цялата тема назад е описана точно за тези двигатели колега прочети има мнения за всичко.
Аз съм със този двигател със ГИ нямам оплаквания за сега.
Toyota corolla 1.6VVTI 110 HP. 2005г.SOL --made in JAPAN

libengazi
Мнения: 33
Регистриран на: 22 Юни 2012 22:57
Местоположение: София

Тръби и маркучи за Г.И. - цена?

Мнение от libengazi » 07 Юли 2016 15:11

Здравейте,

Имам Г.И., който карах на Тойота Корола Версо 1.6 VVTI (автомобила катастрофира) и сега ще се монтира на Хонда Стрийм 2001 1.7 VTEC.

При демонтажа маркучите и тръбите не са запазени и сега трябва да се закупят наново, както и зарядно, което се монтира до капачката на бензина(без външната врътка, която е налична).

Газаджията, който ще извърши монтажа на газовия инжекцион освен 300лв за работа(тях не коментирам) ми обяви 100лв за тръби и маркучи и 35лв за зарядното. Порових се в нета и ми се струва, че тръбите и маркучите преко сили са 60лв дори ако се закупи комплект, а липсващата част от зарядното е 8-12лв, а цяло зарядно е 23лв и то на италиански марки. Прилагам линкове към продуктите, които съм намерил и ще Ви помоля за коментар дали цените, които ми е обявил са нереално високи, както ми се струва или е възможно да са такива в действителност.

Комплект тръби, маркучи и аксесоари:
http://www.grautogas.com/index.php?lng= ... der&id=132

Липсващата част от зарядното:
http://onlineshop.smgas-bg.com/spare-pa ... 0%B0%D1%80

Цяло зарядно:
http://onlineshop.smgas-bg.com/spare-pa ... 0%BD%D0%BE

Благодаря предварително,
Любо
 ! Съобщение от: Akima
Премествам мнението в тази тема - подозирам, че Bass е абониран и ще може да предостави пълна и актуални информация по въпроса като види темата довечера.
Последно промяна от Akima на 07 Юли 2016 15:15, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.

libengazi
Мнения: 33
Регистриран на: 22 Юни 2012 22:57
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от libengazi » 09 Юли 2016 12:15

Здравейте,
Платих му колкото искаше, защото не ми се влиза в спорове, но съм сигурен, че ме натовари.
Сега имам друг въпрос - монтажа на бутилката е на мястото на резервната гума, а то на Хонда Стрийм е извън купето.
Приблизително колко време би издържала бутилката преди да корозира фатално, а също и сондата ако не предприема нищо?
Ако ще се скапе за 1-2 години мисля си да покрия бутилката с антикорозионно покритие, а за сондата да измайсторя някаква кутийка и да я уплътня добре, за да не влиза вода.
За бутилката от вчера се ровя и се чудя какво е най-доброто решение и да е сравнително евтино. Колебая се между Боди 910 и KS 1050 на Car Systems?
Ако някой е позвал тези или сходни продукти нека сподели мнение. Интересува ме дали ще направят добър контакт с боята на бутилката(изглежда прахово боядисана съвсем тънко и е леко грапава на допир). Проблем ще бъде и достъпа до всички повърхности на бутилката(преди монтажа щеше да е в пъти по-лесно), както и факта, че ще ми трябва канал...
Благодаря предварително,
Любо

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 11 Юли 2016 01:50

Колега относно цените дали те е натоварил или не............... Всеки си прави сметка на труда и си казва цената, клиента може да избира! Казал ти е цените предварително ти си се съгласил, просто не виждам какво има да се коментира повече.
Относно бутилката ако искаш и под вода да я държиш няма голямо значение, тя така или иначе корозира отвътре!!!!
Живота на бутилката за Пропан-Бутан е 10г без особенно значение как е монтирана.
Ако е нарушена покритието една обикновенна защитна боя за метал ще ти свърши работа да не става грозотия и ръжда.

Относно сондата тя няма как да корозира защото би трябвало да е от месинг. Може да и направиш нещо просто да не се цапа много.

Безаварийни км с новия автомобил!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта