Мнения за Corolla E17 /2013-2018/ - Всички двигатели и ск.кутии

Публикувай отговор
Geno09
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Май 2017 00:00
Местоположение: Sofia

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Geno09 » 16 Сеп 2017 13:44

Аз също съм с анивърсъри и няколко пъти съм ползвал круиз контрола, но не съм разбрал да е адаптивен

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от alexander79 » 16 Сеп 2017 15:40

biro написа: Дилърът може да ти каже много неща, но корола няма адаптивен круиз. Ако не ми вярваш помоли дилърът да демонстрира.
Това ми е ясно, даже на такива места съм леко резервиран и гледащ невярващо. Интересното е, че не съм и очаквал да е такъв. Заявката, че темпоматът е адаптивен дойде след като вече колата беше поръчана и реших, че няма как да е търговски трик. Както и да е. Колата е много хубава за класа си. Пътното поведение е отлично. Не знам колко е точен борд компютъра, но вчера от Варна до Русе при нормално каране около 100км/ч с климатик през цялото време разходът беше 5,7/100. Надявам се след 10-тина хиляди километра да падне още и при спокойно каране да е около 5/100!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от peterhr » 16 Сеп 2017 18:23

Няма да падне с толкова много. Карай колата й и се радвай, а не робувай на чужди мнения за разход :)

И честита нова придобивка и много да те радва :)

Относно круиз контрола - адаптивен може да казват на един друг номер. При спускане колата ще мине в режим на моторна спирачка. Няма да следи дистанция до преден автомобил, няма да удря спирачки. Просто се опитва с мотора да спира, за да поддържа зададената скорост.
За мен лично това не е адаптивен круиз контрол. За да е такъв, трябва да може и да спира сама. Но този модел Корола - не може. Може би по-нататък ще стане в следващият модел.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от ТТодоров » 16 Сеп 2017 21:38

alexander79, за да е адаптивен трябва да има радар отпред, а аз не съм виждал нито една да има. А той си се вижда или се крие в голяма емблема.

Единственото може да са те подвели с предния парктроник имаше някаква екстра, дали не беше предотвратяване на сблъсък. Но дистанция не може да покрие за да се ползва за адаптивен криуз.

5.7 е супер разход за тази кола, според мен.

Пускайте снимки да им се радваме, много ме кефят ;)

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от alexander79 » 16 Сеп 2017 23:22

Благодаря ви! Много се надявам да нямам сериозни технически проблеми. Това беше основният довод да се реша на чисто нова кола. Много е подобна като размер и пътно поведение на предишната ми кола, но кефът да мирише на ново няма цена!
Относно разходът, споменах го с идеята дали борд компютъра е точен. Някои автомобили измерват количеството бензин , което е изразходвано в литри докато тази показва някакво число, което при следващото зареждане ще разбера дали е точно. Благодарности за дискусията! Още 400-500км и вероятно всичко ще ми е ясно по тази кола как работи!
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от ТТодоров » 17 Сеп 2017 09:00

alexander79, не очаквай чудеса, но дори нещо дребно да излезе имаш гаранция. Но си е все пак машина препоръката ми е да си имаш едно наум, пък нека никога не се случва ;)
Колата е супер, радвай й се и споделяй впечатления и снимки.

п.п. имах щастието да изкарам две нови лични коли от магазина (други марки), макар безпроблемна първата имаше някой влизания по гаранция, но не ме е оставяла.За втората времето ще покаже,но и тук не се предоверявам.

Аватар
MapokaHeTc
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Юли 2016 21:23
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от MapokaHeTc » 19 Окт 2017 23:11

Здравейте от мен отново.

Вече съм на 42 х км на моята Корола (за година и 2 месеца някъде). Корола, 1.4 д4д.

И взе че яде масло. За около 10 000 км между 30 и 40 х беше изяла маслото почти до минимум, като под наклони светваше за кратко лампата за маслото.

От тойота ми казаха, че това било нормално, доляха 1.5 л ново масло.

На мен ми се чини множко и меко казано странно. Вие имате ли такива проблеми?

Бяха ми дали отзиви за подобно нещо от служебните коли, където работя, но го отдадох на животинското каране от страна на служителите.


П.С. колко е цената на оригиналните стелки, че шофьорската е взела да се закъсва на едно място?
Ти са.... мене ужаваш ли ме... drunk.gif

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от zi_zi_top » 31 Окт 2017 08:39

От около месец ми се появи едно много досадно шумолене в областта на левите врати. Всъщност по-късно го локализирах, че е от вратите.
Шумят уплътнителите на вратите. Поради големите размери на вратите при преминаване през неравности се преместват малко в отвора и уплътнителите като са много сухи шумят. Проблемът се реши като намазах уплътнителите с технически вазелин + силикон (шпрей на Мотип). Сега отново е тишина в купето. КЕФ!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от BOz » 31 Окт 2017 11:12

zi_zi_top написа: Шумят уплътнителите на вратите. Поради големите размери на вратите при преминаване през неравности се преместват малко в отвора и уплътнителите като са много сухи шумят. Проблемът се реши като намазах уплътнителите с технически вазелин + силикон (шпрей на Мотип). Сега отново е тишина в купето. КЕФ!
Алтернатива - омекотител. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
lachoni
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Авг 2015 02:40
Местоположение: София

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от lachoni » 31 Окт 2017 20:10

Не съм списвал отдавна, но ще се включа отново в дискусията. За 2 години и малко имам навъртяни 25 000 километра с моята Корола. За този период смених два пъти съединител гаранционно, а проблемите с таблото отпреди няколко страници са все още на лице. Няма да отида да демонтират таблото за шести път, защото вече ще му се разкаже играта...

В този ред на мисли, забелязах още един потенциален дефект. На ~50 запалвания веднъж, се случва мултимедията (Луна версия) да се рестартира 5-6 пъти при запален вече автомобил. Не тръгва радиото, камерата, нищо.
Ако отида в Тойота да го оправят гаранционно, трябва да си играем на "кога ще стане дефекта" за да го видят и ремонтират. По-проблемна кола не съм имал. Не се опкалвам, просто споделям мнение - не е хейт към марката или нещо подобно. Просто когато човек си купи нов автомобил очаква да няма проблем с него, поне докато изтече гаранцията :censored:
По-добре да стигнеш 20 минути по-късно, отколкото да си отидеш 30 години по-рано.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2017 21:15

Колега, за съжаление съм попадал на подобен автомобил... Също не се смятам за хейтър на марката (или поне на 90% от марките в света), но наистина е неприятно когато попаднеш на такъв екземпляр...
За мултимедията - с последните 'електронни' автомобили се случва... На времето Маздата ми на два пъти първата година се рестартира, и то с пукот на максимална мощност... Представете си - караш си спокойно, слушаш си тихо музика, и изведнъж на максимална мощност ГРОХОТ/изстрел (щатната система бе доста яко BOSE със субуфер)... След няколко секунди преминава рестарта в тишина и всичко си бе ОК... Факт е, че освен тези два пъти следващите години не съм имал проблем...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от zi_zi_top » 31 Окт 2017 23:09

Има ъпдейт на софтуера на мултимедията и след него нямам подобни проблеми. Работи много добре засега.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

celeron_7000
Мнения: 173
Регистриран на: 17 Фев 2014 17:59
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от celeron_7000 » 31 Окт 2017 23:14

Проблемът със забравената щипка подозирам, че го имам и аз. Симптомите са същите. При студ хлопа някъде вляво от волана и като го натисна с пръст спира. Не мисля да се занимавам - трябва да ми свалят таблото и ще изпочупят много повече неща. С кабела на алармата под тавана се справиха в сервиза - беше почти нова колата. Частично се беше отлепило гуменото уплътнение в долната част на предното стъкло (под шофьoрската чистачка, 10 см участък) - залепиха го в сервиза и никакъв проблем вече (пак беше отдавна). Има една леко провиснала пластмасова кора на нивото на шофьора - казаха ми да си карам спокойно (пуснал съм тема със снимки). За други проблеми аз не се сещам. Вече е на 58 000 км (07/2015 я купих). Бих казал почти безпроблемна кола. Много съм доволен. Много кофти за колегата с горчивия опит, но явно наистина куца бройка.
П.С. Сещам се как на един паркинг колега със същата като моята ми каза, че сменил гаранционно тампони на двигател, каре, тампони на стаб. щанга и още неща, които не помня. Та той ми препоръча да си прегледам тези възли и докато е в гаранция, да се възползвам при нужда. Но аз наистина нямам оплаквания.
zi_zi_top написа: Има ъпдейт на софтуера на мултимедията и след него нямам подобни проблеми. Работи много добре засега.
Колега, за коя версия говориш? От къде го свали? Нямам проблеми с мултиедията, но питам.
Последно промяна от celeron_7000 на 01 Ное 2017 00:26, променено общо 1 път.
Toyota RAV4 (2023), 2,0 CVT, M20A-FKS, EXECUTIVE I Toyota Corolla E11 (1999), 1,3 4E-FE, TERRA, MT I Toyota C-HR (2023), 2,0 HYBRID M20A-FXS, CLUB

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от zi_zi_top » 31 Окт 2017 23:21

Като цяло аз съм много доволен от Королата. Като изключим неудобството на ниския клиърънс е супер автомобил. А като външен дизайн е една от най-красивите Тойоти.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от zi_zi_top » 31 Окт 2017 23:25

Celeron утре ще направя скрийншот на номера на версията. Ъпдейт ми го направиха в ТМ АУТО. Реши се и проблема с автоматичното стартиране на мултимедията при включена флашка.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта