Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Svetlio » 18 Яну 2018 10:20

Здравейте, нов съм тук и искам да Ви попитам. Авенсис 2013 1,8, 147к.с. подлежи ли на газификация и с какъв газов инжекцион? Има ли проблем за клапаните и т.н.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от tora » 18 Яну 2018 11:36

На страница 37-38 има дискусия.

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Svetlio » 18 Яну 2018 20:19

Две страници мерене с линиика... м/у другото, като в повечето форуми...
Та от прочетеното на тези две страници имам въпрос:
Авенсис 2013г. 1,8, 147 к.с. по- скоро се газифицира или по- скоро не се газифицира?

Благодаря!
rolleyes.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 19 Яну 2018 02:37

Както доста от потребителите на форум - не сте разбрали :)
Газифицира се успешно всичко...
Доколко успешно - всеки сам си преценява според личните критерии - всеки има различен критерий за успешен резултат :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Svetlio » 19 Яну 2018 07:21

Уверявам те, че критериите са ми доста високи!
Та газифицира ли се успешно, за човек с високи критерии? Да работи на газ и когато иска на бензин не е оферта! :whistle:

Двигателист
Мнения: 424
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Двигателист » 19 Яну 2018 13:36

Svetlio написа: Уверявам те, че критериите са ми доста високи!
Та газифицира ли се успешно, за човек с високи критерии? Да работи на газ и когато иска на бензин не е оферта! :whistle:
В такъв случай, моят съвет е - карай на бензин!

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от kickata » 19 Яну 2018 14:10

Очевидно във форума никой не го правил или поне не се похвалил/оплакал...
Тънкият момент е, че колата няма дросел, което със сигурност ще затрудни родните газаджии, но рано или късно ще му намерят цаката... :D
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Svetlio » 19 Яну 2018 16:12

Двигателист написа:
Svetlio написа: Уверявам те, че критериите са ми доста високи!
Та газифицира ли се успешно, за човек с високи критерии? Да работи на газ и когато иска на бензин не е оферта! :whistle:
В такъв случай, моят съвет е - карай на бензин!
Един читав отговор! Благодаря!
А мотора добър ли е или лапа маслото?
Задавам всичките тези въпроси, защото си продадох колата Пежо 407 2,2 бензин 2006г. и се чудя сега в какво да скачам 2012- 2013г. Дизела ме притеснява заради екологията да не ги забранят нещо и затова предпочитам бензин.

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 19 Яну 2018 20:05

Колега Svetlio , на стр.37 в тази тема съм писал по въпроса ти. Да , може да се газифицира този двигател. Да, има специфика при настройката и монтажа на газовия инжекцион. Трябва да се използват най-висок клас газови инжектори и електроника. И всъщност най- важно е да попаднеш на знаещ и можещ човек. Настройвал съм такъв тип двигатели от гамата на БМВ и Пежо и резултатите са били много добри.Относно пазенето на клапаните на двигателя, има различни стратегии заложени в софтуера на високия клас ГИ. Та това е в общи линии ,отговора на твоя въпрос. Не ми стана ясно какво имаше в предвид като казваш , че имаш високи критерии. Поздрави.

BatPe6
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2017 12:07
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BatPe6 » 23 Мар 2018 10:49

BatPe6 написа: Привет на всички колеги и Весела Коледа.
Само да метна малко инфо , вече от 2 седмици съм с газова уредба от гореспоменатия сервиз за когото търсих информация !!! И поради това че ни5ой не даде никаква , дори и негативна , реших да скачам в дълбокото !
Речено сторено. Човекът -Павел ме убеждаваше че е единственият в града който ще ми сложи газова и няма да имам дертове , и още много други сладки приказки....
Но уви , още като е взех ... нещо неми харесваше като подавах газ на място..... глъхнеше , забавено реагираше като натисна педала..... не много в ред. Питагох го кога да е докарам , каза ми че ще ми качи нов софтуер на компа..... Закарах е аз , вечерта е взех и при получаване то на автомобила обратно човека ми обясни че няма проблем с Газовата , а имало проблем със Динамото !!! Показва ми някакви филми как ми е свалял динамото , как не подавало хубав ток .... как това нищо нямало да ми струва !!!! Покарах е още малко да видя дали има промяна ..... но всичко е по старо му.... да не кажа и по-зле . Човека даже взе да се крие от мен
Та скъпи колеги , щеше ми се да дам положителна информация, че има някой който може да прави Газови с директно впръскване, но Не !!!
На този етап само мога да ви посъветвам Да НЕ ходите там !!! На 3 януари ще ходя да ми е донастройва , ще пиша пак !!!
Засега весело посрещане на новата Година , здраве , щастие и всичко най-хубаво.
Здравейте колеги , пак съм тук !!! За съжаление няма положителен резултат по отношение на Газовата уредба . Пет пъти ходих да е настройват и все без успешно !!!! Мисля накрая да си я събира и да ми връща парите че ми писна да експериментира на мой гръб !
Колата продължава да глъхне когато е още студена и прехвърля от бензин на газ , след 20 мин работа се оправя , но аз вече съм стигнал за където съм тръгнал!

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от spiridoncho » 23 Мар 2018 11:10

Отиде ли до nitoautogas колега, или направо се наби при този прехвален газаджия? Нема начин да нема начин колата да не рабооти нормално на газ. Просто не си попаднал на точния газаджия. Уговори се с @Bass_Man ако може да помогне(ще се наложи да прескочиш до София). Nitoautogas съм останал с впечатлението, че чужди системи не обичат да пипат, но пък са ти близо и от питане глава не боли. Другият вариант е, отиваш в сервиза монтирал ти газовата, казваш му да си взима газовото и да ти върне парите защото не си доволен от качеството на монтажа, като си искаш колата на бензин да работи така, както си я закарал първия път и разваляш сделката. После отиваш при друг, изпитан, и всичко се нарежда. Но както си прецениш де.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 23 Мар 2018 20:41

Колега BatPe6 какъв е модела на Газовия инжекцион?

Ivanov
Мнения: 122
Регистриран на: 24 Сеп 2016 21:27
Местоположение: Враца/София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Ivanov » 25 Мар 2018 10:27

Интересно ми е как ще монтирате ГИ на лийнбърн, като в единия канал трябва да влиза смес 65:1 (вместо 14:1), а в другия чист въздух? Аз съм с обикновена газ и съм застопорил клапите на затворено положение, и така съм настроил газта, защото иначе отзад смърди на пръднали дяволи.

BatPe6
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2017 12:07
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BatPe6 » 25 Мар 2018 19:52

Миланов написа: Колега BatPe6 какъв е модела на Газовия инжекцион?
Ще проверя и ще пиша !

BatPe6
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2017 12:07
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BatPe6 » 26 Мар 2018 08:51

Добро утро, щеше ми се да прикача снимка на документа за газовата уредба , но бил твърде голям... затова пиша дословно :
Електронен блок за управление -gasitaly
Бутилка -step
Изпарител -shark
Горивовпръсквачи -I plus
Клапан за ВНГ -mimgas
Тръби и маркучи -faro
Снимки на това как е монтирана самата газова и това дали написаното отговаря на поставеното ще се опитам да направя по-нататък, защото всичко е под пласмаси и кори и нищо си НеВиди !!!
Лекаи безаварийна

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта