Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

uzefix
Регистриран: 30 яну 2018 11:50

Въпроси за ярис xp10

Мнениеот uzefix » 02 фев 2018 22:04

Здравейте Колеги!
Търся информация какъв съеденител да взема за моя ярис. Яриса е 2001г с 1SZ двигател и ръчна скоростна. Колата е купена в българия нов внос от италия и преди да я взема е уж и смениха съеденител. От тогава минаха 3 години и има изминати почти 35000км. и вече отделя високо и рязко горе. Не знам с какъв съеденител съм сега. Но ми се струва прекалено рано за смяна. Педала също стана по-трвърд като че ли. Четох че Exydy и Aisin са добри марки. Не искам да слагам нещо което е евтино и да се занимавам отново. Колата се ползва много, както за градско така и за дълги пътувания. Когато се развънях по основните доставчици на части такива разновидности на цени на една и съща марка получих, че реших че със сигурност има ментета на всичко.
Видях че във форума имате няколко Колеги който се занимават с продажбата на части. Предполагам тук това с разликата в цените няма да го има. Виждам, че няма недоволни и ако някой от тях прочете този пост бих помолил за цени. Все още съм нов и не мога да изпращам лични. Благодаря за съветите и цените предварително!
Последна промяна от Akima на 02 фев 2018 23:32, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.

georgipass
Регистриран: 22 фев 2018 14:24

2nz или 2sz мотор?

Мнениеот georgipass » 22 фев 2018 20:57

Здравейте! Насочил съм се да закупя Toyota Yaris 1.3, но се чудя кой мотор е по-надежден - 2nz или 2sz. Ползвах търсачката, но не намерих необходимата информация.
Благодаря предварително за отговора! bow.gif
Последна промяна от Akima на 22 фев 2018 21:02, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Върни се в “Общи технически въпроси”