Ах тези шпилки

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Ах тези шпилки

Мнение от LordDigital » 02 Фев 2005 04:19

Скъсаха ми нервите онзи ден ,говоря за шпилките на изпускателните колектори.

Една излезна със резбата още докато ги вадех ,после като почнах да прибирам и после затягам оше 4 се прецакаха - просто превъртат и ронят резбата на главата. Стягането го правя със 10% под заводския момент ,заводска поредица няма ,но по идея на колегата Алтезов ползвам тази за главата доколкото е възможно.

При превъртане ползвам Helicoil кит:

Изображение

Всичко вървеше що годе ,докато една от шпилките не пръвртя във резба която вече имаше набит Helicoil. Говорим за тази която стягам като Номер 3 ,т.с. доста към средата. Горе-долу нямаше какво да правя ,та просто продължих да сглабям. Чел съм по Супра форумите ,че разни си карат маса време със по 1 липсваща шпилка ,и чак след доста мили се появява газов теч. Във интерес на истината и на моита и липсваше шпилка ,ма наистина изобщо я нямаше. Още по интересното е ,че от двете шпилки които издържаха във заводската резба т.с. нямаха нужда от Helicoil едната беше именно тази която не е ползвана от кои знае колко години! ,верно беше краина

Ма не ми харесва да остане така во веки ,явно ша сглобя всичко и ша се озъртам за излизане на газове около шпилката ,ма все пак дали не мога да разпробия още повече главата ,да сложа Helicoil за 12х1.25 (във момента е за 10х1.25) смисал дали нема да упра на антифриз ,и какви други проблеми могат да доидат?

Може и да смена целата глава ,ма и тва нема да е скоро - все още търся резервен мотор. Пак и за една шпилка цела глава на боклука да се хвърля?
Изображение

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Ах тези шпилки

Мнение от punkara » 02 Фев 2005 04:44

dai da ti napulnyat dupkite s aluminii na argon mislya che mu vikat na bulgarski, probii novi dupki i si narezi nova rezba, i tva e! 2 chasa rabota, moze i po-burzo!
wink.gif

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Олеле

Мнение от LordDigital » 02 Фев 2005 08:15

И до ден днешен съм ужасен от мисълта да го отварям този мотор. Рано или късно ша го направя ,но тогава трябва да имам глава която е на много по-малки мили ,блок котио е на много по-малко мили ,ковани бутала ,ARP за биели и главата и така нататъка.

Тва всичкото изисква бюджет които е много далече от това което мога да си позволя във момента ,зарад тва опитвам със МоргаТунинг номера да минавам...
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Забравих

Мнение от LordDigital » 02 Фев 2005 08:21

Да спомена ,че един от колемите ГУРУ-та на МК3 ми каза ,че това всичкото било СЪВСЕМ НОРМАЛНО ,повечето хора като свалят изпускателите на редовия шестак на МК2 или МК3 във днешно време направо разпробиват ВСИЧКИ ШПИЛКИ и им набиват пружинки.


Ненормалното било да превърти пружина... като неговата идея беше да ползвам ето това:

Изображение

http://www.newmantools.com/key.htm

Тва обаче е така да се каже е продукт "не Тесван" от Супра обществото ,и заради тва аз продължавам да си мислия за просто по-големите пружинки т.с. още по-голямо разпробиване на дупката във главата ,което не знам до какво могло да доведе във така да кажем наи-лошия случаи?
Изображение

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Хммм,

Мнение от jamie » 02 Фев 2005 14:01

а ако навиеш плътно алуминиев болт намазан с Локтайт, срежеш на равно главата му и разпробиеш по-малка дупка за резба ? Ще се наложи или степенчата шпилка, или просто по-тънка такава - но ще е по-добре.
ПП: Ако не изпуска - не я закачай.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 04 Фев 2005 09:01

hei Lorde, ta dnes si govorih s edin ot kolegite, tozi det ima kat tvoita Supra no bez turbo, ta toi mi kaza che ima v tiah niakolko dvigatelia kat tvoia, mislia 3 7M-GEi 1 7M-GTE, se ot Japan, ta ako ti triabvat chasti moje da se spazarite, pitah go za kolko bi prodal ciala glava, toi spomena za kam $100, ta ako se stigne do tam pone znaesh che ima ot kade da vzemesh. btw, toi kaza che na negovata Supra e slojil dvigatelia bez turbo, no Japan spec i e po-barza ot versiata s turbo USA spec ohmy.gif
->

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 04 Фев 2005 09:45

Ee super za 2 nesta:)

Pyrvo iztocnik na chasti ako se nalozi acki mnogo nesto dokato predi da si namerq donor kola

I vtoro sparing parnter ,stom kato kazva che naturalka e po-byrza ot turboto ,moze da gi probvame kato zaproletei na Drag-a?:)

Tq negovata beshe edna bqla ,mislq che sym q vizdal.
Изображение

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 04 Фев 2005 09:53

ALTEZZA написа:hei Lorde, ta dnes si govorih s edin ot kolegite, tozi det ima kat tvoita Supra no bez turbo, ta toi mi kaza che ima v tiah niakolko dvigatelia kat tvoia, mislia 3 7M-GEi 1 7M-GTE, se ot Japan, ta ako ti triabvat chasti moje da se spazarite, pitah go za kolko bi prodal ciala glava, toi spomena za kam $100, ta ako se stigne do tam pone znaesh che ima ot kade da vzemesh. btw, toi kaza che na negovata Supra e slojil dvigatelia bez turbo, no Japan spec i e po-barza ot versiata s turbo USA spec ohmy.gif
ya go pitai za kolko shte mi prodade kolektora, turbinata, mahovika, injektorite, i esistor pack-a za tyah, ot 7M-GTE-to?
mersi,
punky :whistle:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 04 Фев 2005 10:28

Пънки

Само да знаеш ,че ша ти требат около $250 за пощите само.

http://www.usps.com/tools/calculatepost ... atepostage

Може и по-евтино (около 150) ма тогаз ша требе да е 4-6 седмици наземен транспорт само до България.
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 04 Фев 2005 10:32

mi az ste go pitam, samo che kak ste se plastat i shipvat sichkite tez nesta ne sam na iasno. s Lorda e lesno, toi ste otide do tiah i ste si gi nakachi na kolata ste si plati kesh i sichki stastlivi, no ti si niakak si prez okeana... btw, do kolkoto znam site tezi dvigateli gi e kupuval niakak si ot Japan.
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 04 Фев 2005 10:37

LordDigital написа:Ee super za 2 nesta:)

Pyrvo iztocnik na chasti ako se nalozi acki mnogo nesto dokato predi da si namerq donor kola

I vtoro sparing parnter ,stom kato kazva che naturalka e po-byrza ot turboto ,moze da gi probvame kato zaproletei na Drag-a?:)

Tq negovata beshe edna bqla ,mislq che sym q vizdal.
mi za drapvane triabva s nego da si govorish, inache da, bialata Supra e negova, tia e malko poizgnila veche, no tova nikogo ne uchudva imaiki predvid kade jiveem sad.gif
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 04 Фев 2005 15:31

ALTEZZA написа:mi az ste go pitam, samo che kak ste se plastat i shipvat sichkite tez nesta ne sam na iasno. s Lorda e lesno, toi ste otide do tiah i ste si gi nakachi na kolata ste si plati kesh i sichki stastlivi, no ti si niakak si prez okeana... btw, do kolkoto znam site tezi dvigateli gi e kupuval niakak si ot Japan.
tova e NIA-lesno! Prashtam ti edin wetsrn union transfer, otivash v nai blizkata agenciya do vas ili serviza, sus id card ili drivers licence, i ti gi vruchvat vsichkite pari do stotinka. posle idva trudnoto, tyabva da idesh do poshtata i da gi paketirash dobre i da gi pratish za Italiya. bozee, horata dvigateli si prashtat pres nyakolko okeani sus amlotei, ti tuka za nyakolko dreboliiki si se pritesnil smile.gif .
viz kakvi prai shte iska, kato moje mahovika za sega da ne go vzimam, che mnogo tezi, taka che turbina, kolektor, injektori i resitors pack na injektorite (ako moze da gi dade i sus zakovete injektorite s po 10-15cm sturchashti zici, mnogo shte me ulesni, shtot te sa razlichni mezdu 5MG i 7MGT, resistro pack-a e sushto MNOGO vazen shtot sa razlichni s tozi na 5MG-to.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 04 Фев 2005 20:29

ok, ste go pitam kvi pari iska, no kakto kazva Lorda, shippinga ste e sigurno povecheto razhod, problema e che az ne gi znam kolko tejat tez nesta i ne znam i kolko pari ste izleze wacko.gif
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 04 Фев 2005 22:30

ALTEZZA написа:ok, ste go pitam kvi pari iska, no kakto kazva Lorda, shippinga ste e sigurno povecheto razhod, problema e che az ne gi znam kolko tejat tez nesta i ne znam i kolko pari ste izleze wacko.gif
pitai v poshtata kolko e na pound, i kakvi sa maksimalnite razmeri i tezest.
i posle samo shte gi izmerish.
NAI-VAZNOTO e kato gi puskash da deklarirash VUZMOZNO nai-niska suma pari, za da mi e malko DDS-to tuk v evropa, puk i mitoto.
:whistle:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 05 Фев 2005 11:20

ta govorih s kolegata za vaprosnite chasti, no toi ne se e zasilil da razglobiava dvigatelia 7M-GTE, no kaza che ste proveri kakvo moje da napravi i ste mi kaje za kvi pari stava vapros. btw, toi kaza che ne ti triabva resistor pak-a, kaza che ijectori ot 7M rabotiat bez problem na 5M dvigatel, problema bil ako iskash da napravish obratnoto, da slojish injectori ot 5M na dvigatel 7M, togava ste ti triabva resistor pak-a, az lichno haber si niamam obache wacko.gif . btw, preporacha mi interestna stranica za info
http://www.toysport.com/
tam otidi na TECH INFO
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 123 госта