Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota Corolla 2.0 дизел 2009 г.

Мнение от slowtraveler » 09 Сеп 2017 14:26

Добре, че забелязахте колега - прозяпал съм този факт :thumbsup:

Напълно съм съгласен, че Тойота има определена таргет-група... И излезеш ли от нея - трудно можеш да подбереш подходящ модел..
Относно РАВ-ката... Обикновено първата реакция на хората при CVT подобни кутии е точно такава... Но не отчитат интензивността на ускорението..
А ако те дразни шума - има Лексъс :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Vidic
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Юни 2013 11:55

Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Vidic » 15 Сеп 2017 13:30

Не оспорвам. Четох за СВТ кутиите, че обективно ускоряват добре, но субективното усещане на водача е, че нищо не се случва. Сигурно е така. Освен това не съм минавал никога голям пробег със СВТ, за да имам собствени впечатления. Моето лично усещане беше, че ускорението на автомобила от скорост 60-70 до 100-120 е много бавно, освен това в купето става неприятно шумно. Дилъра на Тойота ме посъветва, когато изпреварвам на междуградски път, да минавам в ръчен режим на управление на кутията. Мой познат с такъв РАВ ми каза същото. На мен лично не ми допада идеята да дам 65 000 лв. за кола с автоматични скорости, на която при изпреварване да минавам в ръчен режим. Освен това, ако субективното усещане за бавно ускорение се потвърди, грешката е много скъпа. От Тойота няма да ми върнат 65-те хиляди, за да си купя автомобил с добър автоматик. Друг негатив беше, че разходът беше доста висок - 8 градско, а аз минавам много километри на година смесен разход и такъв разход, в градски условия, когато колата трябва да е най-икономична не ме устройва.
Лексъс не са ми вариант, защото са твърде над моя бюджет и не предлагат нищо от това, което искам - нова мощна и икономична кола в Д сегмента, която е комби и 4х4 или в краен случай с предно предаване. Тествах Рав само и единствено, защото съм много доволен от Тойота и само той отговаря частично на изискванията ми. Не ангажирам никого с мнението си и избора, който направих, а и май се отклоних доста от предмета на темата :)

Evgeni_79
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Окт 2017 23:19
Местоположение: Strait Zagora

Toyоta Corolla 2.0 Luna

Мнение от Evgeni_79 » 05 Окт 2017 12:22

Здравейте предстой ми покупка на Toyоta Corolla 2.0 Luna 126к.с 2007г. интересува ме да ли това е междинен модел и скъпа ли е поддръжката автомобила.Благодаря предварително.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Моля прочетете правилата и ползвайте търсачката :whistle:

Vidic
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Юни 2013 11:55

Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

Мнение от Vidic » 29 Окт 2017 11:02

Здравейте, Евгени.
Не знам дали отговорът не е офтопик, но все пак. Luna е средно ниво на оборудване.
Обслужването е по-скоро скъпо, ако се прави с хубаво масло и части. Много зависи и от сервиза, в койот ще я обслужвате. Голямо обслужване в Тойота Пазарджик или Велико Търново струва около 320-330 лв. В София и Благоевград цената му е около 500 лв. Малкото обслужване в Пазарджик е около 250 лв, а в София 350.
Колата побира 6.3 литра масло пълна синтетика. Ако я обслужвате в неофициален сервиз и с качествено масло и консумативи предполагам, че обслужванията ще са Ви около 250 лв.

rozeneca
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Май 2018 17:06
Местоположение: Карлово

Съвет за покупка на автомобил

Мнение от rozeneca » 14 Фев 2022 01:59

Здравейте! Налага се да купувам автомобил на жената и засега съм се спрял на корола или ярис, като нямам предпочитания за дизел или бензин. Изискванията са годината да е от 2007 до 2010 и задължително автоматик, като автомобила ще се шофира основно извънградско. Въпроса ми ако може малко информация кои двигатели са за предпочитане в тези години и особенно за автоматика, защото до момента никога не съм имал автоматик и изобщо не съм наясно как стоят нещата. Благодаря предварително.
Последно промяна от Akima на 14 Фев 2022 09:33, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Търсачката.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 62 госта