Покупка на Corolla E15 VVTi и D4D /2007-2012/ - мнения,съвети и въпроси

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от v_shopov » 29 Май 2013 16:52

Здравейте,
Искам да закупя горепосочения автомобил. Намерих доста информация за него и преобладаващите мнения са положителни. Преди да го взема ще го закарам на диагностика и цялостен преглед в ТМ Ауто. Конкретния автомобил, който съм избрал е този: http://www.stock-center.bg/index.php?ty ... 1&offset=0. Някой има ли наблюдения върху него или да вижда нещо нередно от снимките? Също така, ако можете да ми кажете на какво да обърна внимание при огледа. Ще съм благодарен за всяко мнение.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от chukov » 29 Май 2013 17:41

Пред мен стоеше дилемата дали този мотор или 2.2 д4д , само че за корола версо
Трябва да ти кажа, че бензиновото версо с тоя мотор е много спънато, без динамика, трябва да се кара във високи обороти за да върви, където респективно разходът е друг.

Като се има предвид, че са капризни на тема газ, не виждам смисъл да е с този мотор
Вие решавате за себе си, но покарайте го първо да видите как ускорява, щото тия 124 коня ....... много тромава история
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от Владислав » 30 Май 2013 10:06

Само че това в линк-а не е Версо, а стандартна Corolla седан.И този мотор и пасва съвсем добре.Ако купувача няма амбиции да участва с нея в ралита, двигателя ще му свърши работа.Освен това е много по-безпроблемен от всякакви дизели...Ама той си решава, все пак.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от v_shopov » 30 Май 2013 10:21

Целта ми не е да се състезавам с тази кола, а да пътувам комфортно и сигурно. Дизелов двигател не искам, защото съм чел доста страшни неща за българската нафта, а и няма да навъртам достатъчно километри, които да оправдаят по-скъпата поддръжка. Също така разхода който дават по каталог за този двигател ми се струва съвсем приемлив.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от zi_zi_top » 30 Май 2013 10:53

Бензина в БГ е със сходно качество на нафтата, все пак са от един производител. От друга страна не съм чувал бензиновите ДВГ да горят вода и боклуци. rolleyes.gif
Проблемите с БГ нафтата са предимно при зареждане от малки или нелегални бензиностанции или пък с крадена и каращисвана нафта, ама то ги има и при бензина в тези случаи.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от chukov » 30 Май 2013 13:10

Колеги, наистина всеки прави сам избора си
Споделих лично впечатление
Мисля, че дори и на седан моторът е тромав, но все пак е въпрос на лично усещане.
Принципно не е необходимо човек да кара като изоглавен за да има нужда от по-динамичен автомобил
Нужно е когато решиш да изпревариш и ситуацията ти дава къс шанс, да можеш да се възползваш

Тоя месец съм минал 5 пъти през Шипка в двете посоки. Много голямо значение има как "тръгва" автомобила.
Преди да се кача на дизела и аз намирах бензиновия 1.6 за що годе нормален

Но наистина няма ама нищо общо.

Но пък си има хора, които не обичат да карат дизел, други пък бензин
Важно е да изпитваш удовлетворение от избора, който си направил и да си обичаш колата :thumbsup:
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от kalkam » 30 Май 2013 14:16

Едно леко допълнение към последното изречение на колегата chukov - и да не съжаляваш за избора си!
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

plamenk69
Мнения: 19
Регистриран на: 26 Мар 2013 14:06
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Corola Verso 1.6vvti - 2003г.
Получена  благодарност: 1 път

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от plamenk69 » 30 Май 2013 16:31

Всичко е относително. Зависи с какво се сравнява. Предишната ми кола беше Нисан Алмера 1.4 Сега съм с Версо 1.6 и ми изглежда като изтребител в сравнение с Нисана. Важното е да ти харесва колата. Ако диагностиката мине нормално, взимай смело.
Корола Версо 1.6vvti - 2003 г.

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от chukich » 30 Май 2013 22:33

chukov написа:Пред мен стоеше дилемата дали този мотор или 2.2 д4д , само че за корола версо
Трябва да ти кажа, че бензиновото версо с тоя мотор е много спънато, без динамика, трябва да се кара във високи обороти за да върви, където респективно разходът е друг.

Като се има предвид, че са капризни на тема газ, не виждам смисъл да е с този мотор
Вие решавате за себе си, но покарайте го първо да видите как ускорява, щото тия 124 коня ....... много тромава история
Какво му е капризно на тема газ!?!?
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от chukich » 30 Май 2013 22:36

v_shopov написа:Здравейте,
Искам да закупя горепосочения автомобил. Намерих доста информация за него и преобладаващите мнения са положителни. Преди да го взема ще го закарам на диагностика и цялостен преглед в ТМ Ауто. Конкретния автомобил, който съм избрал е този: http://www.stock-center.bg/index.php?ty ... 1&offset=0. Някой има ли наблюдения върху него или да вижда нещо нередно от снимките? Също така, ако можете да ми кажете на какво да обърна внимание при огледа. Ще съм благодарен за всяко мнение.
Според мен ако е дизел да е нова кола...

Хубавото на бензиновия е че слагаш газова и с 1.16лв/л си спестяваш доста пари.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от chukov » 31 Май 2013 13:00

Ами тънки са им клапаните
изгарят от газта

Аз досега не чух убедително и недвусмислено мнение, че т.нар. системи за мазане на клапаните правят това, което се очаква от тях и че това "мазане" предотвратява изгарянето на клапаните.

Аз, самият, не мога на 100% да кажа, че не вършат работа, но и не видях някой, освен газаджиите, да го гарантира на 100%


Не че vvti-то ми на Яриса не е с газов инжекцион, но ... очаквам и при мен такова прмеждие. Не знам кога ще се случи. Вече е на 50000 км от поставянето на газта. ermm.gif
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
Corolla`car
Мнения: 18
Регистриран на: 28 Ное 2010 23:16
Местоположение: Yambol

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от Corolla`car » 31 Май 2013 16:56

chukov написа:Пред мен стоеше дилемата дали този мотор или 2.2 д4д , само че за корола версо
Трябва да ти кажа, че бензиновото версо с тоя мотор е много спънато, без динамика, трябва да се кара във високи обороти за да върви, където респективно разходът е друг.

Като се има предвид, че са капризни на тема газ, не виждам смисъл да е с този мотор
Вие решавате за себе си, но покарайте го първо да видите как ускорява, щото тия 124 коня ....... много тромава история


chuko колега да забочна първия отговор към теб и след това към колегата който се замисля над този автомобил. Така имам същата чисто нова я взех и смея да твърдя че доста прилично си върви за малкия двигател и конете с него върви доста добре и ускорява доста добре на много "дизелови състезатели" с големи TDI сам им затварял устите които много лаят явно заради турбините им . така вървенето на една страна няма две мнения че в планински условия трябва да се кара повече в обороти а включи ли се климатроникът си става като цяло КУЦ КОН . Но за сметка на това усещането от шофирането и уникалното и стоене на пътя ( дори по-добре стои на пътя от Авенсисите) е на ниво за колата. Друго искам да ти кажа което тори и представителствата го отричат Мотора специялно този гори масло и спокойно и аз се бях шашнал от начало и исках дори да и слагам по дебело масло10-40 но въпросът ми се отговори като си отворих книгата която твърдеше че на 1000 км може да изкунсомира до 1 литър ; новите мотори консумират повече; ако колата се кара във високи обороти също гори повече. Моята лично си я юркам доста ии на 15 хиляди съм в момента над 5 за смяна на масло и ми е изхарчила 1 литър от горе. за купето : лака на боята ми пада на места не знам и аз къде е причината кората зад задната седалка акто се напече и скърца така че да ти бръкне някъде надявам се да съм ви бил полезен с приживяното с този автомобил ако имате въпроси питайте : )

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от chukich » 31 Май 2013 19:47

chukov написа:Ами тънки са им клапаните
изгарят от газта

Аз досега не чух убедително и недвусмислено мнение, че т.нар. системи за мазане на клапаните правят това, което се очаква от тях и че това "мазане" предотвратява изгарянето на клапаните.

Аз, самият, не мога на 100% да кажа, че не вършат работа, но и не видях някой, освен газаджиите, да го гарантира на 100%


Не че vvti-то ми на Яриса не е с газов инжекцион, но ... очаквам и при мен такова прмеждие. Не знам кога ще се случи. Вече е на 50000 км от поставянето на газта. ermm.gif

Да... Много легенди се носят..., но дали е вярно...Само да спомена, че във Великобритания когато си купиш колата нова и поставиш газово при лицензиран сервиз + флашлюб система , гаранцията на колата и двигателя си остава :)
Има само тач един преглед след изминаване на 10000км на газ.

Проблема на тойотите са настройките на газовото... Този vvti иска поне 2-3 допълнително да ходош да го донастройват и това е... После нямаш грижи
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от chukov » 31 Май 2013 22:09

Corolla`car написа:chuko колега да забочна първия отговор към теб и след това към колегата който се замисля над този автомобил. Така имам същата чисто нова я взех и смея да твърдя че доста прилично си върви за малкия двигател и конете с него върви доста добре и ускорява доста добре на много "дизелови състезатели" с големи TDI сам им затварял устите които много лаят явно заради турбините им .
Значи не знам дали си карал 2.2 Д4д Версо, но разликата в динамиката е сериозно осезаема в полза на д4д
Просто всичките си умения да вложиш в карането на автомобила с 1.6 VVTi няма как да постигнеш такова ускоряване
Не го казавам, защото имам дизеловия вариант, а защото имах възможност да карам и двете. Просто има разлика и това е. 1.6 е малък мотор за това купе, независимо, че е седан. Дори 1.8 VVti е слаб за него.
Пак казвам, не е необходимо да се кара като изоглавен. Важна е динамиката на колата. В България много често (в 90%) от случаите караме по баири и завои. Изпреварването става на ограничен в разстояние път, в баир, в ситуация и т.н. Лично за мен е много важно как се държи колата в тези условия.

Малко са маршрутите и пътищата, по който поддържаме еднаква скорост, в многолентови платна
Но пак казвам. Всеки избира приоритет за себе си. За едни е цената, за други динамиката, за трети комфортът и външният вид и т.н.
http:/www.penchochukov.com
Yaris P1

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Re: Покупка на Toyota Corolla 1.6 VVTI 124к.с.

Мнение от v_shopov » 02 Юни 2013 14:40

Благодаря на всички за мненията. Тази седмица ще отида да огледам колата и да я покарам и ще изкажа мнение. Колега Corolla`car, можеш ли да кажеш какъв разход на гориво ти дава колата и имал ли си някакви по-сериозни проблеми?
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 68 госта